Lucie Lucie komentáře u knih

Vzala mě za srdce, usmívala jsem se nad popisnými pasážemi z dětství, zlobila se, když nebyl schopný více bojovat, pustila slzy, když jeho boj nadobro ukončil.

26.05.2013

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Je to hodně čtivá kniha. Když jsem ji přečetla, shlédla jsem i film. Není nad to si přeečíst knihu a představovat si postavy,prostředí a celé události v mysli než-li podle skutečnosti na plátně či v televizi. Knihy se stejnou tématikou jako například Memento mi příde lepší, dfějově zajímavější a celkově lépe čtivé. Nemluvě o knize Milion malých střípků. Ale doporučuji,je to hodně zajímavá a poučná kniha:)

Trainspotting Trainspotting Irvine Welsh

Jakřikám, sou to dobrý kolíci a zmrdi:D

Je to dobrá knížka, u které jsem se jak pobavila tak občas zašklebila.:)

Milion malých střípků Milion malých střípků James Frey

Začla jsem číst knihu od stejného autora, Můj přítel Leonard, je to pokračování této knihy. Je stejně poutavá,siln a chytlavá jako Milion malých střípků. Tohoto autora považuju za nejlepšího v tomto žánru a v jeho generaci. Celkově ho beru jako nejlepšího.

Smrt jménem závislost Smrt jménem závislost Josef Vondrka

Tuto knihu jsem nedávno dočetla.Mám ji velice ráda, a protože má pouze 192 stran,měla jsem ji přehltano u za pár dní. Velice mě zaujala,hlavně se mi líbilo, že téměř na konci každé kapitoly byl názor psychologa. Je zde jasně vidět, jak obyčejný zakomplexovaný kluk může spadnout do něčeho takového, co ani neví, že se jmenuje pervitin. Ovšem jako vždy, cesta zpět je vždy těžká, často marná.

Herák Herák Melvin Burgess

Ze začátku jsem se docela ztrácela v ději a celkově i v postavách. Člověk musí přečíst pár kapitol, aby pochopil, jak kniha funguje a jak se v ní orientovat. Jako dobrý nápad mi přislo to, jak je kniha napsaná. Formou deníku. Ze začátku se zde střídají jen dva zapisovatelé,ale postupně i lidé ze squatu a tak můžete vidět i pohledy ostatních na dané situace.Kniha se mi líbila, ale není nad Memento a jiné vypracovanější knihy.:)

Milion malých střípků Milion malých střípků James Frey

Právě ji čtu, jsem tak v půlce. Hned asi na druhé stránce jsem se rychle vžila do děje a hltala knížku bez přestání. V knize je perfektně zrychlený děj, každá přímá řeč je na novém řádku. Je opravdu poznat, že jsi autor tím, co popisuje prošel a dost to prožívám s ním. Nikdy jsem nečetla čtivější knížku, moc se mi líbí detailní popis ať už nechutných či romantických chvílích v léčebně. Tato kniha je pro mě jedna z nejlepších. Doporučuji.