lemai lemai komentáře u knih

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Velmi silné ...
Můžeme být rádi za to, kde žijeme a jaky život si můžeme zvolit my sami.

29.11.2023 5 z 5

Příběh bez duše, svět Harryho Pottera jak koupený z Wishe.
Zklamání...

19.03.2023 2 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Tohle je přesně to, proč miluji knihy. Vezmou vás, pohltí do sebe a rozcupujou na tisíc kousků.
Nejsem žádným milovníkem romantických knih, moc je nevyhledávám. Spíše výjimečně.
Ale Colleen to umí skvěle, má pro psaní velký dar.
Zjistila jsem, že potřebuji asi všechny její knihy.

03.02.2023 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

(SPOILER) Uff, no, co k tomu říci... Tohle bylo fakt peklíčko.
Když před 16 lety poprvé vyšla kniha Stmívání, úplně mě pohltila. Pamatuji si, že jsem ji přečetla jedním dechem a také jsem ji dala 5/5.
Film jsem musela okamžitě vidět a zamilovala jsem si ho.
A teď se ptám... To jako fakt bylo vždycky tak blbý? No tak otevřeně o filmu, ten byl blbý vždycky, to víme všichni. Ale i tak jsme ho všichni milovali a do teď se na něj rádi díváme.
Ale, že i ty knížky? A nebo to je prostě jen 16 let odmlky autorky a i její styl psaní, pohled na situaci se změnily.
Z Edwarda se stala absolutně nesympatická postava. Úchylný, sebestředný, maniodepresivní upír, který o sobě říká že je strážný upír.
Byly to muka, opravdu. 717 stránek příšerného natahování úplných blbostí, situací, které stačily popsat pár řádky a ne několika stránkami. Vůbec by mi nevadilo, kdyby kniha byla o polovinu kratší. Při čtení jsem si celou dobu říkala, že kdybych nečetla Půlnoční slunce, dala bych prostor třem knížkám, které by byly určitě smysluplnější.
Jako fanynky Twilight jsem se rozdělovaly na tábory Edward a Jacob. Já byla vždy tábor Edward.
Ale po této knize bych byla raději Jacob. No a pak si uvědomíte, že vlastně Jacob se zamiloval do mimina. No tak asi nic...
V knize mě zarazila jedna věc. A to jak se Edward zamiloval do Belly.
Z ničeho nic, jak když vítr foukne do listí nebo lusknete prsty. Ani jsem si nevšimla okamžiku kdy se to stalo. Samozřejmě tomu velice pomohla Alice svou předpovědí, jak velké budou kamarádky a jak šílená láska to bude...
Tohle se za mě opravdu nepovedlo. Nostalgie se u mě nekonala.
Knihu odkládám na vrchní poličku. A už se k ní asi ani nikdy nevrátím.
2/5

29.03.2021 2 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

(SPOILER) Jsem člověk, který nemusí romantické knihy a v momentě, kdy hned na začátku začnou být erotické scény, knihu zavírám.
Přiznám se, že jsem měla celkem obavu, že Nedotýkej se mě bude přesně tento příklad.
Ale nebyl.
Opravdu pomalá, absolutně nenucená romantika, která vás spíše pohladí na duši a je vám líto hlavní hrdinky Sage a zároveň vás zajímá jak se se svou minulostí popere a jak to bude zvládat, za což má můj velký obdiv.
Postavu Luca jsem si opravdu zamilovala, je to fakt sympaťák.
Pro mě opravdu velké plus, že se hlavní postavy daly dohromady až skoro na konci knihy a to samé platí i o postelové scéně, která tam byla myslím snad pouze jednou a taky až na konci.
Po dočtení knihy jsem si řekla, že opravdu potřebuji druhý díl. Ještěže vychází už tak brzy.
Kniha skončila v tom nejlepším až jsem si řekla - ne eee, proč si to udělala nedělej to a Lucy mi bylo líto.
Opravdu jsem zvědavá jak se autorka popere s druhým dílem a jak příběh Sage a Lucy bude pokračovat.

25.01.2021 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

(SPOILER) Jako každý díl - jedna velká jízda.
Kniha se dobře četla, bylo to napínavé už od začátku.
Trošku jsem nechápala, jak tolik policistů a chlapů se nedokáže ubránit jedné holce.
V knize byla chvíle, kdy se mi udělal "knedlík" v krku a bylo mi to fakt hodně líto a na samém konci jsem čekala, že to nakonec dopadne jinak. Nedopadlo, ale určitě nebudu vyzrazovat tuto část knihy.
Pro mě je autorské duo srdcovou záležitostí a postava Joony Linny jedinečná a nesmrtelná.
Tolik bych si přála, aby autoři psali další a další knihy, dokud to bude možné.
Každopádně, teď se s velkým očekáváním těším na další díl.

31.01.2023 5 z 5

Temné sestry Temné sestry Krystal Sutherland

No teda, od tohoto příběhu, nebo dalo by se říci zlé pohádky, jsem nečekala nic, vůbec nic. A tak mě to překvapilo!
Ze začátku jsem byla hodně zmatená, kniha mi přišla i zmateně napsaná.
Ale pak se to rozjelo a dočetla jsem jedním dechem.
Velmi originální, ani nevím jestli jsem něco podobného četla.
Chtěla bych další díl, chtěla bych si přečíst jak to dopadlo s Tylerem a jestli vůbec nějak. Chtěla bych číst jak se Iris snaží najít to, kým doopravdy je.
Ach, skvělý, skvělý, skvělý a přesně tohle jsem potřebovala.

02.02.2023 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Nemám slov...
5/5, ale kniha by zasloužila daleko, daleko více...

31.12.2022 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Tak tohle byla paráda, knihu jsem si fakt užila.
Myslím, že je povinností pro všechny rockerské a rockenrolové duše. Při čtení této knihy jsem si vzpomněla na nechvalně známý Klub 27. Pro ty co neví, jsou to legendy jako byla například Janis Joplin, Kurt Cobain nebo Amy Winehouse co zemřeli ve svých 27 letech.
Daisy Jones and The Six proletěla sociálními sítěmi jako uragán a myslím, že právem. Originalita se nemůže zapřít. Je to asi první kniha, ve formátu rozhovorů, kterou jsem četla.
Po dočtení jsem sama vytáhla svou kytaru, kterou mám už 21 let.
5/5

23.01.2021

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

(SPOILER) Nevěděla jsem co číst, tak jsem sáhla po knize Ti druzí. Přečteno za 6 hodin. Skvěle napsáno, hned od začátku jsem byla vtáhnuta do děje. Autorka se skvěle chopila příběhu a myslím, že využila vše co mohla.
Akorát je pravda, že krátká mysteriózní vsuvka na konci, byla trošku přitažena za vlasy... Ale ve finále mi to vlastně vůbec nevadilo.
4,5/5

06.11.2022 4 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Druhé pokračovaní úžasné knihy Holubice a had. Prvnímu dílu jsem dala 5/5 a je v mých top 5 knihách za rok 2020. Na druhý díl, jako spoustu, znám jsme se už nedočkavostí třepali.
Každý samozřejmě spoléhá a dává důraz na romantickou linku mezi Reidem a Lou.
Setkala jsem se hodně s názory, že tento díl není povedený, není tam tolik té romantiky, trošku je to pomalejší a je to vycpávkový díl, což si nebudeme nalhávat, druhé díly bývají.
Já ovšem v druhém díle musím ocenit objevující se další možnosti, další kouzla, svět se nám zase o něco otevřel více. Setkáváme se novými bytostmi a občas si u knihy řeknete, tak to ne, to je už konec, tohle nedopadne dobře.
Vůbec by mi nevadilo, kdyby svět ve kterém je Lou a Reid byl o něco více a detailněji popsán.
Na druhou stranu je pravda, že náboj druhého dílu je o kapičku menší než první díl.
Ale i tak jsem spokojená a budu se opět třepat nedočkavostí na třetí díl Gods and Monsters s krásnou stříbrnou obálkou, který k nám doufám dorazí co nejdříve.
4/5

26.03.2021 4 z 5

Kateřina v říši kimči Kateřina v říši kimči Kateřina Kang

Příjemná jednohubka, která je přečtena během chvíle.
Doporučuji sledovat i IG autorky :)

26.11.2023 5 z 5