LenkaVrbatova LenkaVrbatova komentáře u knih

Dobré duše Dobré duše Irena Obermannová

Po přečtení ve mně nezůstalo žádné velké nadšení. Hlavní postava mi nebyla příliš sympatická a detektivní zápletka mě nevtahovala do děje. Šachistické vsuvky rušily celý zážitek ze čtení. Celkově to ale nebylo zas tak špatné, doporučení ode mě ale nečekejte.

03.11.2017 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Já nevím, co je na téhle knize tak úžasného. Hlavní hrdinka je naprosto zoufalá alkoholička, příběh není nijak oslnivý a po stylistické stránce kniha také nepatří mezi skvosty. Jsem i s odstupem času ze čtení zklamaná. Doporučila bych nenáročnému čtenáři jako oddychovku do tramvaje na cestu z práce.

08.10.2017 2 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tohle je snad jediná knížka, u které jsem se pravidelně smála nahlas. Už se těším, až si přečtu další díly.

28.09.2017 5 z 5

Deník třídního otloukánka aneb Jak jsem zvítězil nad šikanou Deník třídního otloukánka aneb Jak jsem zvítězil nad šikanou Eric Kahn Gale

Jednu hvězdu strhávám, protože se domnívám, že šikanovaným nikdy není nikdo neutrální, ale vždy někdo, kdo nějakým způsobem vyčnívá z kolektivu.

09.09.2017 4 z 5

Bludy z nudy Bludy z nudy Sacha Sperling

Příběh nepřichází s ničím, co by se už neobjevilo v jiných knihách. Vše se točí kolem alkoholu, drog a sexu.
I přesto, že má kniha pouhých 150 stran, mi někdy připadalo, že výlevy Sashova myšlení čtu už po několikáté. Jako bych ho poznala během pár stran a pak už se vše odvíjelo jen podle očekávání.
Ale je to dobře napsané a koho tato tématika zajímá, nechť si knihu jednoznačně přečte.

18.08.2017 3 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Od téhle knihy jsem čekala hodně. Musím říct, že až na pár momentů mě nezklamala. Příběh Ifemelu mi připadal opravdu krásně napsaný, a i když ne vždy zažívala radostné chvíle, chovala se jako silná žena. Jejímu americkému snu jistě dodával šťávu i styl vypravování a za sebe mohu říci, že jsem hltala každou větu. Vedle toho mi Obinzeho život připadal trošku chudý. A vlastně mě jeho život příliš nezaujal.
Nechci prozrazovat, jak to s hlavním hrdiny dopadlo, ale já osobně bych si přála, aby vše dopadlo jinak.

16.08.2017 5 z 5