lucifuk lucifuk komentáře u knih

Príhody v divočine Príhody v divočine Ľudo Ondrejov

Hodnotenie Whacka je pomerne nepresné a zaujaté. (pravdepodobne vegetarián :-)) Nenechajte sa odradiť. Kniha je určite vhodná aj pre milovníkov prírody, ktorá je v knihe čarokrásne opísaná.

29.05.2016 5 z 5

Tajný príbeh Tajný príbeh Donna Tartt

Úžasná kniha. Jedna z mála, ktorá mi ostáva v hlave ešte dlho, dlho po jej prečítaní.

24.04.2016 5 z 5

Čierna a strieborná Čierna a strieborná Paolo Giordano

Najväčší nedostatok tejto knihy je, že nemá žiadny nosný motív. O čom vlastne bola? Čo je jej hlavným mottom? Smrť? láska? choroba? Netuším

08.04.2016 3 z 5

Päť prípadov detektíva Konôpku Päť prípadov detektíva Konôpku Janusz Domagalik

Výborná kniha plná nečakaných krimi príbehov pre deti.

25.03.2016 4 z 5

Akoby si kameň jedla Akoby si kameň jedla Wojciech Tochman

Povinné čítanie pre každého, kto sa sťažuje, že sa nemá dobre.

02.03.2016 5 z 5

Smith & Wesson Smith & Wesson Alessandro Baricco

Veľmi to pripomína dialógy Lasicu a Satinského, ale má to ktomu ešte aj filozofický nádych. Veľmi dobré

01.03.2016 4 z 5

Za soumraku Za soumraku Michael Cunningham

Ak bude čítať túto knihu dvadsiatnik povie si: dúfam, že takto nedopadnem.
tridsiatnik: Preboha nepíše náhodou o mne?
štyridsiatnik: Do riti, o píše o mne!
päťdesiatnik: jo jo, to boli teda časy.

11.02.2016 4 z 5

Láska prebýva na Kilimandžáre Láska prebýva na Kilimandžáre Peter Holka

Skvelá kniha od slovenského autora Petra Holku. Pútavé čítanie!

06.01.2016 5 z 5

Vtedy v Lošonci Vtedy v Lošonci Peter Balko

magický realizmus po slovensky? A prečo nie? Teším sa, že máme ďalšieho slovenského autora, ktorý vie kvalitne písať. A hlavne veselo a pútavo. Odporúčam všetkými desiatimi.

01.01.2016 5 z 5

Temné léto Temné léto Dan Simmons

DOKONALÉ!!!!

30.12.2015 5 z 5

Miesto pre samotu Miesto pre samotu Monika Kompaníková

výborne osvieženie v slovenskej literatúre.

27.12.2015 4 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Tak som to prešiel...a prežil. Ako už mnohí spomínali, kniha je pomerne zdĺhavá, ale veľmi sugestívna. Polárne dobrodružstvo, ktoré nenechá nikoho chladným. Možno

19.12.2015 4 z 5

Blíženci a protinožci Blíženci a protinožci Peter Krištúfek

Nechápem, prečo sa slovenskí autori tak vyžívajú v depresívnych a ponurých témach...

01.12.2015 3 z 5

Nedokonalci Nedokonalci Tom Rachman

Táto kniha je proste úžasná! Ľudská, realistická a neskutočne autentická. Odporúčam všetkými desiatimi

21.11.2015 5 z 5

Wilsonov Wilsonov Michal Hvorecký

Jednu hviezdičku uberám za zvyšné tri poviedky, ktoré kvalitou Wilsonovu nestíhajú. Inak výborné čítanie.

06.11.2015 4 z 5

Píseň Kálí Píseň Kálí Dan Simmons

Hviezda dole za Viky, inak perfektné.

11.10.2015 4 z 5

Game Game Anders de la Motte

Celý čas som čakal, kedy to konečne príde. To niečo čo mi vyrazí dych a urobí knihu výnimočnou. A ono to neprišlo :-(

04.10.2015 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Viem si celkom dobre predstaviť, čo na tom teenagerov tak priťahuje, ale ja som na to už asi trochu starý. Za mňa priemer

27.09.2015 3 z 5

Tak toto ma stráááášne.....nebavilo. Štýl písania ako v predchádzajúcej knihe o starčekovi. Ok to beriem. No v polovici príbeh akoby strácal dych a stále sa točil len okolo toho ako H1 stále niečo vyparatí. Unavovalo ma to. Posledné strany som sa doslova nútil čítať.

23.09.2015 3 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Digitálna pevnosť po švédsky. Odhliadnuc od porovnávania s predchádzajúcimi dielmi, bola to dobrá kniha. Nie geniálna, ale dobrá. Lagercrantz sa úlohy zmocnil najlepšie ako vedel. Za mňa je to OK.

30.08.2015 4 z 5