Len2očka Len2očka komentáře u knih

Agatha Raisinová a zločin na ostrově Agatha Raisinová a zločin na ostrově M. C. Beaton (p)

Ne,ne a ne,opravdu se nemůžu do této knížky začíst a čeká na mě spousta jiných knih,proto odkládám a toužebně otvirám jinou.

30.05.2021 1 z 5

Zvířátka a Petrovští Zvířátka a Petrovští Václav Říha (p)

Jak jsem jen mohla zapomenout na tento knižní poklad z roku 1954 s krásnými ilustracemi od Milady Marešová.Pohádky jsou z manželova dětství,dále pak čtené našim dcerkám,čtené a čtené tolikrát,nyní čekající na dalsi generaci posluchačů.A já si jdu s chutí hned nějakou tu pohádku přečíst.

29.05.2021 5 z 5

Kuchařka pro dceru Kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

Koupila jsem ji jako dárek pro dceru,neboť mi na ni sama dala tip a určitě bude skvělým pomocníkem těm našim dcerkám-kuchařinkám,mě se jeví též přímo skvěle.

01.05.2021 5 z 5

Báječný trest Báječný trest Bohumil Nohejl

Báječný trest jsem si nyní po létech,a že už jich je pěkná řádka,přečetla a opět hodnotím,jako jsem si hodnotila v dětství,bezva čtení.

22.04.2021 5 z 5

Pohádky (21 pohádek) Pohádky (21 pohádek) Božena Němcová

Tuto obálku knihy si pamatuji z dětství,tolika otviraná a čtená, nelze zapomenout na krásné chvíle v říši pohádek.

18.04.2021 5 z 5

Míša Kulička v rodném lese Míša Kulička v rodném lese Josef Menzel

Tato krásná knížka,moje dětství,a jako ty ostatni se mi vryla do srdce a do paměti napořád.

18.04.2021 5 z 5

Čuk a Gek Čuk a Gek Arkadij Gajdar (p)

Čuk a Gek patřili k mému dětství,několikrát jsem tuto útlou knížku četla a bavila mě moc,mám docela chuť se k ní vrátit.

17.04.2021 5 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Knižku jsem jako dítě neměla ráda,ale líbily se mi obrázky,ale určitě bych ji jako dárek dětem nekoupila.

10.04.2021 1 z 5

Příběh o Zoje a Šurovi Příběh o Zoje a Šurovi Ljuba Kosmoděmjanská

Knihu jsem četla když mi bylo asi 15 let a hodně mě tenkrát příběh sourozenců zasáhl.Je to nyní již 37 roků,co jsem knihu četla,přesto ta bolest,kterou jsem tenkrát z knihy citila je dodnes přetrvávající.

10.04.2021 5 z 5

Běží liška k Táboru Běží liška k Táboru Ferdinand Krch

Tato kouzelná knížečka u nás doma čeká na naší třetí generaci čtenářů.Toliko čtená a prohlížená a tak oblíbená,ještě určitě potěší i nás již odrostlé,pohladí po duši.

07.04.2021 5 z 5

Mlhy na Blatech Mlhy na Blatech Karel Klostermann

Knižku jsem poprvé četla tak před 25 lety,zůstal mi po ní v paměti čtenářský zážitek natolik silný,že jsem si nyní knížku koupila a prožívám život na Blatech znovu.

05.04.2021 5 z 5

Pifova dobrodružství Pifova dobrodružství Jevgenija Arkaďjevna Žukovskaja (p)

No to byla nádhera,taky jsme měli tohle sešitové vydání doma,obrázky jsme si navic se sestrou obkreslovaly.

04.04.2021 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytici mám několikrát přečtenou a přesto stále rozečtenou.

28.03.2021 5 z 5

Kluci, holky a Stodůlky 1 Kluci, holky a Stodůlky 1 Eva Bernardinová

Další knížky(oba díly) mi v dětství dělaly několikrát společnost,ráda na ně vzpominám,prostě knížky už tehdy byly moji nejlepši přátelé.

28.03.2021 5 z 5

Sedmikráska Sedmikráska Eduard Petiška

Sedmikráska patřila k mým prvním knížkám,co jsem jako malá začala vnimat a zbožňovala jsem pohádky v ní.Jako dospěla jsem jí koupila svým dcerám a historie se opakovala.

21.03.2021 5 z 5

Nora hledá vraha Nora hledá vraha Flynn Berry

Tak tuto knížku odkládám nedočtenou,nemám čas se s ní zdržovat.

14.03.2021 1 z 5

Český Honza Český Honza Jiří Horák

Krásná vzpomínka na moje dětství,tuto macatou knihu jsem tak ráda četla,leč marně po ní prahla ji vlastnit.

13.02.2021 5 z 5

Krok do jiného času - To nejlepší z Barbary Erskinové Krok do jiného času - To nejlepší z Barbary Erskinové Barbara Erskine

Moje oblíbená autorka,leč tato povidková kniha si mě zas až tak nezískala.

04.02.2021 3 z 5

Agonie smrti Agonie smrti Bernhard Aichner

Třetí díl lepší než druhý,ale nějak mě tahle knižní série neučarovala.

26.01.2021 3 z 5

Dům smrti Dům smrti Bernhard Aichner

Tento druhý díl byl oproti prvnímu,pro mě místy nudný,přesto nezavrhuji četbu třetího dílu.

17.01.2021 2 z 5