Lenka_S Lenka_S komentáře u knih

Hadí spirála Hadí spirála Christy Raedeke

Hezký i když velmi utopický příběh. Představa světa po 21.12.2012 me chvílemi připomínal dokonalý socialismus s vyspělou technologií. Je to taková oddechovka.

28.09.2018 4 z 5

Petrova zpověď Petrova zpověď Jeroen Windmeijer

Mám ráda knihy s dávným tajemstvím, takže když jsem se někde dočetla, že je to něco jako Šifra mistra Leonarda, tak jsem po ní ihned sáhla. Nápad úžasný a možná by byl i uvěřitelný, ale autor si s tím moc neporadil. Příběh je nepropracovaný, těžce uvěřitelný a navíc se tam stále objevují "odskoky", které vyloženě ruší. Navíc mě velmi zklamal konec, který je vyloženě odbytý. Nemůžu se zbavit pocitu, že kdyby tento námět zpracoval třeba James Rollinse, Steve Berry, nebo i samotný Dan Brown byl by to bestseller, ale takto kniha zapadne.

21.09.2018 3 z 5

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

Kniha má sice pomalejší rozjezd, ale od chvíle, kdy dojde k první rvačce dostane spád a nepustí vás až do poslední stránky. Jsem zvědavá na další díl.

17.09.2018 5 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Dlouho jsem přemýšlela co napsat. Je to příběh o tom, co všechno je člověk ochoten snášet od osoby kterou miluje a ze strachu z osamění. Škoda, že sama autorka včas nenašla tolik síly, aby se vymanila ze svého nepodařeného manželství.

10.09.2018 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Tahle kniha mě upoutala hned od prvních řádek. okamžitě jsem věděla, že potřebuji znát jak to dopadne. Zhruba někde od poloviny jsem tušila kdo by to mohl být, přesto mě závěr překvapil.

10.09.2018 5 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Na úvod musím říct, že sci-fi je žánr, který nečtu. Nebaví mě lítání v kosmu a postapokalyptické příběhy. Do Diabolika jsem se pustila jen proto, že jsem se nechala vyhecovat partou kamarádů ke společnému čtení. Úvod knížky byl pro mě hotovým utrpením. Nebavilo mě to, ztrácela jsem se v té jejich hierarchii, ale vzhledem k tomu, že knihy neodkládám byla jsem rozhodnuta se tím prokousat a dobře jsem udělala. Zhruba od 10 kapitoly mě příběh dokonale pohltil a musim říct, že jsem naprosto unešena a moc se těším na další díl.

08.09.2018 5 z 5

Nahlížení: Podivný začátek Nahlížení: Podivný začátek Dana Zahoříková

Lehká nenáročná fantasy, která zvedne náladu a pobaví. Kdo čeká propracovaný příběh bude zklamaný. Na druhou stranu postavy jsou velmi sympatické a Meg, Clerence a inspektora Bluemana jsem si okamžitě zamilovala. Také se mi hodně libil autorčin styl a neotřelé popisy.

01.09.2018 4 z 5

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Tato kniha mne z počátku moc nebavila. Autorka používá množství odborných hudebních názvů, a protože nejsem hudební znalec, tak mě to nepříjemně rozptylovalo. S každou další stránkou jsem se však dostávala hlouběji do děje příběhu, až mě nakonec úplně vtáhl a druhou půlku jsem přečetla jedním dechem.

11.08.2018 3 z 5

Nana Nana Émile Zola

Vrátila jsem se k této knize po mnoha letech a nemůžu si pochopit co se mi na ní tenkrát líbilo

29.12.2017 2 z 5