Magdalena5 Magdalena5 komentáře u knih

Zpěvy vánoční Evropy Zpěvy vánoční Evropy Pavel Svoboda

Nádhera, koledy - moje srdcovka. Díky, pane Svobodo!

13.12.2017 5 z 5

Velké příběhy starého Orientu Velké příběhy starého Orientu Jiří Tomek

úžasný komplet starověké literatury pro mládežníky

21.11.2017 5 z 5

Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Milena Štráfeldová

paní profesorka Růžena Vacková - odvážná, nezdolná hrdinka

26.07.2017 5 z 5

Zákeřné keře: Pohádka Zákeřné keře: Pohádka Daniela Krolupperová

moc pěkná knížka, vřele doporučuji

26.07.2017 5 z 5

Náušnice z Madagaskaru Náušnice z Madagaskaru Jindřich Spáčil

K této knížce mám i dost osobní vztah, protože v oblasti Chřibů, kam pan Spáčil umístil děj z 9. století, jsem se v dětství dost často vyskytovala po cestě s rodiči k babičce. Uprostřed bučiny jsme chodili kolem chatky, kde autor své knížky psával nebo tu odpočíval.

18.07.2017 5 z 5

Prstýnek s rubínovým kamenem Prstýnek s rubínovým kamenem Jindřich Spáčil

Dvojkolejné vyprávění mladého autora mě docela bavilo. Četla jsem s chutí vzpomínky z první světové války i příběhy podle starých zápisů z tureckých nájezdů na Moravu ze 17. století.

18.07.2017 5 z 5

Dobrodružství Mořských vlků Dobrodružství Mořských vlků Vojtěch Steklač

osvěžující návrat do dětství, díky

09.06.2017 5 z 5

Sázava - Řeka protkaná železnicí Sázava - Řeka protkaná železnicí Václav Větvička

Při čtení Sázavy již několik roků zpět si vybavuji první vnímání soch Michala Olšiaka na Vysočině, můstek přes potok směřující do Sázavy nedaleko Přibyslavi kousek od mlýna našich přátel a úplně čerstvě sledování cesty Posázavského Pacifiku na internetu. Prostě Sázava s textem pana Větvičky je moje řeka, i když při pohledu z okna svého domova sleduji cvrkot na březích Moravy.

29.05.2017 5 z 5

Kůň za dolar Kůň za dolar Lauren St John

S koňskou trilogií jsem začala před dvěma lety - vždy záležitost několika nočních hodin, moc se mi líbila. Schéma stejné, ale vždy dokáže zaujmout. Na další díly jsem si vždy musela počkat po návratu knih od čtenářů. Proto jsem jednotlivé díly četla na přeskáčku, ale vůbec to nevadilo, ráda jsem se začetla.

29.05.2017 5 z 5

Všehokniha Všehokniha Guus Kuijer

Díky za hodně působivou a přemýšlivou knihu, která zůstává dlouho v hlavě.

21.05.2017 5 z 5

Příběhy včelích medvídků Příběhy včelích medvídků Eva Košlerová

Tak konečně se mi podařilo dostat darem letošní knihu a uzavřít čtenářskou výzvu 2017, ale radost mi kalí dnešní zpráva o odchodu pana Kahouna, původního autora včelích medvídků, do pohádkového nebe. Díky za vaše krásné knížky.

Jsme v nebi Jsme v nebi Ludvík Vaculík

Četla jsem v roce 2016 a moc jsem za tuto knížku ráda. Při četbě jsem slyšela nezaměnitelný hlas, který se často ozýval z rádia. Nejen glosy a komentáře, ale i interpretace krásných moravských písní. Díky za to, že jste byl, pane Vaculíku!

Pidibabka z Brd Pidibabka z Brd Jiří Kahoun

nádherná knížka přečtená za dvě hodiny, doporučuji dětským i rodičovským čtenářům naší knihovny.
Velká ztráta odchodu pana Kahouna do spisovatelského nebe - na políčku v jetelíčku

Bajky o moudré sově Bajky o moudré sově Tomáš Špidlík

"Ale to, co kdo dobrého vykonal, se nemůže ztratit. Bude to na věky svítit v očích Božích a my s tím zároveň." Díky.

Klauzura – vstup zakázán! Klauzura – vstup zakázán! Consilia Maria Lakotta

Přečteno ráno po filmu Psi Páně k 800 letům dominikánského řádu. Neplánovaně to na sebe pěkně navázalo a otevřelo mi to trochu tento kazatelský řád. Kniha se nedá číst dlouho, prostě strhne a nepustí.

28.04.2017 5 z 5

Maturita z lásky Maturita z lásky Marián Kuffa

Nikdy nevzdávat zápas!

21.04.2017 5 z 5

Olšava ví svoje: Výpravy proti proudu řeky i času Olšava ví svoje: Výpravy proti proudu řeky i času Jiří Jilík

Moje krevní skupina, postupuji krajinou i historií, paráda.

15.04.2017 5 z 5

Chřiby záhadné a mytické Chřiby záhadné a mytické Jiří Jilík

Od narození cesty s rodiči pěšky po Hradské nebo autobusem ke košickému chodníku a do kopce na Zemanové. Krásné světlé bučiny, které mě celý život nabíjí.
Pozdější zkoumání stále západnějším směrem. Z jihu od Kyjova už to moc neznám.

09.04.2017 5 z 5

Tramvaj do stanice Touha / Kočka na rozpálené plechové střeše / Noc s leguánem Tramvaj do stanice Touha / Kočka na rozpálené plechové střeše / Noc s leguánem Tennessee Williams (p)

Výborně napsané, ale díky za méně dramatický život.

09.03.2017 4 z 5