LunaL. LunaL. komentáře u knih

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Krásná kniha se silným, až neuvěřitelným dějem. Nedalo se od ní odtrhnout. Chvílemi hodně smutná, ale o to reálnější. Určitě se k ní vrátím.
Film jsem viděla až po přečtení knihy a dost mě zklamal. Kdo viděl jen film, nemůže plně pochopit, o čem Divočina je.

Běh s Vlky aneb Canicross Běh s Vlky aneb Canicross Jaroslav Monte Kvasnica

Přečetla jsem tuhle knížku jedním dechem. Na to, že je spíš naučná, se moc dobře čte! Po přečtení jsem měla chuť vzít psa a vyběhnout!

Lovci orchidejí Lovci orchidejí František Flos

I kdybyste nikdy nebyli za hranicemi svého rodného města, po přečtení téhle knihy máte pocit, jako byste procestovali kus světa!
Pěkná knížka, ke které se ráda vracím. Ze všech dílů mě tahle nejvíc oslovila.

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Knížka, kterou máte přečtenou hned, ale musíte nad ní dlouho přemýšlet! Krásný inspirující příběh.

Únos domů Únos domů Iva Procházková

(SPOILER) Tahle knížka patřila v dětství k mým nejoblíbenějším. A vracela jsem se k ní i po letech, když jsem chtěla číst čtivou knížku s pěkným dějem. Četla jsem obě dvě vydání, ale tahle filmová verze se mi líbí víc - četla jsem ji jako první a u původní jsem se pak divila, že je jiný konec- Libor se nepřizná a žije ve své nové rodině pod cizím jménem.
Film je taky dobrý, ale stačilo mi vidět ho jednou.

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Úžasná kniha, která vás dostane. Už jen svými ilustracemi, natož dějem! Čteno jedním dechem, vůbec jsem ji nedokázala odložit. Příběh, který se člověka dotkne a zanechá v něm stopu..

23.02.2020 5 z 5

Když to tam není, tak to tam nehledej Když to tam není, tak to tam nehledej Ivana Chřibková

Kniha o krátkých kapitolách, které se pěkně čtou. Na první pohled vtipný příběh o životě mladé dívky, co se bez uvážení přestěhovala z vesnice do hlavního města. Na druhý pohled má člověk ale pocit, že hlavní hrdinka smíchem zakrývá, jak je nešťastná.. Ale asi záleží o úhlu pohledu. Rozhodně čtivá, oddechová kniha!

23.02.2020 4 z 5

Bordeří povídačky Bordeří povídačky Pavel Mondschein

Úžasná kniha nejen pro děti. Odpočine si u ní a zasměje i dospělý člověk. Vtipné a originální povídky jsou doplněné originálními obrázky. Rozhodně skvělý tip na dárek, a to nejen dětem a milovníkům tohoto úžasného plemene!

První - statečné - jedinečné První - statečné - jedinečné Jana Renner

Skvělá kniha, která by neměla chybět v žádné domácí knihovně! Spoustu zajímavostí o známých i méně známých ženách od české historie po současnost. Zajímavé osudy, které až inspirují :) Kniha je celkově hezky provedená, najdete v ní jak obrázky zmiňovaných žen, shrnutí údajů, mapy, kvízy, hádanky,.. Je vidět, že si na knize dali autoři záležet!