Smrt jménem závislost

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Publikace je autobiografickou reportáží člověka, který propadl závislosti na drogách. Záměrně volím označení „reportáž“ a ne třeba „zpověď" zdá se mi totiž, že autorovým záměrem bylo spíše „podat zprávu“ než např. „odkrývat sám sebe“, a síla jeho sdělení je právě tam, kde je poctivým reportérem. Mám na mysli především první polovinu knihy, která popisuje bludné ploužení a vlečení závislého na drogové scéně velkoměsta … od dávky k dávce, od absťáku k absťáku, od krize ke krizi, od hospitalizace k hospitalizaci, od dobrého, ale rychle selhávajícího úmyslu „nechat toho“ k dalšímu pokusu a k dalšímu selhání a nastolení panství drogy, onoho „neodolatelného puzení užít drogu,“ které dává člověku sílu prokopnout mříže psychiatrické léčebny a utéct za svou nezbytnou dávkou heroinu, zpočátku ještě s jistým sebeklamem, že je to cesta za svobodou, pak už s rezignujícím poznáním, že je to návrat do otroctví. Kdo čeká dobrodružství, bude zklamán: peklo závislosti není vůbec dobrodružné. Je to peklo, jak je představují někteří teologové: kruh mučivého, ale v podstatě všedního stereotypu, ze kterého není úniku. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26299/smrt-jmenem-zavislost-26299.jpg 4.440
Žánr:
Literatura česká
Vydáno:, Portál
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Smrt jménem závislost

Přidat komentář
Veniquela
05.10.2017

Líbí se mi, že příběh se odehrává v Praze, celkově moc pěkně a poutavě napsané. Doporučuji !!

nikinikiniki
12.04.2016

Výborný popis pocitů na drogách a jak droga účinkuje. To jsem v jiných knížkách, co jsem dosud četla o drogách, nenašla. Začátek vážně super, jak popisuje svoje pocity a jak jde postupně na dno, konec v léčebně je už slabší a nudnější.

RUSTY
04.08.2015

Drsná a syrová autobiografie jednoho českého perníkáře ... přečteno za chvíli, aj slzička ukápla.

emily-valle
05.03.2013

Naprosto dokonalá kniha... Děj vás pohltí a za pár hodin to máte přečtený. Velice příjemně mě překvapila!

MartinaTLS
22.07.2012

Nevíte o někom kdo by tuto knihu prodal? Nemůžu jí nikde sehnat. Na ceně bychom se dohodly. Byla bych moc ráda. martina.lednarova@seznam.cz

inikori
16.07.2012

Prostě pravdivá knížka o drogách od chlápka, co se z nich dokázal nakonec vyhrabat. Oceňuji, že půlka textu je věnovaná cestě ven. Pohled do terapeutické komunity je podle mne zajímavější a přitažlivější než do světa feťáků. Taky je fajn, že se odehrává v českém prostředí - i když to se za ta léta taky proměnilo. Ale pořád je bližší než Johnovo Memento.

Lucie

Tuto knihu jsem nedávno dočetla.Mám ji velice ráda, a protože má pouze 192 stran,měla jsem ji přehltano u za pár dní. Velice mě zaujala,hlavně se mi líbilo, že téměř na konci každé kapitoly byl názor psychologa. Je zde jasně vidět, jak obyčejný zakomplexovaný kluk může spadnout do něčeho takového, co ani neví, že se jmenuje pervitin. Ovšem jako vždy, cesta zpět je vždy těžká, často marná.

Autor knihy

Josef Vondrka

Josef Vondrka
česká, 1976

Podobné knihy

Kniha Smrt jménem závislost je:

v Přečtených69x
v Doporučených3x
v Knihotéce11x
v Chystám se číst32x
v Chci si koupit10x
v dalších seznamech1x