Lavaender Lavaender komentáře u knih

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Nápad úžasný. Spojenie čarodejnice a upíra? To nikdy neomrzí. Pridať ešte kvapku skutočnej histórie? Skvelé. Pridať niekoľko naozaj zaujímavých zápletiek? Check.
ALE ONO SA TO TAK STRAŠNE VLEČIE! Ja som väčšinou veľmi trpezlivá čítatelka, naozaj si počkám na rýchlejší dej. Niekedy sa ani nemusí v knížke diať absolútne nič, a ja to čítam s bradou niekde na podlahe. Mne nevadí dlhé opisovanie, hlavne nech to nie je nudné. ALE TOTO BOLO TAK STRAŠNE NUDNÉ, že som to musela napísať s pomocou Caps Locku. Teda, aspoň podľa mňa to bolo veľmi nudné. Skúsim ešte seriál. Snáď v jeho prípade nebudem musieť použiť Caps Lock.

06.06.2019 2 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Knížka ktorá sa stala sekundovým lepidlom pre moje oči aj myseľ. Ak sa snažíte pochopiť a predstaviť si svet v ktorom Ilan žije, a situácie ktoré prežíva, dej knížky vás v sekunde ako sa začítate k sebe prilepí tak, že sa neodtrhnete do poslednej stránky a aj potom sa nebudete vedieť dočkať pokračovania.

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Ťažko opísať túto krásnu knihu. Eleanor mi úplne odpálila dekel. Len v dobrom zmysle slova. Hrdinka ma veľmi bavila nielen svojimi hláškami, ale aj pohľadom na svet. Jej príbeh ma chytil za srdiečko a aj keď som knihu čítala dávnejšie, stále ho pevné drží.

24.04.2019 5 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Celý čas čo som knihu čítala, som mala chuť zájsť niekam na kávu. Potom som si spomenula aká je drahá a chuť ma prešla. Kniha je veľmi rýchla, také espresso. Od 190 stranovej knížky sa moc zápletiek čakať nedá, ale autorka ich pár stihla. Počas čítania knížky som mala také to " ja si to užívam, ja sa cítim dobre" čítanie. Knížka sa nesnaží ohúriť, iba také nežné pohladenie duše romantikov.

06.06.2019 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Kniha v ktorej není krutý len princ ale sem tam aj hlavná hrdinka. Čo je len dobre, pretože tých hlavných hrdiniek ktoré potrebovali zachrániť nejakým upírom/anjelom/zase upírom/vlkodlakom je až až. Celý ferský svet je kvapánek krutý, ale s kvapánek krutou hrdinkou si ho zamilujete. Kruté je aj čakanie na pokračovanie :,).

Podlý král Podlý král Holly Black

* možno SPOILER*
Cardan, Cardan, Cardan....Hajzlík jeden. Koniec je taký, že hneď potrebujem ďalšiu dávku od Holly Black, inak by som mala do pokračovania poriadny absťák.
Chápem že Jude ovládla jej túha po moci, a že Cardanovi potom čím ju vykúpil dôverovala. Mohol sa k nej zachovať aj horšie...Ale to ako ju ponížil, bolelo aj mňa. Dúfam, že mu to v ďalšom pokračovaní dvojnásobne vráti. Alebo že ho aspoň poriadne kopne do kolena, pre lepší pocit...Pre môj lepší pocit.

26.08.2019 5 z 5

Zrádce trůnu Zrádce trůnu Alwyn Hamilton

Zbožňujem sériu Poušť v plamenech. Úžasný dej, príbeh, hrdinka,dramatický názov ale...
Spoiler;
Prečo sa nepokúsila vysloviť, napríklad: "Sultán vie že som modrooký bandita"? Vysvetlite mi to niekto, prosím, lebo ma už bolí hlava z toho ako ňou búcham o stenu.

Poušť v plamenech Poušť v plamenech Alwyn Hamilton

Rýchle napredujúci dej, bojovnosť hlavnej hrdinky a fantazično v tejto knížke boli jednoducho úžasný zážitok z čítania.

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Kniha nijako neprekvapila, neurazila a nepohltila. Nad príbehom sa vznáša pocit sklúčenosti ktorý som mala, neviem či z toho že postavy nemali možnosť úniku, alebo som celý čas čakala na zvraty ktoré by ma prekvapili. Ale ak niekomu chýba kreativita pri výbere mena pre syna, Syn ho možno inšpiruje.

25.04.2019 3 z 5