Lusa Lusa komentáře u knih

Transformers #4 Transformers #4 Bob Budiansky

Konečně Dinoboti :)
Jaká škoda, že toho víc u nás nevyšlo :(
Jinak skvělý příběh.

08.02.2013 5 z 5

Transformers #3 Transformers #3 Bob Budiansky

Tak na Shockwaveho jsem byla zatím jenom zvyklá, jako na oddaného služebníka Megatrona. Takže mě jeho změna chování dost překvapila. Myslím že trojka je zatím nejlepší díl z čtyř dílů, co byli u nás vydané.

08.02.2013 5 z 5

Bílá chodba Bílá chodba Christopher Fowler

Bíla chodba se opravdu povedla, skvělá detektivka. Musím tedy říci, že mě konečně vyřešení případu, opravdu překvapilo, tohle jsem opravdu nečekala. Jen škoda, že je konec, ráda bych si o Bryantovi a Mayovi ještě něco přečetla, tahle dvojice detektivů je opravdu super.

07.12.2012 5 z 5

Schodiště do temnot Schodiště do temnot Christopher Fowler

Tak na tenhle díl jsem se těšila od té doby, co se ve Fowlerových knihách začalo mluvit o případu, který oba detektivy skoro rozdělil. Musím tedy říci, že jsem nebyla tak napnutá, jako u dílu Podzemní proudy. Ale i tak to nebyl zrova slabý díl.

Spoiler
Ten konec jsem opravdu nečekala, ač mě napadla možnost, jak se ten Loupežík ztratil mezi těmi dětmi, jako by byl jedním z nich.

Ale jinak opravdu dobrý díl a jsem ráda, že se konečně dostalo místo na April.

18.11.2012 5 z 5

Na cestách s Jotarem Na cestách s Jotarem Stan Sakai

Po Souboji v Kitanoji, přišlo Na Cestách s Jotarem, velmi brzy opět na pulty, proto mě úplně odrovnalo, že nový díl vyjde až na jaře.

Ale k dílu samotnému, četla jsem snad někde, že by to měl být odpočinkový díl, takže jsem od něj tolik nečekala, takže jsem byla velmi mile překvapena. Nový díl se mu opravdu líbil. Jotaro přívádí svého "strýčka" do situacích do kterých by se Usagi sám nedostal a je s ním zábava.

SPOILER
Jsem ráda, že hned na žačátku byl příběh s Chizu, takhle bývalá Neko ninja je mojí neobolíbenější ženskou postavou, takže jsem ráda, když vím co s ní v současné době je. A byla jsem ráda, že Kitsume vzala k sobě Kiyoko. Ještě si Gen najde nějakýho nosorožčího kluka a bude to tam, jak malá školka XD Konec mě dostal natolik, že to asi do jara nevydržím :/

12.10.2012 5 z 5

Bezměsíčná noc Bezměsíčná noc Stan Sakai

Úžasné příběhy, plné napětí, Sakai opravdu nezaostává za ostatními díly, skvělé dílo.
Jen škoda, že je komiks černobílí, docela ráda bych viděla Usagiho zeleného :D :D no můžu si vzít pastelky že :D

Začíná být patrné, že příběh začíná pomalounku končit a konflikty se vyostřují a nebezpečí se blíží, těším se na další díl.

03.04.2012 5 z 5

Pandořina dcera Pandořina dcera Iris Johansen

Myslím si, že to byla určitě zajímavá knihy, ač mi tam chybělo trochu to napětí, poslední stránky jsem přečetla a jenom jsem věděla, že to dopadne dobře, ač u toho konce mě příjemně zamrazilo :))
Ale jinak nehodnotím knížku negativně, své kouzlo to určitě mělo.

03.04.2012 4 z 5

Sen noci svatojánské (komiks) Sen noci svatojánské (komiks) Richard Appignanesi

Nevím co o tom říct, prostě románek, na tu dobu asi dost vtipné, ale mě snad pobavilo jenom konečné vystoupení řemeslníků.
A zajímalo by mě co se stalo s tím chlapcem, kterého královně víl odlákali.

20.01.2012 4 z 5

Thrácké hry Thrácké hry Uwe Kolbe

Vzdávám to,
není moc knih, které bych nemohla dočíst, ale tohle se asi opravdu nedá, děj celou dobu letí dopředu a načež párkát mrknete a už jste bůh ví kde, jedna vražda, kolem které proběhete a pak jí řešíte, stylem že jezdíte tam a zpátky a ještě se stačíte vykecávat anglicky. Tohle mě opravdu neoslovilo.

15.12.2011 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Petr Novotný

Oficiálně jsem to už vzdala dočíst tuto knihu do konce, námět velice zajímavý, ale děj se celkově táhl a někdy byl až moc podrobný, i když jsem se mi stalo, že jsem si vybavila jednu pasáž z knihy ve chvíly kdy jsem to vůbec nečekala, ale bohužel ani to mě nedonutilo knihu dočíst, prostě to už nešlo.

12.10.2011 3 z 5

Maska démona Maska démona Stan Sakai

Nemyslím, si že by Sakaiovi docházejí nápady, sice Maska démona byla zase trochu detektivní jako předešlí díl Šedé stíny, ale jinak byli příběhy nové a neohrané.

17.07.2011 5 z 5

Isabel Isabel Kay Hooper

Nemohu si pomoci, ale Maggie je asi nejlepší, Isabel i Nell jsou slabší odvary, ale i tak skvělé.

SPOILER

Nejvíce mě potěšilo a překvapilo, že se objevila Hollis se kterou jsme se setkali v Maggie, jinak výborná detektivka.
Odhalení vraha mě dost překvapilo, tohle jsem teda opravdu nečekala.

Je velká škoda, že je to jenom trilogie, přívítala bych i další příběhy z Jednotky zvláštních případů.

24.05.2011 5 z 5

Disturbia Disturbia Christopher Fowler

Upřímně nevím jaký na mě knihy udělala dojem, přečetla jsem si jí spíš ze zájmu o autora, který mě velice potěšil knihou Runa, tak Disturbia mě tak trochu sklamala,

SPOILER

Jak už se zmínil s-reader byla jeho hra též pro mě takovou počítačovou hrou a stejně od poloviny knihy víte, že to prežije, že to musí přežít, to se ovšem netíkalo osob, které mu pomáhali, takže tam byl takový menší strach o ně. Potešilo mě, že se na scéně objevil Bryant a jeho scéna s kočkou v saku mě dost pobavila.
Scéna v Zoo u tučňáků, byla dost prapodivná, bránit se tučňákem, no budiž.
A konečná scéna byla pro mě dost překvapivá, tohle jsem opravdu nečekala, čekala jsem nějaký kompromis, ale ne tohle.

Jinak, to byla takové odpočinková četba, když jsem se k ní pár dní nedostala, nebyla jsem vůbec o nic ochuzena.
Ale jinak jí hodnotím kladně.

21.05.2011 3 z 5

Vůz z Thálie Vůz z Thálie Jean-Pierre Garen (p)

Zábavné, napínavé, poklidné čtení, nám tomu co vytknout.

SPOILER

byla jsem moc ráda, že se zmínili i o kapitánovi Kanovi, to mě moc potěšilo :))

Pokračování je v knize Ďáblovy kameny, kterou já prečtěla jako první, ale o nic jsem nepřišla.

04.05.2011 5 z 5

Krvavé kameny Krvavé kameny Jean-Pierre Garen (p)

Skvělé počteníčko

02.05.2011 5 z 5

Velká trojka Velká trojka Jean-Pierre Garen (p)

Zajímavá odpočinková četba.

SPOILER

Tak konečně jsem byla svědkem prvního Rayova vybočení z programu. "Mě už nikdo nic nebude rozkazovat!" Tak tahle věta mě dostala a nadchla.

01.05.2011 5 z 5

Operace Bakchus Operace Bakchus Jean-Pierre Garen (p)

Velmi doproručuji před touto knihou přečíst díl s názvem Mise na Miře, abyste se zorientovali v ději.

Jinak velice dobrý díl :))

29.04.2011 5 z 5

Past na planetě Korz Past na planetě Korz Jean-Pierre Garen (p)

Zábavná odpočinková četba

SPOILER

Teda na začátku jsem se docela lekla, toho, že je Mark vyhozen ze SDPP, ale bylo mi jasné, že v tom bude velkej háček XD

27.04.2011 5 z 5

Tajemství zasvěcenců Tajemství zasvěcenců Jean-Pierre Garen (p)

Na téhle knize je vidět, že Garen nepsal jenom knihy ve kterých hlavnímu hrdinovi podlehnou všechny ženy a nakonec se zabije pár pirátů, i když série s Markem a Rayem mám ráda tohle oddechové čtení si nenechám ujít.

25.04.2011 5 z 5

Magnetická bouře Magnetická bouře Jean-Pierre Garen (p)

Klidná, odpočinková četba :))

SPOILER

Nejdřív jsem se docela naštvala, to Garen nedokáže tomu člověku dát jiný příběh, než který jsem už slyšely :-//, ale postupem četby, jsem si najednou uvědomila, že hlavního hdrinu znám, a pak mi to došlo. Jess Kan je i hrdninou z knihy Nepřítel z paralelního vesmíru, akorát já jí četla jako první a pak se dostala až k téhle, takže jsem se nad tím musela jenom smát XD
I když je tohle tedy první díl a Nepřítel z paralelního vesmíru druhý díl, o nic moc jsem nepřišla, akorát jsem poznala více hrdiny se kterými jsem se setkala v druhém díle.
Ale i tak moc skvělé

21.04.2011 5 z 5