lvice_elaa lvice_elaa komentáře u knih

Rogenovo oko Rogenovo oko Jarmila Mlčoušková

Téhle knížky jsem se celkem bála (česká autorka, nikde žádná recenze), ale hrozně mě navnadila anotace a nakonec za mě super. Hlavní hrdinka byla správně přidrzlá a sedělo mi k ní, že se ve volným čase chodila starat o morkodlaky nebo likvidovat krysatce (ještě aby ne, když studovala na lovecké katedře). Puťka Elenis mě ze začátku trochu nudila, ale aspoň s Karmínou tvořila kontrast, no a v závěru se taky celkem rozjela (SPOILER delirium po braní povzbuzujících látek).

Nejvíc se mi líbila atmosféra univerzity a různých částí města se spoustou ulítlejch nápadů (travičskej kuchař v menze, chiméry na vodítku nebo atlas červů za trest). Taky mě bavily vztahy mezi Karmínou a čaroději nebo vedoucími kateder a autorčin sarkastickej humor (lov na jednorožce a táboření s čarodějema byly top). Asi bych brala víc odpovědí na tu spoustu otázek a dočetla se víc o vrahotepci a tak, ale je mi jasný, že to měl být jenom rozjezd. Jo a Padouchy bych si taky někdy zahrála!

28.04.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Sice jsem tam taky viděla dost nesrovnalostí (hlavně v postavě Ilan a chování pětadvacítky, a co se týká Otortenu, ten mi tam vyloženě neseděl), ale co – svět Naslouchače mě pohltil a nikdo mě za to nemusí litovat. 5* za krásnou atmosféru a originalitu.

28.04.2021 5 z 5

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Lucie Stošková

Za mě velký špatný, ale jestli je vám sympatická namyšlená pipka, která je tak překrásná, že po ní všichni chlapi šílí (cituju: v Angiru je titulována jako nejkrásnější z krásných), strašně mocná a celkově prostě úúúžasná, tak asi můžu doporučit. Jo, to vlastně není všechno -má zářící blond vlasy, mystickej alt :-D, zelený oči, skrz který vidíte do africký savany, a celkově má asi vypadat jako (hooodně) vylepšená autorka. Kromě toho je to trapná hulička, která všude klape na podpatcích a v šatech s vlečkou, lítá na pegasovi a pozor, hrozně tajnej SPOILER má pod kůží ukrytý křídla :-D KONEC SPOILERU Podobný storíčka o svým tisíckrát vylepšeným já jsem vymýšlela tak ve dvanácti :-D

Na Drakeovi je strašně vidět, že za něho přemýšlí ženská, a pár povedenejch ironickej komentářů vůbec nestojí za to jeho věčný vnitřní fňukání a obdivování té pipky asistentky. Všichni jeho studenti mají asi IQ debil a níž, protože moc dobře ví, že je to přísnej a zákeřnej hajzlík a stejně nejsou schopní se k němu naučit ani na zkoušku. A sorry za upřímnost, ale Liga smrt živoucím mrtvolám byla fakt mega trapná.

Svět je kopírka HP (morsvirové jsou vlastně smrtijedi, děsně nudná Kouzelnická olympiáda, místo sov tam lítají poštolky apod), kterou se autorka snažila přeplácat, aby to nebylo tak nápadný, a vylezla jí z toho strašná slátanina. Styl psaní nic moc, prostě taková dlouhá storka na pokračování, kterou kámošky se čtyřkama z češtiny děsně žerou. Já bych za tohle napařovala povinný sázení stromů. Jednu * dám, za to grafický zpracování se kterým se asi někdo dost nadřel.

04.02.2021 1 z 5

Spící Beatrice Spící Beatrice Júlia Matulová

Super aktuální námět, ale to zpracování vypadá, jako kdyby ho autorka sepsala po exkurzi v nějakým zdravotnickým zařízení, kde moc nedávala pozor. Když už jsou na obálce chemický vzorce, měla se s někým poradit a ne celou knížku trapně mlžit, protože absolutně netuší, jak takovej výzkum vypadá. A ta romantická linka… Meh. Ale jako oddechovka to celkem ujde.

04.02.2021 2 z 5

Dcera ztracených bohů Dcera ztracených bohů Alžběta Komrsková

Knížka byla občas trochu nudná, ale moc se mi líbil styl psaní a způsob zpracování antické mytologie. A taky výběr jména pro hlavní hrdinku. Tím, že byla vyvolená, Arisbé mě osobně neštvala ani zdaleka tolik jako třeba hrdinky u Maasové. Většinou jsem z českých autorek spíš zklamaná, ale tahle má podle mě opravdu talent.

23.01.2021 4 z 5

Třpytící se město Třpytící se město Lenka Bandurová

Wow, ta anotace je tak krásná, ale to vevnitř už psal někdo úplně jinej, ne? Kombinace naivní blbka a tyranskej psychouš, kde už jsem to jenom viděla… Že by After? Líbil se mi sice nepromyšlenej, ale hezky pohádkovej svět, a ta krásná obálka.

23.01.2021 2 z 5