Lost Soul Lost Soul komentáře u knih

Muž ve tmě Muž ve tmě Paul Auster

Ten vložený příběh byl trochu rušivý a zklamalo mě, jak skončil, nicméně zbytek se mi líbil velice. Paul Auster je skvělý vypravěč.

16.04.2015 4 z 5

Henry a jeho hosté Henry a jeho hosté Pelham Grenville Wodehouse

Velmi milý bláznivý příběh s několika vtipnými hláškami. Mám moc ráda romány odehrávající se na anglickém venkově, kde jsou všechny postavy klasickými příklady všech klišé, na která jsme zvyklí z podobných knih.

12.04.2015 3 z 5

Mapa Anny Mapa Anny Marek Šindelka

Z povídek je poznat, že autor je básník. Občas těch poetických obratů a metafor bylo až příliš. Nejlepší povídky - Mapa Anny, Architekt a Růst krystalu.

24.01.2015 4 z 5

Smrt na Dunaji Smrt na Dunaji Michal Hvorecký

Líbilo se mi to hodně, kdyby byly vynechány vraždy, tak by to vůbec nevadilo. Tato příběhová linka mi opravdu přišla zbytečná. Pan Hvorecký by klidně mohl psát průvodce, jde mu to, na rozdíl od jiných čtenářů jsem se nenudila, bylo to zajímavé.

17.01.2015 4 z 5

Hotel svět Hotel svět Ali Smith

Poeticky napsaná nuda.

29.10.2014 2 z 5

Bezfarebný Cukuru Tazaki a roky jeho putovania Bezfarebný Cukuru Tazaki a roky jeho putovania Haruki Murakami

Byla jsem hodně zklamaná. Těšila jsem se na Murakamiho magický realismus, na nějaké nevysvětlitelné události, tajemné postavy a nic :( Hlavní hrdina je slaboch, který za sebou stále vláčí křivdu z mládí a utápí se v sebelítosti. Je to takové nemastné neslané.

16.09.2014 2 z 5

Záhadné vody Záhadné vody Arthur Ransome

Velmi příjemný návrat do dětství

11.06.2014 5 z 5

Svoboda Svoboda Jonathan Franzen

Konečně dočteno, trápila jsem se více než dva měsíce. Kniha je velmi dobře napsaná a skvěle přeložená, nicméně osudy hlavních postav byli líčeny do nejmenších podrobností, takže jsem si občas potřebovala odpočinout. Kniha se mi líbila, ale žádná z hlavních postav mi nebyla sympatická, nejpříjemnější byl asi Walter; nejhorší, přímo nesnesitelná, byla jeho žena Patty. Ženské postavy byly víceméně všechny divné, nerozhodné, závislé na mužích, doprošující se o jejich lásku, podporu nebo je naopak od sebe odhánějící.
Doporučuji ji jako skvělou "studii" života americké středostavovské rodiny a jejich blízkých usilujících o svobodu v různých formách.

26.05.2014 4 z 5

Přízrak Alexandra Wolfa Přízrak Alexandra Wolfa Gaito Gazdanov

Zajímavá kniha, líbil se mi styl, jakým byla napsána. Moc mi to připomínalo styl V. Nabokova.

15.04.2014 4 z 5

Na odstřel Na odstřel Lucie Lomová

Dobrá detektivka z divadelního prostředí, book-noir :)

20.03.2014 4 z 5

Just Kids – Jsou to jen děti Just Kids – Jsou to jen děti Patti Smith

Pro všechny milovníky rockové hudby a New Yorku.

16.03.2014 5 z 5

Solar Solar Ian McEwan

Boží mlýny melou pomalu, ale jistě.

28.12.2013 4 z 5

Sbírání vlny Sbírání vlny Patti Smith

Poetická nuda.

27.12.2013 3 z 5

Daniela Daniela Stephen Weeks

Ze začátku mě čtení bavilo, ale po příjezdu hlavního hrdiny do Prahy se tempo zvolní a autor si jen pohrává se slovy a nemastnými neslanými hlavními postavami. Otevřený konec mi nevadil tolik jako ta zbytečná rozvláčnost.

02.11.2013 3 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Příjemné překvapení - nečetla jsem na tento román přívětivé kritiky, ale líbil se mi. Mohl být sice o pár desítek stránek kratší, například Samanthin osud mě vůbec nezaujal, ale nakonec všechno do sebe zapadlo jako skládačka. Velmi přesně popsaný život na malém městě. Čekala jsem pořádnou vraždu, protože jsem se omylem domnívala, že se jedná o detektivku.

27.09.2013 4 z 5

Britannia Road 22 Britannia Road 22 Amanda Hodgkinson

Román o lidech poznamenaných válkou. Trochu rozvláčné, ani jeden z hlavních hrdinů mi nepřirostl k srdci.

13.09.2013 2 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Sarah Waters

Moc dobře napsaný román z Londýna z 2.světové války. Autorka se zaměřuje hlavně na vztahy mezi ženami, které jsou hlavními hrdinkami románu. Muži jsou zde víceméně nerozhodní slaboši, kteří se bojí nést zodpovědnost za své činy.
Nechápu, proč byla kniha vyprávěna pozpátku, přišlo mi to jako zbytečné dovysvětlování.
Skvělý popis válečného Londýna.

20.06.2013 4 z 5

Nizozemě Nizozemě Joseph O'Neill

Velmi čtivě napsané, ale příběh mě nezaujal. Mladá dvojice prochází manželskou krizí, žena se nedlouho po 11.září 2001 rozhodne vrátit z New Yorku i s malým synem zpět do Londýna. Její manžel - vypravěč příběhu - vypráví o tom, jak žil v NY sám, s jakými lidmi se vídal, jak probíhalo jejich manželství a jak si pak k sobě se ženou našli znovu cestu.

26.05.2013 3 z 5

Čekání na Roberta Capu Čekání na Roberta Capu Susane Fortes

Pro všechny milovníky fotografie a pro ty, kteří se zajímají o novodobou historii, ač hlavní osu příběhu tvoří vztah mezi dvěma pozoruhodnými osobnostmi. Doporučuji.

20.01.2012 4 z 5

Kde se touláš, Bernadetto Kde se touláš, Bernadetto Maria Semple

Nebylo to zlé - měla jsem chuť přečíst si něco vtipného a tento bláznivý román tuto podmínku splnil. Možná tam těch nápadů bylo moc a bylo to až zbytečně moc překombinované a divoké, takže mám po přečtení trochu rozpačitý dojem. Nicméně doporučuji pro čtenáře, kteří mají chuť na něco lehčího.

04.04.2015 3 z 5