Neplač, miláčik

Nezáleží na tom, ako rýchlo a ďaleko utečiete. Minulosť vás aj tak nakoniec dobehne. Jedného nedeľného rána mladá žena Esther Vaughanová zmizne bez stopy zo svojho bytu v centre Chicaga. Keď jej spolubývajúca Quinn Collinsová nájde medzi priateľkinými vecami záhadný list adresovaný Miláčikovi, jej obavy o ňu ešte vzrastú a začne si klásť otázky, ako dobre ju pozná a kto v skutočnosti Esther je. Medzitým v neďalekom mestečku na brehu Michiganského jazera skríži cestu osemnásťročnému Alexovi Gallovi tajomné dievča bez mena. Alexa priťahuje jeho krása i záhadnosť, ibaže ich vzťah, ktorý sa začal pomerne nevinne, postupne prerastie v čosi temné a zlovestné. Zatiaľ čo Quinn neúnavne hľadá odpovede v snahe vypátrať nezvestnú spolubývajúcu, Alex čoraz väčšmi podlieha nebezpečnému čaru tajomnej cudzinky, až napokon sa ich zdanlivo nesúvisiace príbehy pretnú v nepredvídateľnom, dych vyrážajúcom finále....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478820/big_neplac-milacik-wqE-478820.jpg 3.3112
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Don't You Cry, 2016

Kniha Neplač, miláčik

Lexie321

Aj keď s ľútosťou, nakoľko autorkine predchádzajúce knihy mi veľmi sadli a mám rada jej štýl písania, tu musím súhlasiť s väčšinou a povedať, že toto je asi najslabšia kniha od Mary Kubica. Viem aj presne, čo mne osobne vadilo. Malo dialógov. Hlavne na začiatku to cele bolo také spomalené ba až ako umelecký opis a nie dej. V iných knihách od autorky boli nejaké kapitoly, živé, akčné, mali nejake dianie (dialógy, udalosti) a potom tie, čo boli skôr pomale a opisne ale nevadilo to keďže sa striedali. Tu to tak nebolo. Veľmi to uškodilo mojej pozornosť a len som takmer nevnímajúc otáčala strany dúfajúc, že natrafim na viac akcie. Konečne sa to rozbehlo niekde od polovice možno až trocha neskôr. Je to škoda lebo vysvetlenie (záver) bolo super a celkovo dej mal potenciál. Dobre Dievča, Než ZhasnúSvetlá aj Neznáma Žena boli všetky úžasné a take živé hned od začiatku čitateľa uchopili a nepustili až do konca, ale táto ma naozaj sklamala. Určite by som od autorky túto neodporúčila.

Veronika1102

Velmi nerada dávám knihám hodnocení pod tři, protože přece jen s tím měl autor práci a vložil do ní nějaké své úsilí. Ale v knize se prvních asi 150 stran nic nestalo, na sedmé straně zmizela Ester a na 150 jsme se pomalu nedozvěděli nic nového. Kapitoly psané z pohledu Alexe byly ještě horší tam se nestalo nic tak do strany 230. Konec jsem trošku předvídala, dokázala jsem to zhruba odhadnut, ale byl jediný, který mě z knihy opravdu nadchnul.

elena2054
28.06.2021

Ne, ne a ještě jednou ne.
Tento styl psaní mi nejen nevyhovuje, nýbrž doslova mě irituje.
Přímá věta, dotaz, o třech slovech, a pak vypisování pocitů a vzpomínek, do níž se noříme hloubš a hloubš na dalších x stránkách, než se dozvíme odpověď, rovněž o třech slovech.
Neustále opakování, nejlépe alespoň 3x, jako by byl čtenář imbecil. Nebo si snad autorka myslí, že takto vybuduje napětí? U mě určitě ne, u mě tím léčila insomnii.
Celý příběh by se čtivě vešel do 150 stránek a pro mě by pomohlo, kdyby nebyl psán z pohledu osob.
Díkybohu, že je na konci úryvek z jiné autorčiny knihy, který je rovněž psán tím stejným způsobem, takže vím určitě, že žádnou další její knihu si už nekoupím.
Hvězda za to, že se mi podařila i přes to věčné spaní dočíst a druhá za to, že mi doplnila prázdné místo v knihovně.

jprst
04.06.2021

Názorný příklad nudné a zbytečné knihy, dávka zbytečných popisů a odboček, které spíše vedou k podezření, že autorčina odměna se odvíjela od počtu řádků či stránek. Děj se občas téměř vytrácí, příběh ztrácí tempo a jeho jedinou výraznou výhodou je skutečnost, že vás několik stránek celkem spolehlivě uspí.

iva.gracova
26.05.2021

Naprosto dokonalá kniha. Znáte ten pocit, když čtete knihu a říkáte si: "Jako dobrý, sice je to trochu průhledné, ale zase já už mám něco načteno... Takže každý to asi nerozlouskne tak brzy, že..." no a blíží se konec a BUM... ne že je to jinak, je to úplně jinak, ale strhující závěr! Za mě velké překvapení od knihy, od které jsem neočekávala příliš. 6 hvězd

micha-ella
07.05.2021

Příšerný přítomný čas! Ani mě nenapadne to číst, stačilo prvních pět stránek. Proč tohle autoři nebo překladatelé dělají?

koolsavage
17.03.2021

Příběh se vypráví pomalu a pozvolna, občas uhne úplně jinam popisováním věcí, na kterých až tak nezáleží. Vše se rozjede a v podstatě vygraduje na posledních 50 stranách, docela pěkná pointa, na druhou stranu asi dost přitažená za vlasy. Takže za mě asi slabší průměr, kniha mě nenudila, ale ani mě nenadchla tak, že bych ji někomu chtěla doporučit.

Ewishekk
26.08.2020

Hodně roztahané úseky, kniha mohla být klidně poloviční a nic by se nestalo. První polovina knihy spíše slabší, přičemž dávám bodík za střídavé vyprávění rozdílných příběhů dvou osob, jejichž linky se na konci krásně protnou. Autorka mohla celou zápletku ještě více propracovat.