Maevie Maevie komentáře u knih

Společnosti Společnosti Josef König

Výborná povídková knížka s excelentním prologem, kde z malého prostoru, který tento literární žánr nabízí, vytěžil autor maximum. Prostřednictvím několika pohledů na životy obyčejných lidí je nám předkládán obraz současné společnosti postavené převážně na materiálním životě.

14.06.2020 4 z 5

Putování s oslicí do hor Putování s oslicí do hor Robert Louis Stevenson

Krásné poetické vyprávění o cestě francouzskou krajinou. Vzhledem k tomu, že autor cestu vykonal již v polovině 20. století, zprostředkovává kniha také svědectví o tehdejším způsobu života, problémech venkovského obyvatelstva a o přetrvávající nedůvěře mezi katolíky a protestanty.

01.06.2020 4 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Sebastian Faulks

Faulksovo vyprávění první světové války je v mnohém podobné dílům Ericha Marii Remarqua. Nacházíme stejné odlidštění nepřátel, strach, odvahu, promarněné lidské životy i důsledky, které hrůzy války měly na následující život vojáků. Stěžejními postavami románu jsou Stephen a jeho vnučka Elizabeth, kteří si v různých časových rovinách pokládají otázky, na které se snažil před napsáním knihy najít odpovědi i sám autor – Kam až může válka dojít? Je první světová válka opravdu tak dávná historie? Proč o ní víme tak málo a proč se na ni a její oběti zapomíná?

20.05.2020 4 z 5

Ariel Ariel Sylvia Plath

Básně mladé básnířky, které jsou plné emocí a zvláštních metaforických obratů. Z básní čiší nespokojenost, deprese i nesmírná touha vše přenést na papír, odkrývají ale také část příkoří, se kterými se autorka nedokázala vyrovnat. Doporučuji si před čtením básní přečíst něco málo o autorčině životě, alespoň z části to pomůže porozumět jejím pocitům i básním.

06.03.2020 3 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Fredrik Backman mě v každé své knize udivuje svými dopodrobna propracovanými postavami. Každá má svou minulost, negativní i pozitivní stránky, problémy i sny do budoucna. Při čtení jeho knih mám pocit, jako by šlo o skutečné lidi, jejichž příběhy Backman nevymyšlí, ale pouze vypráví. Ani Britt-Marie není jiná, rušily mě ale stále se opakující dialogy, kvůli kterým se dej zbytečně protahoval.

06.03.2020 3 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Vydání druhého a třetího dílu v tak rychlém sledu za sebou bylo pro mě varování, že kvalita nemusí být zrovna vysoká. Maynovy knihy u mě nikdy nedostaly více jak tři hvězdy, ne však kvůli zápletkám, ale stylu psaní, který občas v knize pokulhával. U Teorie vraždy jsem poprvé zvažovala o jednu hvězdu více, pro pokulhávající začátek i občasné nedostatky v návaznostech ale nakonec zůstávám na původním počtu. Uvidíme, co ukáže další díl.

06.11.2019 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Další kniha od Andrewa Maynea se zlatou nálepkou bestselleru a opět pěkný příběh, který vám zachrání dva až tři večery. Ke strhujícímu thrilleru má kniha, stejně jako její prvorozená sestřička, daleko, ale pokud potřebujete nechat odpočinout hlavu od náročnější literatury, je to dobrá volba.

13.10.2019 3 z 5

Zimní pohádka Zimní pohádka William Shakespeare

Všechny klasické Shakespearovi motivy v jednom pěkném příběhu, který díky tématu žárlivosti nikdy nepozbude aktuálnosti.

14.11.2018 3 z 5

Příslib lásky Příslib lásky La Vyrle Spencer

Jednoduchý milostný román psaný trochu rozvlekle, ale zas ne tak moc aby vám přečtení zabralo více jak jedno odpoledne. Konec je zřejmý hned na začátku, ale to snad u každého milostného románu, ne?

16.06.2018 3 z 5

Klamný dojem / Kouzelná hodinka / Advokát / Největší šance Klamný dojem / Kouzelná hodinka / Advokát / Největší šance Jeffrey Archer

Jako velký fanoušek Michaela Connellyho byl Advokát nejlepší částí knihy. Největší šance je hezky napsaná a podařená detektivka, Kouzelná hodinka nezklame určitě žádnou ženu. Jen Klamný dojem na mě neudělal velký dojem, zápletku jako bych stokrát někde četla nebo viděla.

07.02.2018 4 z 5

Klamný dojem Klamný dojem Jeffrey Archer

Hezky napsané, ale zápletku jako bych už někde četla. Každopádně příjemná oddechovka, která sice není bomba, ale nezklame.

07.02.2018 3 z 5

Největší šance Největší šance Lyndon Stacey

Autorce se podařilo hezky vykreslit postavy i udržet děj v běhu bez zbytečných popisů okolo. Celkově je Největší šance podařená detektivka.

07.02.2018 4 z 5

Ledová past Ledová past Kitty Sewell

Kámen úrazu je obal a anotace, které poměrně klamou, lákají čtenáře na dobrodružný příběh a on je to spíš román pro ženy. Ledová past je ale dobře napsaná, pohodová a oddychová knížka se zajímavým dějem.

06.02.2018 4 z 5