Hoši na řece

Příhody oddílu vodních skautů o prázdninách / z let 1946-47 /.

https://www.databazeknih.cz/images_books/98_/98744/hosi-na-rece.png 49
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno · LepreZ

Kniha Hoši na řece

Turlogh
27.11.2017

Další z knížek od Braťky. Dva bráchové vodní skauti si píší deník z plavby po řece Vltavě. Místy velmi vtipné, díky hláškám od Dáni a Sáma, občas i jiných skautů. Nicméně, jelikož je kniha psána formou deníku, nečte se zrovna lehce. Spád a akce příliš nejsou o napětí se také nedá moc mluvit, spíše jen ten občasný humor. Trvalo mi nezvykle dlouho než jsem knihu dočetl a nebyl jsem jí příliš nadšen. Z díla Braťky hodnotím spíše tuto knížku jako slabší. Napsal mnohem lepší knihy. Proto nemohu dát více, i když je to o skautech než tři hvězdy. Nazdar.

Lucissia
16.09.2017

Kniha ještě ze základky, kdy jsem měla období Foglara, skautíků... A přečteno znovu. No, nadšení už není takové, co před lety, kniha je to sice pěkná, takový všední nevšední příběh, ale co mi vadilo, ale opravdu moc, hrubka téměř na každé stránce, překlep... Proto jen čtyři hvězdy. Ovšem ilustrátora mám moc moc ráda. :-)

tatjana1737
03.12.2015

Druhá knížka, kterou jsem od Nováka četla a která se mi líbí podstatně víc, i když deníkové psaní z pohledu dvojčat je trochu naivní a jednoduché. Myslím, že kdyby v knížce nebyl odkaz na dějinnou dobu, v níž se odehrává, tak by čtenář klidně mohl přísahat, že jde o příhody současných skautů z vodního oddílu.

Milf
26.05.2012

Moje oblíbená dětská kniha. Formou deníku vypráví o prázdninové cestě vodních skautů po českých řekách odehrávající se v období po druhé světové válce.

Jaroslav Novák
česká, 1894 - 1965