Magnum1 Magnum1 komentáře u knih

Tajemný mustang Tajemný mustang Hal George Evarts

Naivní dílko, jako by ani nebylo od tohoto spisovatele. Spíše červená knihovna. Ani ti lumpové nejsou lumpové. Slabý odvar.

19.09.2023

Opuštěnec na Bílé řece Opuštěnec na Bílé řece James Beardsley Hendryx

Další román spisovatele patřící do druhé série o Černém Johnu Smithovi ze zlatokopeckého tábora. I zde okrajově vystupuje desátník Downey z kanadské jízdní policie při konečném dopadení vraha zlatokopa.
Kniha osahuje ještě krátkou povídku od H. S. Draga Do západu slunce.

12.09.2023

Plavba do nenávratna Plavba do nenávratna František Niedl

Zatím asi nejslabší díl série, tedy podle mě. Některé věci mi připadaly nelogické, nevysvětlené, ale jinak v duchu předchozích dílů.

28.11.2022

Poslední stanice Poslední stanice James Beardsley Hendryx

Další z řady kanadských románů s postavou desátníka Downeye, který zde vystupuje jen okrajově.

17.11.2022

Na brehoch Mississippi Na brehoch Mississippi Friedrich Gerstäcker

Jedná se o povídku, která vyšla v češtině pod názvem Pro barvu kůže. V originále Der Flatbootmann (1858).

18.10.2022

Pomsta zlatokopa z Klondyku Pomsta zlatokopa z Klondyku George Goodchild

Další romance od Goodchilda. Zlatokop John Kitt a aristokratka Blanka Cavandishová a boj o dědictví.

05.07.2022

Vládce severu Vládce severu George Goodchild

Sice se v úvodu knihy píše Drama mrazivé pustiny, ale spíše by se dalo říci romantický příběh muže ze severu Aljašky Matta Dixona a ženy z Anglie Penelopy Frantonové, kteří po sérii nedorozumění k sobě našli cestu. Jinak klasický příběh G. Goodchilda.

05.07.2022 3 z 5

Zákon a zlato Zákon a zlato James Beardsley Hendryx

Další zlatokopecký román ze série, kde vystupuje desátník Downey od Kanadské jízdní policie a jeho podřízený policista Kinkaid. Vyšetřují vraždu zlatokopa Johna Holta. Jako vždy dobrý konec.

19.03.2022

Pro trochu zlata Pro trochu zlata James Beardsley Hendryx

Další román ze série s desátníkem Downeyem, kde je i dalším hrdinou Černý John Smith z druhé série J. Hendryxe odehrávající se v Dawsonu na pomezí Kanady a Aljašky. Pátrají po pachateli přepadení a okradení starého zlatokopa ze kterého je falešně obviněn mladý dobrodruh Steve Blaine. Spravedlnost zvítězí.

01.03.2022

Severská krev Severská krev James Beardsley Hendryx

Další případ desátníka Downeye od Královské jízdní policie na pomezí Kanady a Aljašky. Tentokrát vyšetřuje vraždu obchodníka s kožešinami, kterou spáchal pašerák alkoholu. Jediný příběh, který vyšel znovu po roce 1990.

28.02.2022

Za předními hlídkami Za předními hlídkami James Beardsley Hendryx

Další příběh ze série o desátníkovi Downeyovi. Vražda zlatokopa, pátrání jeho dcery po vrahovi.

25.02.2022

Dawney od kanadské policie Dawney od kanadské policie James Beardsley Hendryx

Další příběh desátníka Downeye od Královské kanadské jízdní policie odehrávající se na pomezí Kanady a Aljašky. I zde vystupuje Black John Smith ze druhé série spisovatele J. B. Hendryxe. Pouze v této knize i na obálce je uvedeno jméno Dawney. Uvnitř knihy je to již správně - Downey. Asi chyba vydavatele.

19.02.2022

Na sever od zákona Na sever od zákona James Beardsley Hendryx

Kniha ze série o desátníkovi Downeyovi se skládá ze 2 povídek ( Na sever od zákona a Justiční omyl). Druhá povídka se prolíná s druhou sérií o Černém John Smithovi (Black John Smith).

19.02.2022

Zákon severu Zákon severu James Beardsley Hendryx

Další ze série s desátníkem Downeyem, rozdělený do 3 částí. V první části je 14 letým chlapcem a pomáhá s dopadením bankovních lupičů. Druhá část popisuje jeho nástup k Severozápadní jízdní policii a třetí část se odehrává po 20 letech u policie, kde se kromě pátrání po lupiči řeší i jeho osobní problémy.

11.02.2022

Red Clark z Tulluca Red Clark z Tulluca Gordon Young

Druhý příběh ze série o Red Clarkovi. Tentokrát pomáhá šerifovi Martinovi, příteli jeho mrtvého otce, při pátrání po vrahovi mladé dívky Bessie Randové. Pro mě lepší než první díl Bojovná krev.

18.10.2021

Bojovná krev Bojovná krev Gordon Young

První příběh ze série o Red Clarkovi o válce mezi mocnými dobytkáři kraje. V době svého vzniku určitě pěkné čtení, ale dnes, kdy jsme rozmlsaní autory jako Jack Slade, Unger, W. Scott a další, úsměvné. Ale stojí za přečtení.

15.10.2021

Tajemství severu Tajemství severu Hal George Evarts

Z knih H. Evartse jedna ze slabších. Moc se mluví a málo děje. Nakladatelství Šolc a Šimánek ji vydali v tzv. Růžové knihovně. Na spisovatele, který psal krásné dobrodružné romány zde moc filozofuje a rozebírá náboženství.

17.08.2021

Saturn zvolna pohasíná Saturn zvolna pohasíná Vasilij Ivanovič Ardamatskij

Tento titul vyšel též ve slovenštině pod názvem Canarisova krvavá hviezda.

23.07.2021

Canarisova krvavá hviezda Canarisova krvavá hviezda Vasilij Ivanovič Ardamatskij

Kniha je totožná s titulem Saturn zvolna pohasíná, který vyšel v češtině.

23.07.2021

Kroniky světa Po Kroniky světa Po Vladimír Němec

Dalo se to číst, ale srovnával jsem to s knihou Kronika konce světa od Shigora Birdmana (Jiří Matyskiewicz) a ta se mi líbila více.

14.05.2021