li-li-nka li-li-nka komentáře u knih

Pět stupňů připoutanosti – Toltécká moudrost pro moderní svět Pět stupňů připoutanosti – Toltécká moudrost pro moderní svět Don Miguel Ruiz (p)

Lepší průměr. Knihu jsem poslouchala jako audio knihu, tedy snad se někdy v budoucnu dostanu i k té knize, protože mě neseděl mluvený projev. Pán měl trochu problém s vyslovováním slov a tedy i vadu řeči.
Kniha však zajímavá je a určitě jsem si z ní odnesla pár popsaných stránek

26.04.2024 3 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Ze začátku knihy jsem měla problém se orientovat kdo je kdo a s kým je příbuzný. Proto ubírám jednu hvězdičku. Občas jsem se musela vracet o pár stran zpět, aby mě to do sebe zapadalo. Postupně se kniha četla dobře.

16.04.2024 4 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Moc hezky psaná a čtivá knížka autorky. Teda zažraná jsem do ní byla až je Máša sjela drogama.
Akorát jedna chyba autorce, celou dobu neměla Jessica na sobě makeup, ale v některé z posledních kapitol, když tam byli ještě zavření si smyla rukou makeup. To mě docela pobavilo. Že by ji tam Máša šoupla líčení? Nebo byla tak mimo, že nevěděla, že je nalíčená? Lol

31.03.2024 5 z 5

Obrazy z dějin národa českého Obrazy z dějin národa českého Vladislav Vančura

Knihu jsem přečetla až do konce, ale vůbec mi kniha nesedla. Asi 20% z knihy mě bavilo číst, zbytek ne. Slabota.

16.03.2024 2 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Moc hezky napsané i se všemi krutostmi. Lidé by měli vědět, co se tenkrát dělo. A jak vidíme i čeští lidé byli krutí. Těším se na druhý díl knihy.

20.02.2024

Frc Frc Ivan Wernisch

Sám autor uvádí: "Básně jsou sestaveny tak, aby při souvislé četbě podaly náznak určitého příběhu."
Upřímně já jsem v tom žádný náznak příběhu nenašla.

25.01.2024 3 z 5

Poklad byzantského kupce Poklad byzantského kupce Václav Erben

Moje první čtená detektivka. Taková oddychovka.

03.01.2024

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Bylo to velice těžké čtení, hlavně v druhé polovině knížky. Kniha je vcelku plná krutosti a násilí, znásilňování. Chudák chlapec, který tomu musel přihlížet. Určitě není vhodná jako povinná školní četba, jak jsem někde četla.

18.08.2023 3 z 5

Strnadův efekt Strnadův efekt Jan Kotouč

Moje druha scifi knizka o portalech, a druha celkove. Fakt super, bavilo me to od prvni stranky knihy.

08.08.2023 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Kniha byla zajimava, ale dlouho trvalo, nez jsem se prokousala do toho deje, a pochopila mnohe az na samem konci. Nevyhovovalo me preskakovani postav v kapitolach, napriklad nektere pribehy a postavy tam nemusely byt vubec, nebo vubec do toho nezapadaly.

22.07.2023

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Zajímavá knížka, zařadím i do výzvy.
Posunula mě zase dopředu, cestou směrem k sobě. :-)

09.06.2023 5 z 5

Bronzový poklad Bronzový poklad Eduard Štorch

Po roce jsem se ke knizce vratila a celou ji precetla. Za me nejslabsi knizka spisovatele.

29.04.2023

Čachtická paní z Karlštejna Čachtická paní z Karlštejna Richard Dostál

O historii se clovek moc ve skole nedozvedel a tak se o ni dozvidam v dostupnych knizkach. O Alzbete Bathory jsem vedela, ale o Katerine z Komarova nikoli. Kniha se hezky cetla, az teda s udivem, ceho byla Katerina schopna.

11.04.2023 5 z 5

Pouhý stín Pouhý stín Karine Giébel

Tak to byla teda sila. Po asi 40 strankach jsem chtela knizku odlozit nebo me absolutne nebavila, ale jsem rada, ze jsem vydrzela docist az do konce.

09.03.2023 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Krasne pribehy...Moc hezky se cetlo :)

28.02.2023 5 z 5

Velmi silný příběh hlavni postavy. Přečetla jsem za dva dny jak jsem hltala knihu. Je uvěřitelné co se děje s člověkem v těchto stavech, pocity úzkosti, strachu apod. Byla velmi odvážná, že utekla. A nakonec to dopadlo dobře. Teď jen jestli znova nabyla právo rodičovství. Přála bych ji to moc.

23.02.2023 5 z 5

Zlomený meč Zlomený meč Eduard Štorch

Prvni kapitola me vubec nebrala, ale pozdeji jsem knizku precetla jednim dechem :) . Archeologicke vypraveni na konci knihy me nadchlo nejvice :)

20.02.2023 5 z 5

Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet Bohumil Hrabal

Knizku vubec nechapu, vubec me nebavi, ale jsem v pulce, a byla do vyzvy, tak ji doctu :) . Hrabalovy knizky mam moc rada, ale tahle me vubec nesedi, ani stylem psani.

16.02.2023 1 z 5

Zastavený příval Zastavený příval Eduard Štorch

Miluju knížky od Eduarda Štorcha. Tahle opět nezklamala.

15.02.2023 5 z 5

Tři kluci a kilometry Tři kluci a kilometry František Alexander Elstner

Krásné cestování autem po Česku a Slovensku za sluníčka a deště. Seznámení s místy, které bych chtěla jednou navštívit, trošku historie a hlavně zábava na cestách dospělých jedinců i dětí.

12.02.2023