Bílá chodba

Bílá chodba https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/8669/bila-chodba-8669.jpg 4 18 5

Arthur Bryant a John May série

< 5. díl

Zatímco Británie prožívá nejchladnější zimu za mnoho let, v Jednotce pro vyšetřování neobvyklých zločinů se přihodí něco nepředstavitelného. Zatímco ministerstvo vnitra usiluje o zrušení jednotky a doufá, že k tomu přispěje návštěva členky královské rodiny ohlášená na poslední chvíli, je důležitý člen personálu patolog Oswald Finch nalezen mrtev v zamčené pitevně - a podezření padá na několik kolegů. Detektivní seržantka Janice Longbrightová je nucena udělit svým kolegům domácí vězení a pustit se do vyšetřování bez Arthura Bryanta a Johna Maye, svérázných, provokujících, ale geniálních postarších detektivů, kteří tuto velice neortodoxní jednotku vedou. Ti totiž využijí týdnu nuceného volna k cestě do Plymouthu na mezinárodní kongres spiritistů, během níž je zastihne sněhová bouře a oni uvíznou v závějích uprostřed devonského venkova. Nezbývá jim než se pokusit pátrat na dálku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

White Corridor , 2007

ludek.n
01.12.2022 3 z 5

Neortodoxní přístup k řešení kriminálních případů je to, co charakterizuje Jednotku pro vyšetřování neobvyklých zločinů a především dva její hlavní členy, postarší detektivy Arthura Bryanta a Johna Maye. Tentokrát se však Jednotka bude muset obejít bez nich, neboť detektivové si vyrazili na spiritistický kongres, a to zrovna ve chvíli, kdy jižní Anglii zasáhne největší sněhová bouře za posledních sto let. Ostatně pánové se nenudí, ani když uvíznou ve sněhových závějích. Fowler tak rozběhl paralelně vedle sebe tři případy: dva spojené se řeší v Londýně, jeden na zasněžené silnici na okraji Dartmooru. Do toho ještě černý britský humor spojený s návštěvou příslušnice královské rodiny v sídle Jednotky pro vyšetřování neobvyklých zločinů. Fowler si ostatně utahuje i z oněch spiritistických nadšenců, věštců a čarodějek, kteří dokážou vpravdě neuvěřitelné věci. Především díky tomuto přístupu k látce je styl Bílé chodby hodně odlehčený a nikde příliš nevázne. Na druhou stranu jsem při četbě v žádném okamžiku nebyl napnutý a při závěrečném gambitu mi chyběl efekt překvapení. Zklamaný jsem ale nebyl.

lendinka.k
26.05.2021 5 z 5

Proč není přeloženo všech 15 dílů této série? Velmi mě baví číst záhadné vraždy a neobvyklé vyšetřovací metody těchto dvou svérázných detektivů. Navíc mám ráda černý humor, který se v těchto knihách objevuje. Proč se v nakladatelství rozhodli, že v sérii pokračovat nebudou? Opravdu mě jejich rozhodnutí mrzí :-(

milary
28.10.2018 5 z 5

Moc, moc mě mrzí, že Jednotka pro vyšetřování neobvyklých zločinů už nepokračuje.
Bryant a May jsou dvojka, se kterou by mi bylo potěšením a ctí zajít "na dvojku"...

jefff
30.10.2013 3 z 5

Napínavý děj a zajímavý případ. Akorát dva staří inspektoři mě moc nezaujali a trochu mi vadili. Jinak skvělá kniha.

Lusa
07.12.2012 5 z 5

Bíla chodba se opravdu povedla, skvělá detektivka. Musím tedy říci, že mě konečně vyřešení případu, opravdu překvapilo, tohle jsem opravdu nečekala. Jen škoda, že je konec, ráda bych si o Bryantovi a Mayovi ještě něco přečetla, tahle dvojice detektivů je opravdu super.

detektivní a krimi romány

Christopher Fowler