Smith & Wesson

Smith & Wesson https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270828/bmid_smith-a-wesson-Ag0-270828.jpg 4 13 4

Dvaja muži s menami slávnych výrobcov zbraní sa iba pretĺkajú životom. Jeden sa živí svojráznou predpoveďou počasia a druhý vyťahuje mŕtvoly spod Niagarských vodopádov. Smitha a Wessona vyhľadá novinárka Rachel Greenová - pripravuje reportáž o splavovaní vodopádov, na ktorej si chce vybudovať kariéru. Nezoženie však dobrovoľníka, a tak sa na riskantný podnik podujme sama. Vynálezca Smith jej pripraví sud, v ktorom by mala plavbu prežiť, a záchranca Wesson ju vytiahne z rieky pod vodopádom. Akcia sa pripraví, ako sa patrí, so širokou publicitou a s predajom lístkov pre divákov. Pokus sa uskutoční 21. júna 1902.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Smith & Wesson , 2014

jaroiva
14.04.2024 5 z 5

Baricco prostě v těchto svých krátkometrážních knihách dokáže rozehrát příběh a ještě se mu tam vejde i nějaká ta filozofie. Tentokrát je to přímo nachystané pro dramatizaci. Víceméně skoro celé formou rozhovorů.
Ještě nemám přečtené všechno, co je od něj dostupné, ale budu pokračovat.

Dada077
30.07.2019 5 z 5

dve dejstvá a štyri postavy, Wesson, lapač mŕtvych spod Niagarských vodopádov, Smith, ktorý k nim prišiel, aby si doplnil tabuľku o počasí, Rachel, ktorá chce svojmu otcovi, vydavateľovi a celému svetu dokázať, že sa stane výnimočnou ženou, alebo aspoň novinárkou a pani Higginsová, žena, čo je ochotná pomáhať.

zuzulique
05.02.2018 3 z 5

Posledne tri knihy od Baricca, ktore vysli v Slovarte mi akosi zahmlili moje krasne spomienky na Pana Gwyna, Emauzy, Hodvab, ci Bez krvi alebo Ocean more. Tam som Baricca milovala.

lucifuk
01.03.2016 4 z 5

Veľmi to pripomína dialógy Lasicu a Satinského, ale má to ktomu ešte aj filozofický nádych. Veľmi dobré