Hra s bábikami přehled

Hra s bábikami
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142726/hra-s-babikami-142726.jpg 3 5 5

Román Hra s bábikami sa odohráva zväčša v bartislavskom Istropolise, kde práve uvádzajú slávny muzikál. Režisér Jakabovič sa s celým súborom teší z úspechu, až kým nezačnú miznúť atraktívne účinkujúce. Spočiatku to vedenie pripisuje mladosti a nezodpovednosti herečiek, vybratých v konkurzoch, až kým vo Viedni nevytiahnu z Dunaja telo mladej ženy. Jakabovič sa postupne dozvedá, čo všetko sa v kompany robilo za jeho chrbtom. Dlho netušil o existencii luxusného bytu v centre Viedne, v ktorom ukájali herečky chlípnych sponzorov. Keďže sám si rieši vlastný ľúbostný trojuholník, uniká mu zvláštny vzťah zboristky Marilyn a ruského tanečníka Maxa. Takisto netuší, čo má spoločné bývalý generál Alexej Fomin, žijúci vo Švajčiarsku, s producentmi muzikálu. Spamätá sa, až keď si uvedomí nápadnú podobu zmiznutých dievčat. Keď začnú celú záhadu vyšetrovať rakúski a slovenskí kriminalisti, hrozí, že nad muzikálom a celým súborom sa navždy zatiahne opona.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hra s bábikami. Přihlašte se a napište ho.

Lexie321
21.04.2022 3 z 5

Prvá kapitola bola super a pekne to odštartovala čiže som naozaj chcela rýchlo pokračovať. Ale bohužiaľ potom napätie a zaujem opadol. Veľa postáv mi nevadilo ale akosi žiadna mi neprirastla k srdcu. Osobne mi chýbalo, že sa zdali jednotvárne a nemohla som žiadnu z nich lepšie spoznať. Tiež musim pochváliť, že autor urobil pekný obraz prostredia divadelnej scény. Niekde od polovice sa to rozbehlo ale nie až tak, že som musela čítať ďalej, čo sa stane a nemohla knihu pustiť z rúk. Úprimne bola som rada, že som ju dočítala do konca. Stálo ma to aj dosť veľa námahy a najmä som ju dočítala kvôli tomu, že slovenským autorom sa vždy snažím dať šancu, a že keď už knihu mám zakúpenú bola by jej škoda. Za mňa neodporúčam ale kniha nebola zlá, čiže každý by si mal utvoriť vlastný názor.

majanka
12.01.2020 3 z 5

Zo začiatku som zase bojovala s množstvom postáv. Číta sa dobre, ale nie je to kniha, ktorú by som nedokázala odložiť, kým nedočítam do konca. Prirodzený jazyk písania. Oceňujem, že autor dobre pozná prostredie, ktoré popisuje, tým sa dej stáva dôveryhodnejším a zaujímavejším. Dobrý trocha zamotaný príbeh zo slovenského šoubiznisu odohrávajúci sa nielen na Slovensku.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hra s bábikami v seznamech

Autorovy knížky

Peter Čierny