LukyK LukyK komentáře u knih

Život na dvoře Karla IV. Život na dvoře Karla IV. František Kavka

Už je to dlouho, ale pamatuju si, že se to moc dobře čte a že je to spíše populárně naučná kniha, ale skvěle přibližující dobu KIV.

21.10.2018 5 z 5

S tichým souhlasem S tichým souhlasem Brian Haig

Já mám tyhle sarkastický týpky rád, takže za mě naprostá pecka a suprová oddechovka. Podobné hrdiny má i DeMille.

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Nádherný mnohavrstevnatý román, který jsem, obávám se, ještě ve všech jeho rovinách nepochopil.
Ale jde to číst i pouze jako detektivku a otravné filosofické vsuvky přeskakovat 8-)
Výborně zpracované jako audio!

02.10.2018 5 z 5

30. 7. 1419 - První pražská defenestrace: krvavá neděle uprostřed léta 30. 7. 1419 - První pražská defenestrace: krvavá neděle uprostřed léta Petr Čornej

Nádherná útlá knížečka, kterou doporučuji každému, kdo se zajímá o husitství nebo jen o středověk. Jako byste v té Praze byli!

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Už je to dávno, ale dodnes si pamatuju to zklamání.
Všeho je tam přespříliš a scházelo jen to UFO...

02.10.2018 3 z 5

HHhH HHhH Laurent Binet

Zajímavá záležitost, která určitě nesedne každému. Ale styl má autor skutečně originální, je to takové překotné vyprávění...

01.10.2018 4 z 5

Civilizace Civilizace Niall Ferguson

Jedna z nejlepších historických knih co jsem kdy četl! Je to velmi čtivé a dává mi to odpovědi na otázky ohledně historického vývoje, které jsem si kladl

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Výborná myšlenka, výborné zpracování! Trocha historie a trocha romantiky nikoho nezabije. Netušil jsem, že King dokáže taky psát jinak

Jeden den ve středověku Jeden den ve středověku Martin Nodl

Výborný vhled do života středověkých lidí od našich předních medievalistů