Liana Liana komentáře u knih

Kto je bez viny Kto je bez viny Liane Moriarty

Liane Moriarty je moja najobľúbenejšia autorka. Napriek tomu táto jej kniha je slabšia ako predošlé. Príbeh zase krásne psychologicky spracovaný do detajlu z pohľadov jednotlivých postáv. Aj téma veľmi dobrá. Napriek tomu mi tam čosi chýbalo. Možno to bolo tým, že tentokrát autorka napínala až umelo dlho čitateľov, čo sa to vlastne udialo na tej grilovačke a keď konečne som sa k tomu dostala, zrazu sa všetko zázračne rýchlo začalo naprávať a v podstate akoby rýchlo rýchlo ukončovat.

06.05.2018 3 z 5

Liana Liana Hedwig Courths-Mahler

Po tejto knihe som siahla len vďaka čitateľskej výzve. Takýto žáner nie je úplne mojou šálkou kávy a preto som do čítania išla s určitými predsudkami a obavami, že to bude zlééé. Ale nebolo. Dokonca - a to sa mi už dávno nestalo - som sa v istej časti tak rozplakala, že som nevidela na písmenká :-)) Kniha ma teda rozhodne príjemne prekvapila, bolo to také nenáročné avšak veľmi príjemné čítanie.

25.04.2018 4 z 5

Emma Emma Jane Austen

Veľmi sa mi to páčilo. Toto je moje prvé dielo od tejto autorky a úplne ma chytilo za srdce. Postava Emmy sa mi páčila práve preto, že nebola tak dokonalá ako zvyknú hlavné hrdinky v takýchto románoch byť. Mala množstvo chýb, napriek tomu dobré srdce a bola ochotná sa z daných chýb poučiť. Veľmi pekná kniha.

18.04.2018 5 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Moja zatiaľ 3. Pratchetovka. A táto sa mi páčila z tých troch najviac. Skvelý humor, a veľmi sa mi páčila hlavná účinkujúca dvojica Bábi a Esk. Proste skvelé a tešim sa na ďalšiu v poradí - t.j. Mort.

11.04.2018 5 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Dobrý detektívny príbeh - páčil sa mi.

08.04.2018 5 z 5

Jane Austenová mi prebrala frajera Jane Austenová mi prebrala frajera Cora Harrison

Velmi pekne spracovany pribeh na zaklade skutocnych faktov o Jane Austenovej. Putavy, nedalo sa prestať čítať. A inspiroval ma precitat si niektore diela od tejto autorky, v prvom rade to bude Emma, v ktorom opisuje nepriamo svoju švagrinu. Jasne, ze tato kniha je urcena skor mlasim rocnikom citatelov, a tak ju aj treba brat a nemat prilis vysoke ocakavania. Teším sa a tuto knihu spolu s 1. dielom odporucam.

07.04.2018 5 z 5

Jane Austenová bola moja najlepšia kamoška Jane Austenová bola moja najlepšia kamoška Cora Harrison

Krásny príbeh o mladosti Jane Austenovej. Páči sa mi, že je to napísané na základe skutočných faktov o nej.

06.04.2018 4 z 5

Stratená knižnica Stratená knižnica A. M. Dean

Mne sa kniha veľmi páčila. Napínavá od prvej strany až do konca bez hluchých miest. Veľmi sa mi páčili aj historické fakty podané tak, že ma vôbec ale vôbec nenudili. Odporúčam.

03.04.2018 5 z 5

Charlie a továreň na čokoládu Charlie a továreň na čokoládu Roald Dahl

Krásny príbeh, ktorý som celý preslintala :-))

31.03.2018 5 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Nádherný koniec celej série. Poviedky skvelo doplnili cely pribeh a zaverecna poviedka to vsetko nadherne zakoncila. Supeeer

30.03.2018 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Krasny zaver. Krasna cela serie.

03.02.2018 5 z 5

Poučka o podstate predvídateľnosti Katherín Poučka o podstate predvídateľnosti Katherín John Green

Skvelé. Veľmi ma kniha bavila.

15.10.2017 4 z 5

Zvonokosy III. - Lázně Zvonokosy III. - Lázně Gabriel Chevallier

Tak ako u predchádzajúcich dielov, aj tu mám rozporuplné pocity. Na jednej strane vtipné a trefné pasáže, na strane druhej dej viacmenej priamočiary, bez väčšej zápletky a koniec... ten ma celkom sklamal. Celkovo mi to prišlo také nemastné neslané a čo sa humoru týka, poznám aj omnoho veselšie a vtipnejšie knihy. Ale... koľko ľudí, toľko chutí.

02.10.2017 3 z 5

Kocúrkovo Kocúrkovo Ján Chalupka

na to, aké je to známe dielo, som od toho čakala viac

14.08.2017 2 z 5

Revízor Revízor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Toto bola lahôdka. Úžasné. Teraz uz len dúfam, že sa mi podarí si to niekde v divadle pozrieť na živo.

06.08.2017 5 z 5

Zvonokosy II. - Babylón Zvonokosy II. - Babylón Gabriel Chevallier

nebolo to zlé, ale ani nič extra. chýbala mi tam dajaká zápletka, viac deja, proste prišlo to také rozprávanie o ľuďoch z mestečka, ale nič mimoriadne zaujímavé. Štýl písania je však vysoko čtivý a páči sa mi tá irónia v celom texte a trefné poznámky

02.08.2017 3 z 5

Zázraky života Zázraky života Ivan Štúr

Krásna kniha s krásnymi a hlbokými myšlienkami.

22.07.2017 4 z 5

Zvonodrozdovo Zvonodrozdovo Gabriel Chevallier

Z tejto knihy mám rozpačité pocity. Na jednaj strane som očakávala od nej, že sa viac pobavím. Zadúšajúci smiech spôsobujúci slzenie očí sa síce nekonal, no na druhej strane sa mi páčila tá satira a štýl akým je kniha napísaná. Niektorými ironickými poznámkami autor trafil do čierneho a preto má môj obdiv.

21.07.2017 3 z 5

Příhody Dennise Smrdidecha Příhody Dennise Smrdidecha M. M. Cabicar (p)

Niektoré príhody super, iné o ničom. Častokrát silená snaha byť vtipný. Inokedy vtipné damo o sebe. Asi akú mal kedy autor práve náladu... takže len za 3 hviezdičky. Dám šancu aj Psovi superhrdinovi

18.01.2017 3 z 5

Vzdor Vzdor Sarah Crossan

Skvelé. Odporúčam. Dúfam, že nikdy nedojde našej Zemi kyslík...

05.01.2017 5 z 5