Lilda Lilda komentáře u knih

Duchovné dary Duchovné dary Mary Healy

Velmi doporučuji každému, kdo se chce seznámit charismaty a duchovními dary nebo projevů Boha a Ducha svatého. Systematický a svižný text prokládaný osobními zkušenostmi a svědectvími tvoři základní četbu těch, kteří touží po něčem více. Velmi oceňuji pohled jak katolický, tak protestantský.

07.04.2022 5 z 5

Dobrodružstvá Toma Sawyera Dobrodružstvá Toma Sawyera Mark Twain (p)

Mrzí mě, že jsem knihu nečetla v dětství. Ale není čas plakat nad rozlitým mlékem. Jsem ráda, že jsem ji přečetla nyní během studia češtiny, abych ji potom mohla představovat svým budoucím žákům — v komentářích vnímám nelibost k jazyku; pro mě naopak byl ten jazyk přitažlivý a líbilo se mi, jak vykresloval dobu. Co se týče pochopitelnosti u dětí — nemůžeme jim přeci dávat jen jednoduché a nesložité věci, takový krásný jazyk v děské literatuře je důležitý. Když s ním dítě nezačne pracovat v dětství, těžko se potom vrhne třeba na takový Zločin a trest nebo nějakou poezii.

29.03.2022

Analfabeta Negramotná Analfabeta Negramotná Ján Uličiansky

Kniha, kterou bych doporučila právě dítěti se setjným problémem, jaký trápil Analfabetu. Jenom pro provokaci. :D A jinak mě zaskočil rychlý a ukvapený konec či vyřešení problematiky otce — jakoby autorovi došly stránky a on to musel rychle domyslet. Jinak nápad skvělý :)

24.03.2022

Petr Pan Petr Pan James Matthew Barrie

Klasický příběh patřící do všeobecného přehledu v rámci dětské literatury. Musím ale říci, že sama jsem jej přečetla až během studia na VŠ - ale jsem ráda. Z knihy plyne spousta ponaučení ohledně přátelství a dětství či dospívání. Určitě ideální pro četbu s dětmi, kdy je jim možno jednotlivé scény a postavy vysvětlovat.

24.03.2022 5 z 5

Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem Selma Lagerlöf

Krásná kniha — doufám, že ji jednou budu moci přečíst svým dětem. Až díky komentářům jsem se dozvěděla, že původní dílo je více objemnější :O

06.02.2022

Magický expres Magický expres Anca Sturm

Pěkná kniha - dávám bratrovi na Vánoce. Trošku Harry Potter; ale vůbec mi to nevadilo :)

28.11.2021

Co je bez chvění, není pevné Co je bez chvění, není pevné Tomáš Halík

Myšlenky jdoucí na dřeň poodhalujíce nános různých názorů o Tomášovi Halíkovi. Je to jeho první kniha, kterou jsem četla a jsem vděčná, že to byla prvě tato. Bylo to moje večerní čtení vybízející k myšlenkovým pochodům při usínání. jak bych řekla anglicky. He spilled the truth.

27.11.2021 5 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Krásná schopnost vylíčení krajiny. Úžasné popisy situací a nádherné užití jazyku.

Každopádně - hlavní postava mě frustrovala. Jednak z důvodu toho, že si pořad představovala. Jak by ta či ona situace vypadala a vždy to zabralo spoustu stránek - jenže nakonec to všechno bylo jinak a žádné “by” podle jejich představ se nekonalo.

20.10.2021 5 z 5

Dýka a kříž Dýka a kříž David Wilkerson

Krásné svědectví

11.09.2021

Já a Ty Já a Ty Martin Buber

Jak píšou komentátoři přede mnou - kniha klame tloušťkou! Co věta - to hluboká myšlenka.

08.06.2021 5 z 5

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Přesně. Kniha shrnující všechny věci, které člověk ví a při četbě si říká: ,,Proč to nedělám?”. Bylo to pro mne přínosné a určitě potřebuji udělat reflexi pro svůj život. Co zkusit a přijmout za své.

18.03.2021 5 z 5

Děvčátko Momo a ukradený čas Děvčátko Momo a ukradený čas Michael Ende

Po přečtení vyvstává mnoho Kéžbychů...

*A všechen čas, který neprožívá srdce, je stejně ztracený jako pro slepce barvy duhy nebo jako pro hluchého ptačí píseň. Jen škoda, že jsou mezi lidmi slepá a hluchá srdce, která tlučou a přece nic nevnímají.

06.07.2020 5 z 5

Kantůrčice Kantůrčice Karolina Světlá (p)

Moc pěkné. Po Kříži, Vesnickém románu a Z rodinné kroniky jsem pořád čekala, kdy přijde nějaký ten velký problém a zádrhel a smutný konec. A ono nic. Vlastně je to krásný a výchovný příběh. A ty pověry jsou nádherný bonus.

22.06.2020 5 z 5

Z rodinné kroniky Z rodinné kroniky Karolina Světlá (p)

Celý tenhle koncept příběhů z rodiny se mi moc líbí a vlastně jsem chtěla i napsat něco podobného, akorát mi to přijde velmi těžké. Takže samozřejmě pociťují velký obdiv. Příběhy jsou zkrátka ze života o životě, i když někdy trochu s fantaskním nádechem.

21.06.2020 5 z 5

Vesnický román Vesnický román Karolina Světlá (p)

Bolí mě z toho srdce.

20.06.2020 5 z 5

Kříž u potoka Kříž u potoka Karolina Světlá (p)

Nádherný příběh, nádherná čeština. Na těchto příbězích lze vidět, jak lidské problémy jsou v různých obměnách stejné. A poselství, že láska zlo přemáhá, je velmi potřebné v dnešní době.

17.06.2020 5 z 5

Čtenáři, vrať se: Mozek a čtení v digitálním světě Čtenáři, vrať se: Mozek a čtení v digitálním světě Maryanne Wolf

"Nejhorším nepřítelem skutečně demokratické společnosti je zakrnělá schopnost rozjímání a analytického myšlení jedince, ať už z jakéhokoli důvodu, prostřednictvím jakéhokoli média a v jakémkoli věku." Knížka, která mi pomohla zase o něco více vidět svět jiným pohledem.

25.05.2020 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Na Hamletovy monology si budu muset najít ještě zvláštní čas. Myslím, že je zde vyjádřeno mnoho myšlenek skrytých v jazykových obrazech.

27.04.2020 5 z 5

Božský tanec Božský tanec Richard Rohr

Velmi dynamická kniha naplněna osobním svědectvím o Boží lásce ve všech směrech.

23.04.2020 5 z 5

Svätý Charbel pustovník Svätý Charbel pustovník P. Elias al Jamhoury OLM (p)

Kniha je velmi čistým a upřímným svědectvím o životě člověka, který se zcela zasvětil Bohu už zde na zemi. Nebál se zcela odevzdat a umřít sám sobě.

23.04.2020