Ma-ra Ma-ra komentáře u knih

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Paty dil se mi rozhodne libil vic, jak ctvrty. Cela kniha se toci vic okolo Geralta a party dobrodruhu.
Spoiler:
Konecne se setkavame s postavou trpaslika Zoltana a karet Gwint/Gwent, ktere ted neodmyslitelne patri predevsim do hracske komunity Zaklinace. Osobne jsem zaznamenal jen jednu (pro mne) slabsi chvili a to rozhovor carodejek a historie/legenda okolo Falky a "genu" starsi krve. Sestava dobrodruhu je skvela, narazky, postuchovani, kousave komentare, ale i stejny cil. Ja jsem se u toho vesele bavil.

04.10.2019 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Pokracovani romanu, ktery v sobe skryva plno intrik, politiky, zrady a postav, opravdu hodne postav. Pan Sapkowski do nas hrne postavy, mista a konflikty jak na bezicim pasu. Mel jsem opravdu tezke chvile vse zapamatovat a rozeznat. Bez pouziti mapy, nebo googlu se z toho v jeden moment stava pekny mismas. To je jedina negativni stranka knihy. Obcas jsem mel pocit, ze se pribeh hrozne tahne a informaci je prehrsek, vsechny informace jsou ale u konce zaslouzene odmeneny. Pokud by to slo, dal bych 4 a pul hvezdy.

01.10.2019 4 z 5

Z masa a ohně Z masa a ohně Aleksandra Motyka

Dlouho jsem premyslel, zda 2, nebo 3 hvezdy. Nakonec 3 a to predevsim kvuli ilustracim, ktere se mi libi mnohem vic, jak v prvnich dvou dilech. Co se tyce pribehu, tak mi prijde nejslabsi a ne prilis Zaklinacsky. Temnou atmosferu a napeti jsem absolutne nepocitil. Jako fantasy oddechovka ok. Ale na Zaklinace hluboko pod prumerem.

30.09.2019 3 z 5

Válka trpaslíků Válka trpaslíků Markus Heitz

Markus Heitz opet nezklamal a tentokrat pripravil dalsi pribeh plny zvratu, necekanych spojenectvi a tezkych rozhodnuti. Hlavni hrdina se skvele vyviji. Za me lepsi a predevsim originalnejsi pribeh, jak prvni kniha. Konecne se setkame se se vsemi trpasliky (Treti, Svobodni). Rozhodne mohu jen doporucit. 5/5 Postavy Neuveritelny Rodario a Boïndil jsou jeste brilantnejsi, jak v prvnim dile.

30.09.2019 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Krev Elfu, prvni roman ze sagy Zaklinace. Zapletky jsou originalne vymyslene. Rozuzleni neni vzdy podle planu a radosti ctenare. Propletenost intrik postav je neskutecne propracovana. Kdyz si myslite, ze se vladce zeme bavi s druhymi o problemech v zemi, nebo moznych zmenach, ktere nejspis nebudou mit hlubsi vyznam. Pripadne nahodny sedlak pronese pradavnou legendu, kdy pan Sapkowski chce "uvolnit" pribeh Zaklinace. Tak ona rozmluva/legenda ma zasadni vliv na dalsi propletenost pribehu. Neskutecne propracovany svet. Nejoblibenejsi cast knihy - Yarpen Zigrin, karavana a ogari. (miluju Moravskou mluvu trpasliku od pana Komarka).

27.09.2019 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

V prvni povidce dochazi k setkani s trpaslikem Yarpenem Zigrinem, ktery se stal jednou z mych nejoblibenejsich postav. Velmi se mi libila i povidka: Trochu se obětovat. Predevsim dojemnym koncem. Celkove se mi kniha opet hrozne libila. Styl povidek nema chybu. Po precteni prvnich dvou knih jsem si uvedomil, ze nejde jen o "nejakeho" Zaklinace, ale jak detailne je tento cely svet od pana Sapkowskeho propracovany.

27.09.2019 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Styl povidek mi naprosto sedl. Knihu jsem precetl behem 2 dnu. Pro me mozna nejlepsi kniha, kterou jsem kdy cetl. Povidky se strasne dobre ctou, jedna originalnejsi jak druha. Styl psani pana Sapkowskeho a preklad pana Komarka je uzasny. Naprosto luxusni dilo.

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Prvni dil komixoveho Zaklinace nezklamal. Dej a atmosfera je presne zaklinacsky. Zapletka neni kdo vi jak slozita, rozhodne ale nezklame. Jediny pro me maly minus jsou ilustrace. U nekterych predevsim "z dalky" branych zaberu jsou detaily opravdu otresne, az odflakle, styl kreseb mi ne vzdy sedl. Nic to ale nemeni na celkove velmi povedenem komixu, co se tyce fantasy patri rozhodne ke spicce.

Trpaslíci Trpaslíci Markus Heitz

Uzasna fantasy saga. Prvni kniha mi v mnohem pripomina "drsnejsiho" Pana Prstenu. Prvni polovina knihy se svetem Skryte Zeme krasne seznamuje. Postavy jsem si hrozne moc oblibil a u kazde ma clovek pocit ze ma za sebou svuj pribeh, ze opravdu zije. Trpaslici se chovaji jako trpaslici, elfove, jako elfove atd... Za me bez debat 5/5. Rozhodne doporucuji. Nejoblibenejsi postavy: Boïndil, Boëndal, Neuveritelny Rodario a hromada mrtvych "svinuch".