Strážci pralesa

Strážci pralesa https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172089/strazci-pralesa-172089.jpg 3 15 5

Ve Strážcích pralesa, píše Altsheler o statečných mužích, kteří bojují s drsnou severoamerickou přírodou, v níž mají jejich rodiny jednou najít nový domov. Pavel Cotter, hlavní hrdina románu, jediný "vzdělanec" mezi prostými zálesáky, projde tvrdou školou lesní divočiny a zůstane v paměti čtenáře jako symbol čestného, poctivého a odvážného průkopníka civilizace a pokroku.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

The Forest Runners , 1908

Luigi1
27.07.2022 4 z 5

Mladí chlapci šli kladným příkladem všem.

Turlogh
10.09.2020 4 z 5

Klasický dobrodružný román pro děti a mládež o zálesácích a průkopnících osídlujících zemi Kentucky v Severní Americe. Boje s indiány, přátelství hlavních hrdinů, pětice zálesáků a krásnou přírodu, to vše najdete v ději tohoto románu. Doporučuji. Howgh.

Magnum1
13.02.2020

K uvedenému románu lze říci, že tento je přímým pokračováním Stopařů přední stráže. ( 1 díl Mladých stopařů). Autor jich napsal celkem 8. U nás vyšly pouze první dva uvedené díly. Souhlasím s RemiBlack k osobě Braxton Wyatt. V mém vydání je uvedeno, že padl v bitvě pod Tabulovou horou, která proběhl v závěru románu. Jinak tato osoba vystupovala i v prvním díle a už i tam byl velice protivný.

RemiBlack
18.09.2017 5 z 5

Edit 2022: Vidím, že někdo upravil anotaci, děkuji! :)
No nic, kniha se mi moc líbila, doporučuji.

tenax
13.08.2013 3 z 5

Trochu J. F Cooper, trochu K. May. Nic výjimečného, spíš vzpomínka na literaturu, která mě kdysi bavila a proto si občas něco z ní přečtu. Nemusí se u toho přemýšlet, spíš než o napětí děje jde o napětí, jestli snad autor nevymyslí něco originálního. V tomto případě tedy nevymyslel. Ale co je mi záhadou, je název českého překladu. Jací strážci? Vždyť v originálu je runners, tedy spíš uprchlík, běženec! To přesně odpovídá obsahu, vždyť oba hlavní hrdinové skoro stále prchají před Indiány. Howgh!

Joseph Alexander Altsheler
americká, 1862 - 1918