luckach luckach komentáře u knih

Anglická dívka Anglická dívka Daniel Silva

O Allona nemám strach, ale až mi odejde Ari Shamron, to bude ztráta:-)

27.07.2014 5 z 5

Městečko Virgin River Městečko Virgin River Robyn Carr

Úžasný odpočinek, pokud máte rádi Gilmorky a doktorku ze seriálu Hart of Dixie, tak jste našli tu správnou knihu.

26.07.2014 4 z 5

Izrael už se nevznáší Izrael už se nevznáší Paweł Smoleński

Při čtení rázem jsem se octla opět v Izraeli. Propojovala jsem si místa i osoby, se kterými jsem se setkala. Nádhera. Kdo se zajímá, čte, hledá, nebo je příznivcem Izraele - velmi doporučuji. Při čtení jsem nejednou pomyslela na Pavlu Jazairovou a její reportáže. Opravdu velmi povedená kniha.

21.02.2014 5 z 5

Mormonka Mormonka Carolyn Jessop

Kniha, která vyvolává údiv, překvapení, sounáležitost, podporu, obavy, radost, hněv - prostě obrovskou škálu emocí. (aspoň pro mě)
Ano, je to realita, o které je třeba psát, mluvit a pracovat s ní.

17.02.2014 5 z 5

Jezábel Jezábel Eleanor de Jong

Kniha je velmi čtivá, dvě hvězdy dávám zcela ze subjektivního hlediska, protože se neumím povznést nad biblický příběh, ve kterém je Jezábel představena jinak - ale je to pouze můj problém. Kdyby tam nebyl ten biblický podtext hodnotím velice vysoce. Přece jen jsem asi trochu ovlivněna Halterem nebo Riversovou, kteří si vybírají velice podobná témata, jen trochu reálněji ;-)

17.02.2014 2 z 5

Víra a láska Víra a láska Erich Segal

Jedna z mých kultovních knih. Segal vtáhne čtenáře do děje nejen pro své umění vyprávět, ale také proto s jakou lehkostí a srozumitelností podává základní fakta judaismu a nejen jeho :-) S Ptáky v trní nejde tento román vůbec srovnávat, Segal vítězí na plné čáře.

02.02.2014 5 z 5

Královna ze Sáby Královna ze Sáby Marek Halter

Marek Halter opět s velkým mistrovstvím spojil biblická fakta s fikcí. Jeho knížky mě baví a mám-li si vybrat mezi nim a žánrově podobnou Riversovou, tak Halter je jasná volba. Těším se, snad brzo, na jeho další román ;-)

02.02.2014 4 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Zažívám pokaždé obrovskou radost, když narazím na knihu, která mě osloví nejen svým příběhem, ale probudí u mě touhu a představivost a mnohé další. Skvělá kniha.

21.01.2014 5 z 5

Nebyla jsem asi dobrá cílová skupina pro tuto knihu. Přišla mi plytká, velmi "jednoduchá", vadila mi promiskuita... můj názor je hodně ovlivněn tím, že jsem ji četla souběžně se Světlem mezi oceány, což je kniha, která se řadí na mém žebříčku úplně někde jinde.Kdo ale potřebuje vypnout, tak ho kniha může potěšit :-)

21.01.2014 2 z 5

Děti Antonína Kaliny Děti Antonína Kaliny Stanislav Motl

Čest jeho památce. Velice silný příběh o člověku, který v Čechách je téměř neznámý. Zato v Izraeli a Americe je mu projevována úcta. Díky za všechny děti, které pomohl zachránit v koncentračním táboře Buchenwald.

12.01.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Brak, po pár stránkách jsem to vzdala. Ztráta času.

11.01.2014 odpad!

Inferno Inferno Dan Brown

Po necelých 50 stránkách jsem Inferno odložila a nedočetla. Pro mě ztráta času.

11.01.2014 1 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Opět lahůdka od Segala, kdo ho zná, ví že Doktoři patří ke klasice :-)

Víra a láska Víra a láska Erich Segal

Segal patří mezi mé nejoblíbenější autory. Víra a láska - tento titul doporučuji všem, pro mě jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla a ke kterým se pravidelně vracím. Střed dvou kultur, přiblížení židovských zvyků a myšlení a silný příběh všech postav.

Tajná dcera Tajná dcera Shilpi Somaya Gowda

Nádherná kniha. Velice čtivý a zajímavý způsob popsání dvou kultur navzájem se protínajících skrze hlavní hrdiny. Knížka mě natolik oslovila, že jsem si ji pořídila i do vlastní knihovny :-)