LauraDuSantiago LauraDuSantiago komentáře u knih

Pozemští andělé Pozemští andělé Doreen Virtue

Čekala jsem jen výklad slíbeného, ale dostala jsem mnohem víc. Nejnabitejsi kniha informacemi.

12.03.2024 5 z 5

Preludia a nokturna Preludia a nokturna Neil Gaiman

Gaiman se snaží ukázat, jak zlé a negativní je svět místo. Nic mě ten komiks nedal. Jen depku.

24.12.2023

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Slavná knížka, ale vůbec mě to nebavilo.

29.09.2022

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Kniha má sdělit, že andělé jsou v naší blízkosti a že je stačí požádat o pomoc. Jinak nezajímavá kniha.

19.08.2022 3 z 5

Filozof, který nebyl moudrý Filozof, který nebyl moudrý Laurent Gounelle

Pí*ovina na entou. Spousta symbolismu v jinak chudém příběhu.

25.01.2022 2 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Velice zajímavé čtení, ale do další knížky od L.B. se zatím nehrnu.

10.07.2020 3 z 5

Mé nepálské trable Mé nepálské trable Michaela Gautam

Další díl, Michaela je zase o něco naivnější a blbější.....v pohodě čtení.

10.07.2020 3 z 5

Motýľ Motýľ Henri Charrière

Hlavní hrdina nesympatický jak kok**, knížka samé utrpení, není to můj styl. Ale špatné to nebylo.

07.04.2020 3 z 5

Motýľ 1. diel Motýľ 1. diel Henri Charrière

Kniha to špatná není, ale na můj vkus je v ní až moc krutostí, tedy žádný můj šálek kafe.

21.02.2020 4 z 5

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Krvák prosycený zlem...k tomu laciný.
Dostal se ke mně doporučením, můj šálek kávy to ale není.

13.02.2020 3 z 5

Soumrak samurajů Soumrak samurajů Takashi Matsuoka

Akaoka, Šizuka , Okumichi no kami Genji...ani na konci knížky mi nejsou jasné souvislosti mezi milionem jmen...ale úplná nuda to nebyla...

11.12.2019 4 z 5

Hoši na řece Hoši na řece Jaroslav Novák

V dnešní době lze najít mnoho zábavnějších knížek, ale skauti ji asi ocení.

06.12.2019 3 z 5

Deset dnů s Jolanou Travolovou Deset dnů s Jolanou Travolovou Charles Bourke

Jeden z nekonečných darů, které vydala sídlištní knihovnička u popelnic...♥ :-D

18.05.2019 5 z 5

Blues černýho kafe Blues černýho kafe Henry Rollins

K čemu?
On chce dneska ještě někdo číst o násilných věcech, od kterých máme už všichni zasranou celou prdel?
Vy toho ještě nemáte dost?
Děkuji, raději opravdovou knihu - o něčem, co milujeme všichni, ale úplně všichni - primární radost, která je vlastní nám všem a všichni ji prožíváme úplně stějně. Chceme jí prožívat maximum a každý moment, který v ní strávíme, si uvědomujeme jako to nejcennější, na čem nám v hloubi duše záleží, kdy každá temnůstka je jen iluzí v nekonečném oceánu Lásky - který nás spojuje všechny.
Listy, u kterých se budete uvnitř cítit příjemně (ať chcete, nebo ne!). Co je opravdovej Blues Vaší duše?
To poznáte tak, že namísto toho, že se do knížky poblijete a budete se cítit ještě sklesleji než předtím, pocítite osvobozující prázdnotu, klid a lásku, kterých se už nezbavíte. Máte to někdo jinak než ten druhej?

07.05.2019 odpad!

Zemědům Zemědům Gary Snyder

Bože, co je to za blábol. Tohle bylo za trest. Dala jsem tomu pár šancí, ale asi v 1/3 knihy jsem to vzdala. Buď stojíš nohama pevně na Zemi nebo lítáš, a tenhle generátor náhodných slov je mimo lajnu teda obstojně.
Pokud něco, co vede do hloubi duše, tak se zdravým rozumem a v korespondenci s realitou.

15.04.2019

Hlubší než nebe, větší než prostor - Co jsme, než se staneme něčím Hlubší než nebe, větší než prostor - Co jsme, než se staneme něčím Mooji

Vede k jádru. Jsme Bohem.
Kniha knih :)

05.04.2019 5 z 5

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

"Těmto mladíkům, kteří v nepálské hromadné dopravě fungují jako holka pro všechno, se říká khalasi. Je to velmi nevděčný job a získávají ho zpravidla děti ulice, které nakonec čeká jen o něco lepší osud, než se učichat lepidla nebo skončit nadosmrti mezi žebráky. Pokud se v bláznivé dopravě, která patří k nejnebezpečnějším na světě, dožijí požehnaného věku kolem třicítky, mohou se stát řidiči autobusů. Do té doby uklízí, pomáhají se zavazadly, vybírají peníze od cestujících a po velkou část cesty vlají vyvěšení ze dveří autobusu, aby sloužili jako navigace, vyvolávači cílové destinace a blinkr zároveň. Protože v nepálské dopravě do zrcátek nejde přes cestující a zavazadla moc vidět (nebo jsou zrcátka oleptaná, rozmlácená, případně úplně chybí), khalasi dává poklepáváním na karoserii znamení řidiči, jestli můžeme vyjet, aniž bychom ztratili některého z pasažérů, nebo jak daleko lze bezpečně couvat, nechceme-li srazit krávu pasoucí se při krajnici."
Co o to, Thao miluju...
Prvních deset stránek a končím, víc nedám - bolí mě z toho nohy. Takhle svůj život trávit nechci. Díky "chybě", že jsem si pořídila tuhle knihu, se mnou bylo zatřeseno a já došla k naplněnému pochopení, že si do svého prostoru nenechám pouštět věci, které mě vedou k jinému než nejvyššímu zájmu.
Pokud vám k životu stačí přemnožení motýli v břiše, s láskou vám tuto knihu mohu doporučit. Pokud chcete vidět víc, zasněžené bílé hory a nebo světlo praskajícího ohně za temné noci...otevřete jinou knihu.
Děkuji za zkušenost.

15.12.2018 3 z 5