Poklad ve Zlatém údolí

Romantickodobrodružný román francouzského autora (1809-1852), žijícího většinu života na americkém kontinentě, zejména v Mexiku. Příběh začíná na počátku 19. století, za napoleonských válek na španělském pobřeží hrůzným zločinem a pokračuje po dvaceti letech na pomezích Mexika a Spojených států. Tři lovci u bran Zlatého údolí s hromadami blyštícího se zlata účtují se zlosynem šlechtického původu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/153687/poklad-ve-zlatem-udoli-153687.jpg 4.29

Les Aventuriers du Val d’Or (1850)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Poklad ve Zlatém údolí

Finskej

Klasické dobrodružné dílko pro mládež, ovšem, jak kdosi správně podotýká, tu "ze starých časů," takže dneska už spíš nostalgie pro nás, žel, dávno dospělé.

RemiBlack
31.03.2018

2018/17
Knížka krásná jak po grafické stránce, tak i po stránce obsahu. Pokud váháte, určitě doporučuji přečíst. :)

Blue
20.12.2017

Příběh sám je neuvěřitelně naivní, plný náhodných setkání, ale jak nás poučuje doslov, jedná se o adaptaci původního Ferryho díla, nikoliv o autentického Ferryho. Pokud bych chtěl být sarkastický, napsal bych, že se jedná o knihu, v níž má doslov větší hodnotu, než samotný román. Ale nechci být sarkastický, a tak to nenapíšu. Potud tedy humor. Nyní vážně: já jsem velmi rád, že jsem si tento kousek pořídil do své sbírky klasických dobrodružných knih a nakladatelství Albatros patří velké poděkování, že se do těchto podniků pouští. Já si dost dobře nedovedu představit, komu je dnes tato kniha určena. Děti jsou už dnes jiné, mají jiné hrdiny, jsou zvyklé na jiný způsob vyprávění. Vychází mi z toho, že tyto knihy jsou určeny nám, co jsme je tak vášnivě četli před třiceti pětatřiceti lety, kdy jich bylo tak zoufale málo. Rád bych se mýlil. I přes mizernou literární úroveň (jako dítě bych to tak možná neviděl) se jedná o velmi záslužný ediční počin. Doplnil jsem si vzdělání, Ferry byl opravdu přímým předchůdcem Karla Maye. Ovšem bez toho doslovu by to nebylo ono, ten kvalitu knihy rozhodně povyšuje. (Píšu tu samozřejmě o vydání z roku 2017)

Indiáni Divoký západ dobrodružství romantika

Gabriel Ferry