LibriProhibiti LibriProhibiti komentáře u knih

Jiné hlasy, jiné pokoje Jiné hlasy, jiné pokoje Truman Capote

Chvílemi z té knihy velmi nepřijemně mrazí. Autor mistrně ukazuje, co je skutecná osamělost, i když když se v podstatě o nicem takovém celou dobu nikdo ani nezmíní.

18.05.2013 4 z 5

Dějiny cisterckého řádu v Čechách 1142 - 1420 (1. svazek) Dějiny cisterckého řádu v Čechách 1142 - 1420 (1. svazek) Kateřina Charvátová

Dlohou dobu jsem přemýšlela, jak tuto knihu charakterizovat. Došla jsem k zavěru, že dlouhé recenze nemají smysl, postačí konstatovaní, že se jedná o naprosto epické dílo. Pozornost si zaslouží i jeho další svazky.

18.05.2013 5 z 5

Jamrachův zvěřinec Jamrachův zvěřinec Carol Birch

Velmi čtivá kniha...spíš odpočinková záležitost (pokud tedy od odpočinkové knihy člověk nečeká něco úplně přeslazeneho a romantického).

16.05.2013 4 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Prostě ji mám ráda, nic víc, nic míň....

Valčík na rozloučenou Valčík na rozloučenou Milan Kundera

Jednou bych si chtěla něco od tohohle člověka přečíst a říct si, že to byla blbost... Takhle mě jen vytáčí, že někdo může psát tak geniálně...

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

I kdybych jednou zapomněla o čem ta kniha byla, čemu jsem se smála a co mi třeba přišlo smutné, nikdy nezapomenu na termín resp. dokonalý fonetický přepis: "Hajtla!" Podle mě je to jedno jediné slovo, které dokáže definovat jak hloupost celé války, tak humor celé této knihy.

14.05.2013 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Dlouhou dobu jsem měla za to, že japonská kultura se dělí na to pěkné staré a Pokémony. Tahle kniha mě přesvědčila, že tomu tak naštěstí není. Nádherné...

Se šarmem Pařížanky Se šarmem Pařížanky Ines de La Fressagne

No... tak vypadá to pěkně... jen si nejsem jistá, jestli to i někomu pomůže, aby taky vypadal pěkně... nebo žil pěkně... nebo se pěkně procházel po Paříži...

14.05.2013 2 z 5

Bezectní lidé: O katech, děvkách a mlynářích Bezectní lidé: O katech, děvkách a mlynářích Richard van Dülmen

Pro studenta historie bestseller. Prostě odpočinková literatura ideální na zkouškové období, když už člověk neví, co by toho seznamu literatury ještě rychle dopsal.

14.05.2013 5 z 5

Římanka Římanka Alberto Moravia (p)

Římanka, jedna z mála knih, která ve mně vyvolala skutečně silné emoce... Adriana je jedna z mála postav, kterou jsem kdy v životě skutečně nenáviděla. Vážně, celou dobu jsem jí chtěla profackovat. Ale po literární stránce je to velmi dobrá kniha.

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Kdyby to bylo bývalo skončilo nějak úplně jednoduše asi bych byla nadšená... Nemám prostě ráda "velké" věci a konec téhle knihy mi připadal přímo obrovský... Tak obrovský, že jsem měla nutkání se po dočtení jen ušklíbnout a sdělit mojí imaginární představě autora něco jako: "UFO! Proč na konci raději nepřiletělo UFO?" Na druhou stranu to prostředí, ta atmosféra, ta Praha! Tím si mě Urban získal.

14.05.2013 3 z 5

Mýtus šlechty u nás a v nás Mýtus šlechty u nás a v nás Radmila Švaříčková Slabáková

Zajímavé a stále velmi aktuální téma, profesionálně zpracované. Mám jen (osobní) problém celkově se zpracováním "oral history", ale to by vydalo na román.

Divadelní román Divadelní román Michail Bulgakov

Existují určitá velmi specifická prostředí, v kterých se pohybují velmi specifičtí lidé a to je velmi vděčné téma... Od první stránky člověk ví, jak kniha dopadne (i když de facto vlastně nedopadne), ale i tak si to se zájmem přečte, protože tahle kniha je prostě svým způsobem ze života...ze života určité (úzké) skupiny lidí. Tím mi trochu připomněla Amisova Šťastného Jima, ale ten nezvratný konec (který nepřijde), to je "depka" hodná Kavky.

14.05.2013 4 z 5