LenkaKa LenkaKa komentáře u knih

Gamblerova žena Gamblerova žena Ružena Scherhauferová

Mě to teda nezaujalo, téma asi dobré, ale ten text je prostě divný. Ani jsem to nedočetla.

14.12.2023 1 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Jako vždy napínavé, čtivé. Už se těším na další díl.

12.12.2023 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Téma je jistě velmi zajímavé. Do půlky mě to ale trochu nudilo, ale nakonec jsem ráda, že jsem to dočetla. O Rumunsku jsem toho moc nevěděla. Určitě jsou takové příběhy důležité, abychom nezapomněli....
Časem zkusím od autorky něco dalšího.

04.12.2023 3 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Irena Obermannová

Mě se to prostě líbilo, autorka je můj ročník, tak máme podobné vzpomínky.

27.11.2023 4 z 5

Královská guvernantka - Ve službách Jejího Veličenstva Královská guvernantka - Ve službách Jejího Veličenstva Tessa Arlen

Hodně zajímavá kniha. Jsem velký fanoušek seriálu Koruna a všeho, co se týká královské rodiny. Je to zvláštní svět. Asi bych v něm ale žít nechtěla.

21.11.2023 4 z 5

Slzy anděla Slzy anděla Darina Hamarová

Příběh docela zajímavý, ale tahle kniha mě nijak neuchvátila.

14.11.2023 2 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Za mě překvapivě dobrá kniha. Autora samozřejmě znám jako herce a režiséra, teď si ho zařadím i jako spisovatele. Skvěle pracuje s jazykem a je to kniha, o které ještě budu přemýšlet.

06.11.2023 5 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Mě to teda moc neuchvátilo. Viděla jsem autorku živě na Listování a tam byla skvělá a hodně jsem se pobavila s její druhou knihou, ale číst ji nebudu.

06.11.2023 2 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

No nakonec jsem to dočetla, na dlouho podzimní večery celkem dobré čtení.

02.11.2023 2 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Napínavé od začátku do konce. Do posledního dechu :). Já mám teda raději detektivky, kdy do posední chvíle neznám pachatele.

28.10.2023 4 z 5

Téměř nesmrtelná láska Téměř nesmrtelná láska Andrea Sedláčková

Mě se ta kniha líbila, ke konci už mě teda hlavní hrdinka trochu štvala, že to nedokázala ukončit. Ale hodně mě bavilo to prolínání s životem Kundery.

11.10.2023 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Uf, tak jsem to přečetla. Autorka každopádně skvěle píše. Některé pasáže ohledně církevních věcí pro mě byly trochu zdlouhavé. Ale ta kniha ve mě vyvolávala různé emoce a přemýšlela jsem o těch věcech. Nejsem věřící a tyhle věci jdou úplně mimo mě, přesto mě to hodně zajímalo.

02.10.2023 5 z 5

Návrhářka z Paříže Návrhářka z Paříže Georgia Kaufmann

Moc hezký a zajímavý příběh.

04.09.2023 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Výborná detektivka, autorka umí skvěle vyprávět.

18.08.2023 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Zajímavě napsané, kapitoly na přeskáčku. Radka se snaží mít každou knihu trochu jinou a to se jí daří. Mám její knížky celkem ráda, poprvé jsem četla Bábovky a ty se mi taky nejvíc líbily.

09.08.2023 3 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Četla jsem všechny knihy od autorky a mám je ráda. Příběh má spád. Někdy mě to už zavání "telenovelou". Je ale pravda, že v životě se dějí věci, které předčí i kdejakou telenovelu. :)

21.07.2023 4 z 5

Věřte císaři Věřte císaři Anton Hykisch

Není to úplně lehké četní, ale nesmírně zajímavé. Možná trochu čtivější než předchozí kniha o Marii Terezii.

14.07.2023 4 z 5

O... jako obviněný O... jako obviněný Sue Grafton

Už mi zbývá jenom jedno písmenko. Celkově to považuju za oddechové čtení, ale musí se to něčím proložit. Někdy mě ty popisy věcí kolem štvou, ale někdy mě to zase baví.

27.06.2023 3 z 5

Špionka v knihovně Špionka v knihovně Madeline Martin

Ze začátku mě ta kniha moc nebavila, ale nakonec jsem ji dočetla. Chvílema je taková zvláštně patetická a to mě vadilo. Každopádně jsem se dozvěděla nové zajímavosti např. to, že Portugalsko bylo za války neutrální. Taky jsem si uvědomila, jak v té době probíhalo úplně jiné šíření informací než dnes, kdy všechno sledujeme v podstatě v přímém přenosu. S dovětkem autorky stojí ten příběh za přečtení.

12.06.2023 3 z 5

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

Další kniha ze série. Napínavé čtení, fakt dobrá detektivka. Bohužel jsem jako první četla poslední díl a to nebylo úplně dobře :)

30.05.2023 4 z 5