Lexie321 Lexie321 komentáře u knih

Hra s bábikami Hra s bábikami Peter Čierny

Prvá kapitola bola super a pekne to odštartovala čiže som naozaj chcela rýchlo pokračovať. Ale bohužiaľ potom napätie a zaujem opadol. Veľa postáv mi nevadilo ale akosi žiadna mi neprirastla k srdcu. Osobne mi chýbalo, že sa zdali jednotvárne a nemohla som žiadnu z nich lepšie spoznať. Tiež musim pochváliť, že autor urobil pekný obraz prostredia divadelnej scény. Niekde od polovice sa to rozbehlo ale nie až tak, že som musela čítať ďalej, čo sa stane a nemohla knihu pustiť z rúk. Úprimne bola som rada, že som ju dočítala do konca. Stálo ma to aj dosť veľa námahy a najmä som ju dočítala kvôli tomu, že slovenským autorom sa vždy snažím dať šancu, a že keď už knihu mám zakúpenú bola by jej škoda. Za mňa neodporúčam ale kniha nebola zlá, čiže každý by si mal utvoriť vlastný názor.

21.04.2022 3 z 5

Služobnica Služobnica Koethi Zan

(SPOILER) Mne sa kniha páčila. Bolo zaujímavé sledovať Coru a jej cestu, ktorá ju až priviedla k tomu, čo urobila Julie. Naozaj bolo jasné, že to v živote nemala ľahké a často krát lepší život a nejaké osobné šťastie jej bolo ukradnuté. Je škoda, že na konci sama uverila tým sektarskym rečiam, čo jej James hučal do hlavy ale keďže celý jej život ju natoľko utýral až zlomil asi inak sa ani nedalo. Som rada, že Julie sa dostala von ba čo viac nestratila samu seba hoci by jej to nikto nemal za zlé, keďže si prešla naozaj peklom. Jedine, čo mi je ľúto (resp. ma osobne štve,) je že Corin otec nedostal väčší trest za to všetko čo spachal.
Kniha sa čítala rýchlo a zreteľne. Bola veľmi jasne napísané a pre mňa nebol problem rozmýšľať či môžem postavam veriť alebo či ma čaká zaver typu "a potom sa zobudil a zistil, že to celé bol len sen" alebo že by sa to dialo iba v hlave postavy. Záver bol rýchly, akčný a naplnil očakávania. Určite odporúčam.

20.04.2022 5 z 5

Ozveny viny Ozveny viny Charlotte Link

(SPOILER) Knihu som zhltla v podstate za jeden deň. Osobne sa mi náramne páčila. Záhada to bola naozaj unikátna a aj napriek tomu, že som si myslela, že Gwen bude zaručene vrah Fiony osud Briana som nečakala prišlo mi ho hrozne ľúto. Veľmi ťažko sa čítali Fionine listy keďže sa naozaj správala k nemu tak hrozne a to ako ho oslovovali nobody (nikto) vo mne zanechalo velmi nepríjemnú pachuť, keďže práve takto sa ľudia často krát voči niekomu, kto bohužiaľ trpí podobným ochorením správajú. Postavy boli veľmi dobre napísané a veľmi reálne. Všetky ich chyby a vlastnosti ponúkali dokonalý obraz realnych komplexných a nedokonalých ľudí. Určite odporúčam.

19.04.2022 5 z 5

Srdce medzi kryhami Srdce medzi kryhami Nicola Cornick

Úprimne kniha ma veľmi nezaujala. Ani postavy ani dej, a ani záver. Niečo tomu chybalo. Bolo to nudné a neodporúčam.

19.04.2022 2 z 5

Neplač, miláčik Neplač, miláčik Mary Kubica

Aj keď s ľútosťou, nakoľko autorkine predchádzajúce knihy mi veľmi sadli a mám rada jej štýl písania, tu musím súhlasiť s väčšinou a povedať, že toto je asi najslabšia kniha od Mary Kubica. Viem aj presne, čo mne osobne vadilo. Malo dialógov. Hlavne na začiatku to cele bolo také spomalené ba až ako umelecký opis a nie dej. V iných knihách od autorky boli nejaké kapitoly, živé, akčné, mali nejake dianie (dialógy, udalosti) a potom tie, čo boli skôr pomale a opisne ale nevadilo to keďže sa striedali. Tu to tak nebolo. Veľmi to uškodilo mojej pozornosť a len som takmer nevnímajúc otáčala strany dúfajúc, že natrafim na viac akcie. Konečne sa to rozbehlo niekde od polovice možno až trocha neskôr. Je to škoda lebo vysvetlenie (záver) bolo super a celkovo dej mal potenciál. Dobre Dievča, Než ZhasnúSvetlá aj Neznáma Žena boli všetky úžasné a take živé hned od začiatku čitateľa uchopili a nepustili až do konca, ale táto ma naozaj sklamala. Určite by som od autorky túto neodporúčila.

17.04.2022 3 z 5

Škandál v lepšej spoločnosti Škandál v lepšej spoločnosti Adriana Macháčová

(SPOILER) Podľa mňa kniha bola skvelá. Pekne vykreslila záhadu a logicky priniesla rozuzlenie. Medziľudské vzťahy boli obzvlášť dobre napísané. Trocha ľutujem, že Wolfa nečakal horší koniec, ale tak to občas aj v živote býva. Určite odporúčam pre nadšencov krimi. Je to síce take čítanie na pár hodín ale niekedy to stačí.

16.04.2022 5 z 5

Kam zmizla Julie Kam zmizla Julie Amy Gentry

Na knihu som sa veľmi tešila, ale popravde som ostala trocha sklamaná. Hlavná dejova linia a kapitoly s Annou boli super, pomaly rozprávali príbeh jasne a pochopiteľne ja ako čitateľ som si utvorila obraz, čo sa stalo, ale kapitoly z minulosti boli chaoticke, resp. Neponukali az toľko napätia a vysvetlenia. Koniec bol super. Zvrat prekvapil ale celkovo hlavne tie kapitoly, z minulosti to aspoň pre mňa dosť pokazili.

15.04.2022 3 z 5

Egomaniak Egomaniak Vi Keeland

Hoci viem, že by sa nemalo súdiť knihu podľa obalu, zo začiatku ma naozaj kniha odradzala prave preto. Veľmi mi obal pripomenul 50 odtieňov na, čo mam do dnes PTSD. Som ale rada, že som sa nenechala odradiť a knihu som prečítala. Napisana bola dobre, ľahko a rýchlo sa čítala. Bola maximálne úsmevna a vtipná čo je štýl písania, ktorý mne osobne vždy sadne. Drew bol ako postava trochu viac drsný, ale práve take postavy vedia najviac zabaviť lebo robia veci, čo by si iny netrufli čím pobavia. Emerie bola zase zlatíčko a jej počiatočná neopätovná laska k Baldwinovi ju urobila o to viac ľudskou a realnou aspoň v mojich očiach. Okrem romanticky, priateľstvo medzi Romanom a Drewom bolo milé a zábavné. A celá záležitosť s Beckom bola zaujímavá na čítanie. Pre milovníkov romantických príbehov s trochou erotiky určite odporúčam.

15.04.2022 4 z 5

Nezvestná Nezvestná Christian White

Záhada to bola nanajvýš zaujímavá. Osobne sa mi postava Kim/Sammy ako hlavná veľmi páčila. To ako odhaľovala svoju minulosť bolo podľa mňa realistické. Striedanie súčastnosti a minulosť skvele prerozprávalo dej a otváralo ho. Nejaké prvky zo záveru som očakávala ale aj tak ma iné veci pekne prekvapili. Páčilo sa mi, že tým, že čitateľ mal aj pohľad do minulosti neboli postavy jednotvarne ale pekne komplexne (najmä Emma aj trocha aj Molly). A osobne sa mi veľmi páčilo ako to dopadlo s Jackom a Travisom. Za mňa urcite 6 hviezdičiek a odporúčanie pre každého kto ma rád taketo thriller/záhada s tematikou strateného a po rokoch nájdeného dieťaťa a nema strach z hadov.

14.04.2022 5 z 5

Hriech minulosti Hriech minulosti Kristína Pavelková

Kniha bola typický thriller s prekvapením (nie zvratom) na konci. Čítala sa dosť rýchlo a nakoľko bola pomerne krátka, príbeh sa veľmi rýchlo vyvíjal čo bolo dobré lebo aspoň neboli hluché miesta ale zase nič nové a výnimočné nepriniesol. Možno tým, že sa to udialo tak rýchlo chýbalo to správne napätie, čo vedia vyvolať iný autori. Ale v podstate knihu odporučam ako oddychový thriller na hodinku dve. Naozaj sa rýchlo číta.

13.04.2022 3 z 5

Nebezpečné puto Nebezpečné puto Sandra Brown

Podla mna zahada to bola zaujmava a napinava. Zaver necakany a dost akcny. Romantika alebo teda chemia medzi hlavnymi protagonistami podla mna trocha slabsia, a nejake veci mi nesedeli, ale celkovo dobra kniha a urcite si od autorky este nieco skusim precitat.

11.04.2022 3 z 5

Keď zhasnú svetlá Keď zhasnú svetlá Mary Kubica

Pre mňa osobne mega super záver. 10/10
Kniha išla dobrým pomerne rýchlym tempom, že sa človek snažil byť v strehu aby "nezaspal" niečo kľúčové.
Jessie ako postava sa obzvlášť dobre sledovala a popravde asi zatiaľ sa mi páčila najviac zo všetkých postáv aj v iných knihách, čo som od Mary Kubica čítala.
Po predchádzajúcich knihách od autorky som čakal nejaký zvrat a počas celého čítania som aj hádala čo by to mohlo byť ale toto ma naozaj prekvapilo. Som maximálne spokojná a vrelo odporúčam knihu každému čo ma rád záhady a twist na záver konce.

07.04.2022 5 z 5

Dobré dievča Dobré dievča Mary Kubica

Naozaj kvalitne napísaná kniha. Skvelé sa skĺbila minulosť a prítomnosť cez jednotlivé kapitoly. Postavy boli veľmi dobre predstavené aj cez situácie a dialógy si človek o nich utvoril mienku. Záver bol výborný. Niektoré veci sa dali čakať, ale zase iné boli naozaj prekvapivé. Za mňa určite odporúčam.

07.04.2022

Dom 490 Dom 490 Mark E. Pocha (p)

Prvé dve kapitoly boli dosť nezáživné (aspoň pre mňa) potom sa to rozbehlo keď ukázali rodinu. Nebolo to zlé. Bolo to určite napísane na ten typický hororový štýl. Ale ako to bolo tu už napísane v komentároch ten je už dosť známy. Nejaké pasáže boli drsné (ale od hororu s touto tematikou sa to dalo čakať). Koniec bol dobrý ale trocha som mala pocit, že ešte niečo po ňom tam malo byť. Kto ma rád horory odporúčam aby si vytvoril vlastný názor.

07.04.2022 3 z 5

Neznáma žena Neznáma žena Mary Kubica

Kniha bola dobre napísaná a záver bol napínavý, ale o trocha horšia ako Dobré Dievča. Síce od nejakej polovice mi došli nejaké veci čítalo sa to dobre a určite by som to odporučila každému komu sa páčilo aj Dobré Dievča.

07.04.2022 4 z 5

Našepkávač Našepkávač Donato Carrisi

Jednoznačne treba povedať jedna z najnapínavejších kníh, ktoré som kedy čítala. Skutočne je to kniha, ktorá pohltí čitateľa. Od úplného začiatku to bolo skvelé a prepracované a koniec bol úplne top. Do výšok do akých sa pustil autor sa pustil len málo kto pred ním a celé to nieslo taký temný nádych, ktorý sa len málo komu podarí. Určite odporúčam pre milovníkov thrillerov, krimi, detektívok alebo pre tých čo radi sa ponárajú do tajou ľudskej psychiky táto kniha mala v sebe proste všetko.

06.12.2016 5 z 5

Čtyři poslední věci Čtyři poslední věci Paul Hoffman

Odporúčam

06.12.2016 4 z 5

Štedrý deň vo Friday Harbore Štedrý deň vo Friday Harbore Lisa Kleypas

Kniha je skôr taká oddychovka na nejaký nudný večer ako vzrušujúci román, ktorý vás pohltí ale aj tak je pekná trošku nudná no taká roztomilá :)

22.02.2013 3 z 5

Dažďová cesta vo Friday Harbore Dažďová cesta vo Friday Harbore Lisa Kleypas

Kniha má aj trošku prekvapila aj ked Lisa je majsterka pera o tom niet pochýb :) ked som uvidela aká je tenká napadlo ma, že to asi nebude jedna z jej najlepších, čo sa tak trošku aj potvrdila. kniha je skvelá, čo sa týka nápadu. Sestra, ktorú majú rodičia radšej alebo chlap, ktorý neuznáva záväzky ale tá mágia? to mi tam akosi nesedelo.... No ale každopádne ak máte chuť na lovestory s happyendom s trochou erotiky pred koncom vrelo odporúčam :D

22.02.2013 4 z 5

Místo v životě Místo v životě Lisa Kleypas

úžastné pokračovanie ságy Travisových. :) teším sa na dalšie :)

06.02.2013 5 z 5