Past na planetě Korz

Past na planetě Korz https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12204/bmid_past-na-planete-korz-pTp-12204.jpg 4 31 3

Na Korzu se vyskytuje kov narium, který má specifické vlastnosti: narušuje naváděcí systémy raket a může znemožnit i meziprostorovou komunikaci. Solanská armáda, která se připravuje k útoku na Zemi, by tak nebezpečnou zbraň jistě využila. Podaří se pozemšťanům zachránit mír?

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Ivo Železný

Piége sur Korz , 1989

Terva
07.06.2023 4 z 5

President spoléhá
jen a jen na vás.
Doufám,
že nezklamete jeho důvěru.
Hodně štěstí.

Další z příběhů Kapitána Marka Stonea, kapitána služby pro dohled na primitivními planetami nám toho zase hodně přinesl. Nejen zamotanou zápletku, ale i spousty nových a nebezpečných zvířecích druhů. A vlastně i jednu nebezpečnou novinku a tím je kov nazvaný Narium, který dokáže udělat v kosmické navigaci pěkný nepořádek. Narušuje naváděcí systémy vesmírných raket. Tak že na řadu po delší době opět přicházejí Solané. Protože to by snad ani nebyli oni, kdyby tento kov nechtěli.

Malá ochutnávka:
Jestli tomu dobře rozumím, stala se z mé soukromé lodě bitevní jednotka Vesmírné policie, poznamenala jedovatě Elsa.
Řekněme, že jsme si ji na čas pronajali, opáčil Mark.
V Elsiných očích se mihl svůdný záblesk.
Souhlasím pod podmínkou, že si vyberu půjčovné v naturáliích, a přitiskla se k Markovi.
Jak tomu mám rozumět?
Vysvětlím ti to v kabině.

Tak že opět povedená akce, hodně nebezpečí, nějaký ten sex, vyvrcholení (ne zrovna sexuální), závěrečná bitva, která je tentokrát trochu delší. Přeci jenom narium je nebezpečný a díky jemu se do příběhu dostalo více napětí, než je čtenář zvyklí pobrat. Opět jsem se nenudil a příběh si užíval. V jednoduchosti je stále síla.

Citát: Před čestnými lidmi se člověk musí mít na pozoru.

cziss
21.10.2020 5 z 5

Lusa
27.04.2011 5 z 5

Zábavná odpočinková četba

SPOILER

Teda na začátku jsem se docela lekla, toho, že je Mark vyhozen ze SDPP, ale bylo mi jasné, že v tom bude velkej háček XD

Jean-Pierre Garen (p)
francouzská, 1932 - 2004