Sedmdesát sedm hodin

Sedmdesát sedm hodin https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/8670/sedmdesat-sedm-hodin-8670.jpg 4 17 6

Arthur Bryant a John May série

< 3. díl >

„Noviny o tom psaly jako o případu sedmdesáti sedmi hodin. Tehdy vyvolal hrozný poprask. Dostali jsme se do ohromných problémů. Drahý příteli, byl to jeden z našich nejpodivnějších případů. Pamatuji se na to, jako by to bylo včera.“ Ve skutečnosti si Arthur Bryant pamatuje ze včerejška jen velmi málo, ale na nejzvláštnější vyšetřování své kariéry si vzpomíná dobře. Odehrálo se ke konci roku 1973. Zatímco „Zimu nespokojenosti“ Edwarda Heatha provázely stávky a výpadky proudu, členové bohaté aristokratické rodiny Whitstableů, jejíž patriarcha byl zakladatelem tajného spolku zvaného Aliance věčného světla, umírali poněkud neobvyklými způsoby – na hadí uštknutí, výbuch bomby, holičskou břitvou. Nechybělo ani otrávené líčidlo a vyhladovělý lidožravý tygr. Jak se dny krátí s blížícími se Vánoci, zjišťují Bryant a May, neortodoxní detektivové z kontroverzní londýnské Jednotky pro vyšetřování neobvyklých zločinů, že klíčem k záhadě je čas – a ten rodině i policii dochází. Vyšetřování je zavede do skrytého světa třídních konfliktů, umělců a tajných spolků ve velkém podnikání. Co s tím má ale společného sedmdesát sedm tikajících hodin? Pro rozuzlení musí detektivové projít vskutku strašidelným dobrodružstvím, při němž se setkají s pestrou plejádou bizarních postav, jaké je možné najít jen ve městě jako je Londýn.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art
Originální název:

Seventy-Seven Clocks , 2005


více info...

Přidat komentář

mataj
26.04.2024 4 z 5

Bizarní vraždy, bizarní motivy. Ale na to jsem si u této dvojice netypických vyšetřovatelů zvykla. A i když občas jsem v té změti postav a historických souvislosti tápala, četlo se mi to velice dobře.

lendinka.k
02.07.2020 5 z 5

Opět jsem se nechala vtáhnout do Londýna a se zatajeným dechem sledovala celé dění. A byla to zase jízda! - starý viktoriánský rod, podivné vraždy, skvělý vypravěčský styl a nemohly chybět vtipné dialogy mezi hlavními detektivy, kteří se již stali mými oblíbenci. A ten největší záporák se mi samozřejmě nejvíce líbil - jako obvykle :-) Mrzí mě jenom, proč bylo přeloženo jenom 5 románů ze série, když v originálu je jich vydáno mnohem víc. :-(


zazvorka
27.06.2019 3 z 5

Pro mne nejslabší ze série, příliš zmatené. Nicméně - jako vždy oceňuji pozadí, dobové informace o Londýně a historii.

trudoš
06.05.2018 4 z 5

Arthur Bryant a John May. Jeden chaotik-profesionál zabývající se minulostí, druhý pragmatik-amatér žijící pro budoucnost. Dohromady tvoří tým vedoucí experimentální Jednotku pro vyšetřování neobvyklých zločinů a to v deštivém Londýně na přelomu milénia. S případy, které jsou jim přiděleny, zpravidla nechce mít nikdo nic společného, čistě z toho prostého důvodu, že se vymykají přírodním zákonům. Ovšem tam, kde selhává praktická věda, lze si vypomoct tajuplným okultismem.
Třetí kniha série se tentokrát dotýká fantastiky daleko více než předchozí dva svazky a to v nejlepším duchu praotce žánru Julese Vernea. Bohužel je také dílem s nepříliš povedeně vystavěnou zápletkou. Od prvních stran sice přibývá obětí v počtu větším než malém, ovšem oba detektivové doslova tápou v temnotách přes polovinu románu. Žádné motivy, žádné důkazy, žádní podezřelí rovná se žádný hnací motor. Naštěstí díky vypravěčskému umu Christophera Fowlera a jeho citu pro suchý humor odpustíte knize prakticky cokoliv.

milll
15.08.2014 5 z 5

Tenhle díl byl velmi zvláštní a svým způsobem bizardní, ale přesto mě nezklamal.

Lusa
07.10.2012 5 z 5

77 hodin mě mile překvapilo, opravdu zajímavá detektivka. Další dobrá detektivka od Fowlera.

SPOILER

Zatímco v předešlých dvou dílech, se dalo mluvit stále o jednom vrahovi, tady jich bylo opravdu hodně a stále nebylo jasné, kdo za tím vším je. Ten stroj mě tedy opravdu překvapil, něco takového jsem opravdu nečekala.