Trpaslíci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Proslavili se v Tolkienově Pánu prstenů – kdo by neznal Gimliho soupeření s Legolasem o co největší množství zabitých skřetů? Ano, řeč je o trpaslících. Malí vzrůstem, velcí srdcem. Většinou byli popisováni jako komické figurky, vděčný cíl různých vtípků a žertů. Ale žertovat na účet Boindila nebo jeho dvojčete Boëndala se nedoporučuje. Své válečné sekery ovládají s takovým umem, že tlupa skřetů je pro ně jen malým předkrmem před pořádnou bitvou. Skrytou zemi však ohrožuje daleko větší nebezpečí než tlupy skřetů. Zradou padla Kamenná brána a do Skryté země vstoupili temní alfové. Mají sličné tváře, ale místo očí černé bezedné studny… Alfové si berou životy svých obětí a Mrtvá země si bere jejich duši. Není záchrana Skryté země příliš velký úkol pro malého trpaslíka? Najděte odpověď na stránkách této knihy a vydejte se spolu s Tungdilem vstříc největšímu dobrodružství svého života…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/101684/trpaslici-101684.jpg 4.4402
Série

Trpaslíci 1.

Žánr
Romány, Fantasy
Vydáno · Fantom Print
Orig. název

Die Zwerge · 2003

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (65)

Kniha Trpaslíci

Přidat komentář
Pulkrmon
09. srpna

Váhala jsem mezi 4-5,moc pěkně čtení. Jediné co my maličko vadilo ze první půlka ve srovnání s druhou byla více rozvleklá. Což mi nevadilo, jen bych v té druhé přidala.

Ni-ka
19. června

Úžasná knížka, skvělý dej a zaujimave postavy. Úplně má to pohltilo ????

Agrim
09. června

Úplně mě to pohltilo,co díl to pecka.

Gari89
06. března

Skvělá fantasy a výborný základ série. Za mě 5 z 5 :)

kklepkaa
28. ledna

Zase jednou pořádné fantasy ve stylu Pána Prstenů, kterým se autor jistojistě inspiroval. To ale vůbec ničemu nevadí. Právě naopak. Trpaslíci jsou právě takoví, jací jsme si právě díky Tolkienovi mysleli. Thungdil je takový trpaslík netrpaslík, se kterým poznáte co jsou to trpaslíci vlastně za sebranku. Navíc se s ním dostanete do centra dění při záchraně Skryté země. Celá parta kolem něj byla skvělá... hlavně dvojčata, která si hned oblíbíte. Závěr byl perfektní. Fakt se mi to líbilo. Už se těším na další setkání.

voshi
21.12.2018

Zajímavá kniha. Spokojenost. Stojí za přečtení.

Charlie119
17.12.2018

Vystupují zde některé stejné postavy, jaké se objevují v Legendách Alfů, poněvadž je příběh zasazen do mnohem pozdější doby :-) ...velmi zajímavá návaznost, velmi zajímavá kniha.

nocnymotyl38
12.11.2018

tak to tedy byla jízda, ja som spokojná, teším sa na pokračovanie :)