Schodiště do temnot

Tato čtvrtá kniha s detektivy Bryantem a Mayem obsahuje bláznivou směsici černého humoru a napětí a lze ji jen doporučit čtenářům, kteří hledají nové zážitky v oblasti detektivní literatury. Je to případ šitý na míru Jednotce pro vyšetřování neobvyklých zločinů: kontroverzní současná výtvarnice je zavražděna a vystavena jako součást své vlastní, pobuřující instalace. Žádní podezřelí, žádný motiv, žádné důkazy – což je běžná situace pro nesourodou dvojici detektivů, Arthura Bryanta a Johna Maye. Ale tentokrát mají svědka – dvanáctiletého chlapce, který přísahá, že viděl maskovaného lupiče na černém koni… Zatímco ostatní nevěřícně kroutí hlavami, Bryant a May berou jeho svědectví vážně – a pak je loupežník spatřen znovu, na místě, kde dojde k další podivné vraždě. Ať už je vrahova identita jakákoliv, zdá se, že má políčeno na různé méně významné londýnské celebrity, a pomalu se stává jednou z nich. Bulvární tisk začíná vyvolávat paniku a Bryant s Mayem si s pomocí nejnovější členky týmu, Mayovy vnučky April trpící agorafobií, musí poradit s případem, v němž se objevuje všechno možné od nevraživosti mezi umělci, přes zvrhlý sex a pouliční gangy, až po templáře. Aby záhadu vyřešili, musejí detektivové použít všechny ortodoxní i neortodoxní metody, které mají k dispozici, včetně mytologie, čarodějnictví a psychogeografické historie londýnských „stvůr“, současných i minulých. A jako by jeden neřešitelný případ nestačil, začne to vypadat, že existuje souvislost mezi ním a desítky let starým vyšetřováním série vražd, které skoro rozbilo partnerství Bryanta a Maye… Detektivy Arthura Bryanta a Johna Maye, nejstarší příslušníky Jednotky pro vyšetřování neobvyklých zločinů, nemůže zastavit ani vysoký věk. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/86_/8674/schodiste-do-temnot-8674.jpg 4.717

Arthur Bryant a John May (4.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, BB art

Ten second staircase (2006)

Kniha Schodiště do temnot

petr0529

Jedna z nejlepsich detektivek!

palec
02.01.2015

Londýn,stará dobrá Anglie,perfektní postavy Maye a Bryanta a samozrějmě vynikající Ch.Fowler.

milll
16.02.2014

Na této sérii si nejvíce cením humoru, který nás provází celou knihou a naprosto úžasné postavy Bryanta, May mu nesahá ani po kotníky.

Lusa
18.11.2012

Tak na tenhle díl jsem se těšila od té doby, co se ve Fowlerových knihách začalo mluvit o případu, který oba detektivy skoro rozdělil. Musím tedy říci, že jsem nebyla tak napnutá, jako u dílu Podzemní proudy. Ale i tak to nebyl zrova slabý díl.

Spoiler
Ten konec jsem opravdu nečekala, ač mě napadla možnost, jak se ten Loupežík ztratil mezi těmi dětmi, jako by byl jedním z nich.

Ale jinak opravdu dobrý díl a jsem ráda, že se konečně dostalo místo na April.

Christopher Fowler
britská, 1953