Leanis Leanis komentáře u knih

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Úžasný nápad, Meyer si u mě rozhodně touto knihou šplhla. Přesto v knize bylo spoustu zbytečných kapitol a s hlavní postavou jakožto Wandou jsem si moc nesedla. Asi byl byla spokojenější, kdyby se příběh vyprávěl spíše z pohledu Melanie. Ale nevadí, rozhodně vás kniha donutí nad spoustu věcmi přemýšlet. Možná má kniha už takový nepříliš originální námět, ale rozhodně není klišé! Při čtení se nudit nebudete :-)

07.12.2017 4 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Přečteno jedním dechem. Charlotte se mi podařilo začít neskutečně nenávidět a Gideona mi bylo líto. Možná se choval jako arogantní idiot, ale rozhodně k tomu měl spoustu důvodů. Hlavní romantická zápletka mě nijak nerušila, naopak se mi líbila, nebylo zde žádné klišé ani otřepané romantické výlevy. A závěr knížky vám nedá spát, musíte hned sáhnout po dalším dílu!

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Knihu jsem přečetla doslova jedním dechem, nešlo se od ní odtrhnout. Xemerius byl přesně to, co kniha potřebovala, při jeho hláškách jsem se nahlas smála. Jen konec mě zamrzel. Vyřešila se hlavní zápletka a o 3 stránky později už celá kniha končí. Takže jsme se vůbec nedozvěděli, co se s postavami stalo. Chtěla bych na konci pár stránek ještě pro Gwenny a Gideona, protože závěr knihy je takový "useklý".

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Tak jsem se znovu přesvědčila, že nejenom američani jsou schopní psát knížky, kvůli kterým zapomenete na čas a v 5 ráno si uvědomíte, že pořád ještě sedíte nad knihou. Kniha je neuvěřitelně zamotaná, ale v dobrém smyslu. Hlavní postava je skvělá, sympatická a taková "skvěle normální". A Gideon je někdo, koho budete chvíli nenávidět a o 5 stránek dál zase milovat. Určitě se k příběhu někdy znovu vrátím.

Cress Cress Marissa Meyer

Asi nejslabší z celé série, ale i přesto je to kniha, kterou si nestačí přečíst jednou. Z Thorna se nám vyloupl nakonec docela okouzlující a vtipný hrdina - ve Scarlet mi lezl krkem, tady byl skvělý! Jen s Cress jsem se nedokázala pořádně sžít. Celou dobu se chovala neuvěřitelně naivně, pořád kvůli něčemu brečela a celkově byla taková nesmyslná. Část knihy odehrávající se v poušti byla opravdu zdlouhavá, za to konečná momentka Cinder a Kaie byla opravdu skvělá! :)

07.12.2017 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Scarlet byla o trošinku slabší než Cinder, ale opravdu téměř neznatelně. Příběh se začíná zamotávat, protože kniha nyní vypráví příběh dvou postav - Cinder i Scarlet. Každopádně, krásné převedení Červené Karkulky do sci-fi. Scarlet je drsňačka s pistolí pod mikinou, která si ničeho nebojí a i přesto je naivní. Vlk, který svádí vnitřní boj sám se sebou je sám o sobě úžasná postava a zamilujete si ho. Není co dodat, Měsíční kroniky jsou jedna z mých nejoblíbenějších sérií.

Cinder Cinder Marissa Meyer

Jak jsem mohla bez této knihy tak dlouho žít? :D Paráda! Nikdy by mě nenapadlo, že by měl někdo odvahu udělat z jedné z nejznámějších princezen cyborga. Ale výsledek stál za to! Cinder je postava, kterou si brzy oblíbíte, budete s ní soucítit a při jejích poznámkách se budete smát nahlas. A kdo by si nezamiloval prince Kaie nebo malou sarkastickou androidku Iko? Za mě rozhodně 5*! :)

Winter Winter Marissa Meyer

Nemůžu jinak, než dát 5*. Naprosto parádní zakončení série. Znáte ten pocit, když knížku hltáte a chcete ji dočíst, aby jste zjistili jak to dopadne, ale zároveň ji dočíst nechcete, protože se nechcete rozloučit s postavami? Přesně takový pocit jsem měla při čtení Winter. Nádherná zápletka s Winteřiným mentálním stavem a zbožňovala jsem její vztah s Jacinem. I když jsem si myslela, že si Jacina nikdy neoblíbím, tahle knížka mi úplně převrátila názor na něj. Určitě se k tomu ještě několikrát vrátím.

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Když jsem začínala knihu číst, nemohla jsem se sžít s hlavní postavou a její namyšleností. Když se ale pak ukázalo, že je to pro příběh důležité, byla jsem nadšená! :-) Knihu jsem měla za dva dny přečtenou, tak moc jsem ji hltala. Postavu Bec a Heydena jsem si během pár kapitol zvládla hrozně zamilovat. Nevadilo by mi, kdyby kniha měla nějaké pokračování :-).

12.09.2017 5 z 5