lucifrid lucifrid komentáře u knih

Hon na ponorku Hon na ponorku Tom Clancy

Moje prvni Clancyovka. Nemuzu rict ale nejlepsi, i kdyz ji davam 5 hvezdicek. Je to naprosto dokonaly thriller, ale Clancy ma i lepsi knihy. Ale doporucuju precist vsechny knihy ze serie o Jacku Ryanovi, nejlepe v chronologickem (to znamena ne v tom jakem vysly) poradi. Clancyovky jako filmy nejsou zas tak super, ale Hon na ponorku s Seanem Connerym je nej. Jsou to vsechno bichle, ale uzasne.

20.04.2012 5 z 5

Sluneční znamení Sluneční znamení Linda Goodman (p)

Jedina a prava kniha o znamenich. Velice vtipne napsana a pravdiva :).

Hotel Hotel Arthur Hailey

Prvni Haileyovka, kterou jsem precetla i v anglictine, skvele na uceni vsech tech pred/pritomnych/minulych casu :). Poutavy pribeh z jak jinak nez zajimaveho (hoteloveho) prostredi, hodne ruznych postav (a neni to na skodu) a dejovych linek. Skvela kniha.

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Dalsi skvela kniha od Haileyho. Tahakem je samozrejme skvela znalost prostredi, malickou nedokonalosti jsou postavy, s tim trochu souhlasim s Balrog. Ale nikdy mi to nevadilo :).

Můj život s Elvisem Můj život s Elvisem Priscilla Beaulieu Presley

Knihu mám moc ráda, ani ne tak kvůli Elvisovi, ale kvůli Priscille. Na tomhle příkladě můžete vidět, že peníze neznamenají štěstí. Velice příjemné čtivo.

Princezna Pohádka Princezna Pohádka Rebecca Winters

Nádherná harlequinka (jak jinak od Wintersové), ke které se vždy ráda vracím :).

20.04.2012 4 z 5

Hrůza v oblacích: teroristické akce v civilním letectví od roku 1930 do současnost Hrůza v oblacích: teroristické akce v civilním letectví od roku 1930 do současnost David Gero

Moc zajímavá knížka, sice poněkud staršího vydání, ale stále aktuální. Letadla se unášela od začátku, není tu jen 11. září. Je to opravdu skvělý přehled.

Pro nadšence: Gero vydal v angličtině další.

Vystěhovalci I. Vystěhovalci I. Vilhelm Moberg

Naprosto úchvatná kniha, tohle jsem nečekala. Narazila jsem na ni náhodou díky tomu, že chlapi z ABBY z toho udělali muzikál. Díky tomu se pak tato kniha dostala asi k hodně lidem po celém světě. Těžký život v té době je hoden obdivu a rozhodně ho nelze závidět. Je to skvosté dílo, stejně jako druhý díl.

Všechno nebo nic Všechno nebo nic Rebecca Winters

Jedna z nejkrásnějších Harlequinek (stejně jako většina těch z 90. let od Rebeccy Winters), u které si pobrečíte, zavztekáte a budete se usmívat :).

Mrakodrapy Mrakodrapy Antonio Terranova

Mrakodrapy mě fascinují a tohle je ten nejlepší přehled, jaký kde najdete. Krásné ilustrace a dozvíte se to hlavní, ale samozřejmě i spoustu dalších zajímavostí. Na knihu jakoby navazuje kniha Supermrakodrapy, kde najdete i novější stavby. Zde čekejte mrakodrapy starší, přeci jen kniha vyšla v roce 2004. Klidně si kupte obě, stojí za to. Nádherná publikace. Já díky ní objevila (pro mne) neznámé mrakodrapy a doufám, že je jednou uvidím na živo :).

20.04.2012 5 z 5

S Ferlinghettim v Praze - Rozhovory S Ferlinghettim v Praze - Rozhovory Mirek Vodrážka

Tahle kniha je mi skvělou vzpomínkou na Ferlinghettiho návštěvu v Praze. Nejde jen o rozhovor, ale i fotky a různé informace a rozhovory s dalšími umělci.. Je to krásná vzpomínka na setkání s úžasným básníkem, jehož tvorbu vřele doporučuji.

20.04.2012 5 z 5

Katastrofy techniky děsící 20. století Katastrofy techniky děsící 20. století Jan Tůma

Tato kniha je skvělým přehledem většiny katastrof 20. století (do září 2000). Těch technických, přírodní tu nečekejte, název odpovídá. Kniha je většinou černobílá, křídový papír. Ale i pár lesklých fotografií. Je to vynikající přehled, pokud jste fascinováni katastrofami techniky. Knihu jsem sháněla hodně dlouho a jsem hrdým majitelem :).

Skrytá moc Skrytá moc Tom Clancy

Pokud se někdo z vás zařekl, že nové díly číst nebude, tak změňte názor. :) Skrytá moc mě tak dostala, že ji s chutí zařadím mezi ty nej. Od vydání Medvěda a draka nevyšlo žádné pokračování, které by se dalo k té první skvělé jedenáctce bez váhání přidat. Tenhle díl mě naplnil takovým uspokojením, jako už dlouho žádná kniha, a v Ryanovkách naposledy ten už zmiňovaný Medvěd a drak. Kdo sérii nezná, vřele doporučuju, považuju ji za své nejoblíbenější knihy. Překlad se vyloženě povedl, jeden z nejlepších, se kterým jsem se u Clancyovek potkala, i přes pár překlepů a dva faktické kiksy, které mileráda odpustím, protože jako hardcore fanouška Ryanovek, které čtu všechny minimálně jednou ročně, mě tenhle díl opravdu hodně překvapil kvalitou a zabrousením do minulosti, jako bych se vrátila o 10-15 let zpátky, kdy to byl ten starý dobrý a nepřekonatelný Clancy.
Sérii doporučuju číst v chronologickém (ne vydávaném) pořadí, P.S. Ten modře svítící Čestný dluh - naopak je to jedna z nej knížek v sérii. A ta první (Bez výčitek) stojí trochu mimo; nevadí, když ji dáte později (hlavní hrdina není Ryan, ale jiná postava), ale jinak nepřeskakovat.

26.01.2015 5 z 5

Živý nebo mrtvý Živý nebo mrtvý Tom Clancy

První novodobá (ehm, Tygří zuby počítat opravdu nebudu) Ryanovka a s odstupem času můžu říct, že se k ní asi nebudu vracet tolik, jako k těm předchozím v sérii. Ano, je zajímavá a bavilo mě to. Ale nemůžu setřást pocit, že Clancy měl skončit Medvědem a drakem. Ta spousta nových postav z Univerzity (ač přehledně vykreslených) mě nějak nebaví.

28.06.2014 4 z 5

Z rozkazu prezidenta Z rozkazu prezidenta Tom Clancy

Možná nejlepší Clancyovka a svádí k myšlence, že co kdyby se tohle stalo ve vaší zemi. Hlavně ta věc s politiky. Je to grandiózní pocit sledovat Jacka v jeho nové roli a držet mu palce a přitom cítit tu jeho únavu a přitom naprostou rozhodnost. Čteno minimálně třicetkrát, vracím se k ní tak dvakrát do roka (ono k celé sérii :D), nemůžu si pomoct :).

Nejhorší obavy Nejhorší obavy Tom Clancy

Myslím, že jedna z nejtlustších Ryanovek. Poprvé jsem se jí prokousávala celkem dlouho a těžce, ten úvod mi přišel značně vyčerpávající. Ale je to dokonalý thriller a jeden z těch akčnějších dílů. Vždycky při čtení cítím tu Ryanovu vyčerpanost a zoufalství.

Jasné nebezpečí Jasné nebezpečí Tom Clancy

Ze začátku (před lety, když jsem čítávala sérii poprvé, podruhé..) nepatřila mezi mé oblíbené. Ani teď nemůžu říct, že by patřila mezi mých TOP5 Ryanovek, ale to neznamená, že není skvělá. Poprvé se tu setkáváme s Dingem a (když pomineme Bez výčitek, která vyšla později) i s Clarkem. Mohlo by se těch honiček v džungli zdát moc, ale není to tak. Mě tahle kniha tak trochu připomíná Watergate a Ryan Woodwarda s Bernsteinem :D.

Rudý králík Rudý králík Tom Clancy

Ty anotace by se měly zakázat, protože vám to vyspoileruje přechozí (vydané) knihy. Špioni, atentáty, studená válka a má to šťávu. A jakou! Jak se vždy Jack dokáže přichomýtnout do centra akce, to miluju.

Vysoká hra patriotů Vysoká hra patriotů Tom Clancy

Chronologicky první seznámení s Jackem Ryanem. Británii miluju, takže mi to téma opravdu káplo do noty a k tomu to špionážní prostředí, teroristi, skvěle prokleslené postavy! Děj má spád, nic není nadbytešné, nevypustila bych ani čárku. Ne, vracet se k ní rozhodně nepřestanu.

Čestný dluh Čestný dluh Tom Clancy

Nechápu to hodnocení tady, ale tak každý má jiný vkus a chutě, buďme za to rádi. Je to jedna z jeho nej knih, jedna z nej knih celkově, co jsem kdy četla. Co on dokáže vymyslet a vykombinovat! Napětí, akce, špioni, konspirace, kapka humoru (pokud znáte Ryanovky jako své boty, tak vás sem tam nějaké to pomrkávání určitě rozesměje :D). Asi nejlépe napsaná Clancyovka, a kdyby to šlo, dám hvězdiček ne pět, ale deset.