magdalena0650 magdalena0650 komentáře u knih

Slovo proměny Slovo proměny Květa Sokolovská

"Znám slovo proměny, je slovem kouzelným, jestli chceš, tak já se pro Tebe proměním"... pamatuji si to, i když jsem knížku četla na základní škole, což bylo v minulém století.

09.03.2019 5 z 5

Kameny osudu Kameny osudu Flavia Bujor

Četla jsem před lety a líbilo se mi to, ačkoli knížka je psaná náctiletou pro náctileté.

09.03.2019 5 z 5

Pohoršovna Pohoršovna Daniela Fischerová

Zajímavý nápad a opět krásně sepsáno. Autorčinu češtinu je radost číst.

08.03.2019 5 z 5

Bylum Nebylum Bylum Nebylum Daniela Fischerová

Řešeto je síto. :)
Zajímavý příběh, napínavý, a opět krásně slohově zvládnutý.

08.03.2019 5 z 5

Anna zo Zeleného domu Anna zo Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Top kniha mého dětství, spolu s dalšími dvěma díly Anna v Avonlea a Anna v Redmonde (ale i ty ostatní, hlavně Annina dcéra Rilla, kde jsou nenápadně, a přitom sugestivně vykresleny hrůzy první světové války, stojí za to). Čteno mnohokrát. A to jsem ji prve, když ji teta přinesla, málem jen tak bez zájmu založila do knihovny - mám vydání se zelenou obálkou s kresbou uhlem, takže se mi na pohled zdálo, že je to nějaká starodávná knížka pro dospělé.

20.02.2019 5 z 5

Věčně zpívají lesy / Vane vítr z hor / Není jiné cesty Věčně zpívají lesy / Vane vítr z hor / Není jiné cesty Trygve Gulbranssen

Krásná, čtivá norská rodová sága, plná lesů, divoké přírody z doby, kdy lidé každodenně bojovali o přežití. Úžasný výlet do historie.

20.02.2019 5 z 5

Zvláštne šťastie Zvláštne šťastie Maxim E. Matkin

Zápletka je tentokrát na první pohled jiná, politická, a zároveň dost pohádková a trochu naivní. Ale mně se to i tak velmi líbilo. Je to opět krásně čtivě napsané, děj má spád, napětí, a nápad s Minecraftem mě tedy dostal. :) Romantiky tam je opět mnoho. Podle mě to není absurdní. Je to pozitivní, fakt pohádkové, autor/ka apeluje na dobré a nejlepší stránky lidské povahy. Mně ten příběh "udělal dobře", hezky jsem si početla. I dojatá jsem byla. M.E.M. je skvělý vypravěč.

02.02.2019 5 z 5

Bukukururuna Bukukururuna Zdeněk Karel Slabý

Četla jsem v dětství, několikrát, byla úplně jiná než ostatní knížky.

12.01.2019 5 z 5

Modrá hvězda Modrá hvězda Alois Mikulka

Četla jsem několikrát jako dítě, kouzelná knížečka.

12.01.2019 5 z 5

Vlasy dryád Vlasy dryád Renata Štulcová

Knížka mě bavila od začátku do konce. Téma rostlinných/stromových bytostí se mi líbí, včetně hezky vymyšlených podrobností ohledně jejich příjmu potravy atd. Marinino tápání v lásce mi připadá hezky uchopené - šestnáctiletá holka, na kterou navíc vybalili, v čem že se má "tak trochu povinně" cvičit, má co dělat sama se sebou i s okolnostmi. Často zmiňované mobily, cestování, studium v zahraničí apod. tam podle mě dobře padlo jako fenomén současné doby.
Hezky si autorka dala práci s dohledáváním úvodních citátů k jednotlivým kapitolám.
Jako část velkopříběhu (pátá část z plánovaných osmi) je to výborně napsané.
Bohužel si v nakladatelství nedali větší práci (nebo nebyl čas???...) s jazykovou korekturou, v textu jsou překlepy a syntaktické chyby. Není jich moc, ale na to, jak je jinak text dobře napsaný, je to prostě škoda. Nepatří tam žádné chyby. Ale za to autorka nemůže.

29.12.2018 5 z 5

Holokoulí Holokoulí Mads Larsen

V první řadě mě na knize zaujala ta spousta gramatických chyb, co se tam vyskytuje.

15.12.2017

Vlnění nymf Vlnění nymf Renata Štulcová

Čtvrtý díl Rafaeloy školy jsem si užila, děj je svižný, zajímavý, knížka dobře napsaná, stejně jako předchozí díly. Trochu mě překvapilo to množství mystiky, ale když si člověk uvědomí, že je to celé pohádka, tak to nevadí. A vešla se i nenápadná ponaučení.

23.11.2017 5 z 5