Magdalena5 Magdalena5 komentáře u knih

Šlechtična Šlechtična Pat van Beirs

Pěkně napsané, dobře se četlo, ale asi pro mladší čtenářskou kategorii

19.06.2018 4 z 5

Přání Přání Pavel Čech

Tak opět nádhera, příklad jak otec může vychovávat syna k mužnosti, galantnosti, rytířství. Která žena by nechtěla být Veronikou v péči Rychlého Veverky?

28.05.2018 5 z 5

Pozemské radosti Pozemské radosti Peter Mayle

Tak jsem se opět začetla do radostí, již po několikáté. Když si různé věci nemůžu dovolit, tak si alespoň počtu.

28.04.2018 5 z 5

Hrátky s čertem Hrátky s čertem Jan Drda

Po delší době jsem obcházela městskou knihovnu a mezi divadelními hrami na mě vykoukl Drda s čertem a bylo rozhodnuto, co budu číst první z hromádky půjčených knih. Při notorické znalosti filmových dialogů a scény jsem byla překvapena některými vynechanými pasážemi v textu a informacemi o původním výtvarném zpracování Alšově a ne Ladově jako ve filmu. Také by mě zajímalo původní herecké obsazení - Káča paní Šejbalové by mě asi dost bavila. S chutí bych se též podívala na loutkové Hrátky. A ta krásná čeština - přímo jazykové lukulské hody.

28.04.2018 5 z 5

Česká královna Žofie - Ve znamení kalicha a kříže Česká královna Žofie - Ve znamení kalicha a kříže Božena Kopičková

Tak jsem konečně na konci dubna dodělala letošní výzvu, ale že si vezmu ke čtení takový oříšek jsem nečekala. Nebyla to žádná rychlovka. Historické knížky čtu ráda, docela jsem se začetla a nabyla nových vědomostí. Získala jsem nový (ženský) pohled na kus doby před i husitské. Soužití Žofie s Václavem IV. mi připadá hooodně uhlazeně podané. Holt královna nemohla být žádná křehotinka.

28.04.2018 4 z 5

Dary se přece nevracejí Dary se přece nevracejí Ludmila Janáková

Velký obdiv

19.03.2018 5 z 5

Sama bych se v nebi bála Sama bych se v nebi bála Ludmila Janáková

krásná kniha, krásná paní s velkým srdcem

12.03.2018 5 z 5

Můj skřítek Šalvěj Můj skřítek Šalvěj Markéta Vydrová

kouzelné dětské malůvky se snovými dospěláckými obrázky propojené s veselými, laskavými, fantastickými příběhy, dvě noci krásného sladkého usínání - díky, Markétko

07.03.2018 5 z 5

Gloria i gaudium Gloria i gaudium Přemysl Rut

Prošla jsem písničky od Proglasu a Svatého Václava až po obrozenecké, mnohé přehrála i přezpívala a jsem moc spokojená. Vybavilo se mi, jakou jsme měli na gymplu na konci 70. let osvícenou kantorku z hudebky, mnohé z písniček renesančních i barokních jsme pěli v hodinách i ve sboru. Díky paní Martičko, za skvělý hudební základ do života.

03.03.2018 5 z 5

Život je sacra zajímavej Život je sacra zajímavej Marek Vácha

Kniha na dlouhé čtení a přemýšlení

21.02.2018 5 z 5

Úsměvy z historie pražské ZOO Úsměvy z historie pražské ZOO Ondřej Suchý

Knížečka přímo pro mě - pražská ZOO, osobnosti z kumštu a chytré, humorné a laskavé vyprávění pana Suchého

20.02.2018 5 z 5

Velká výprava – Dopisy a fotografie z putování po Britském impériu Velká výprava – Dopisy a fotografie z putování po Britském impériu Agatha Christie

Přečteno po životopisu s atlasem a velký zážitek. Díky, pane Pricharde!

20.02.2018 5 z 5

ZOOOM 2 – Pavel Čech ZOOOM 2 – Pavel Čech Tomáš Prokůpek

Nádhera - vyrůstali jsme na stejných vzorech - Foglar, indiáni. Neskutečně nádherné dílo.

18.02.2018 5 z 5

Žebrácká opera Žebrácká opera Václav Havel

využila jsem hru Žebrácká opera do čtenářské výzvy 2018 1. bod. O hře se mluví v Havlových Dopisech Olze.

04.02.2018 5 z 5

Václav Vorlíček - Pane, vy jste režisér! Václav Vorlíček - Pane, vy jste režisér! Petr Macek

Díky, příjemné čtení, ani mi nevadilo,že některé novější projekty nebyly podrobněji zpracovány.

02.02.2018 5 z 5

Largo desolato / Pokušení / Asanace Largo desolato / Pokušení / Asanace Václav Havel

přečteno

28.01.2018 4 z 5

Naše nejkrásnější koledy Naše nejkrásnější koledy Pavel Svoboda

Nezbytná kniha našich vánoc již 25 let. Z prvního paperbacku nám zůstavají jen listy, ale to vůbec nevadí. Je prostě senza.

28.01.2018 5 z 5

O Lojzíčkovi a Madlence O Lojzíčkovi a Madlence Pavel Dolejší

Roztomilou knížku o lesním skřítkovi Lojzíčkovi a houbové panence Madlence jsem četla se svým nejmladším synem před 15 lety. Moc mě tenkrát zaujala krásnou češtinou a pěknými obrázky Renaty Jančové. Při letošní výzvě se mi dostala opět do ruky a ráda jsem se do ní opět začetla.

21.01.2018 5 z 5

Dřív než ti řeknu sbohem / Hlídač / Letní ostrov / Čtyřiadvacet hodin Dřív než ti řeknu sbohem / Hlídač / Letní ostrov / Čtyřiadvacet hodin Mary Higgins Clark

tak jsem si opět po osmi letech přečetla kvůli výzvě zamilovanou romanci.

19.01.2018 5 z 5

Lásky za oponou Lásky za oponou Blanka Kovaříková

Docela ráda jsem si přečetla příběhy kdo s kým ...

18.01.2018 4 z 5