lejera lejera komentáře u knih

Matěj maluje mapy Matěj maluje mapy Michaela Hošková

Matěj je výjimečný kluk, který má obrovské štěstí na rodiče. Je až neuvěřitelné, jak se Matymu věnují, přizpůsobují, pracují s ním. Matěj má mnoho talentů, je inteligentní a rodiče mu pomáhají, aby se mohl začlenit do běžného života. Mají můj obrovský respekt. Mapy, kreslené Matějem jsou úžasné, mít jeho mapu historických událostí, měla bych jistě ve škole z dějepisu za 1 :-)

16.09.2023 5 z 5

Otevřená zpověď rodiny Prudilů Otevřená zpověď rodiny Prudilů Daniela Kántorová

Vtipná, nenáročná, krátká kniha. Autorka popisuje své těhotenství a následné roky na mateřské s nadhledem a vtipem, stejně tak přistupuje k nelehké partnerské krizi.

11.09.2023 4 z 5

Slzy od smíchu Slzy od smíchu Alena Blanářová

Jednoduchá, nenáročná oddychovka. Vtipné to tedy nebylo vůbec, bylo to takové z běžného života. Záměrné množení pejsků bylo na mě trochu moc, ale holt na to každý kouká trochu jinak, věc názoru. Trochu mi vadilo opakování stejné informace ve dvou po sobě jdoucích větách, chvílemi jsem si myslela, že čtu omylem ten stejný řádek.

20.08.2023 3 z 5

100 přání 100 přání Erica Bertelegni

Příjemná oddychovka pro náctileté dívky. Příběh je tak trochu "praštěný", ale je i výjimečný. Je o přátelství, životních hodnotách a lásce ke knihám. Příběh obsahuje spoustu až absurdních situací, ale děj to správně okořenilo. I s ohledem na věk autorky hodnotím 4*

13.08.2023 4 z 5

Léto, jak má být Léto, jak má být Jen Calonita

Po přečtení první stránek jsem měla chuť knihu odložit. Harper mi prostě vůbec nesedla, nedokázala jsem se ztotožnit s nafouknou fiflenou, strašně mi lezla na nervy. Je ale pravdou, že Harper přes tyto rysy občas nechala vykouknout i ty pozitivní vlastnosti, které v průběhu knihy stále sílily. Kniha nebyla tak skvělá jako první díl, i zde byla zápletka snadno předvídatelná. I tak jsem si knihu a letní atmosféru užila. Objektivně bych hodnotila 3,5*

01.08.2023 4 z 5

Léto na táboře Léto na táboře Jen Calonita

Knížka se mi moc líbila. Vrátila mě do dětských let. Já na táboře nikdy nebyla, ale s touhle knihou jako bych byla. Přenesla mě na letní tábor se spoustou letních aktivit, přátelství, lásek a skvělých zážitků. Zápletka byla sice klasická, kniha oddychová, ale mě to celé krásně sedlo :-) myslím, že se ke knize budu pravidelně v létě vracet.

15.07.2023 5 z 5

Ze zápisníku pokojské Ze zápisníku pokojské Kateřina Doležalová

Oddechová jednohubka. Účel kniha splnila, byla vtipná, nenáročná, rychle přečtená. Autorka vypráví o práci v zahraničí a čtenáře baví vtipnými situacemi, které zažila. Dala bych 3,5*

01.07.2023 4 z 5

Vilém a porouchaný dědeček Vilém a porouchaný dědeček Rudolf Král

Příjemná, vtipná knížka pro děti, příběh doplňují krásné ilustrace.

24.06.2023 4 z 5

To není můj problém To není můj problém Ciara Smyth

Kniha mě zaujala už podle názvu, po přečtení anotace jsem se do knihy nadšeně vrhla. Ale asi jsem očekávala trošku něco jiného. Kniha nebyla špatná, ale příliš mě nenadchla (musím dodat, že nejsem cílová věková skupina). Hlavní hrdinka se zabývá problémy ostatních spolužáků, snaží se je "řešit" jak jen umí. Sama má problémů až nad hlavu. Téma je aktuální, do děje jsou zakomponovány různé problémy, se kterými se teenegeři mohou setkat. Příběh byl čtivý, taková nenáročná oddychovka.

23.06.2023 3 z 5

O(byčejný) život O(byčejný) život Jaroslav Irovský

Tak tady vidím určitý posun oproti prvnímu dílu. Povídky jsou veselejšího rázu (tedy, výjimka tam byla). Musím říct, že při čtení se mi vracela dobrá nálada a úsměv, vždy jsem se těšila, až se začtu do další povídky. Asi nejvíc se mi líbila povídka "Rande ve čtyřech", to jsem se smála i nahlas :-)

12.05.2023 5 z 5