lalikpepa lalikpepa komentáře u knih

Rozpravy o józe Rozpravy o józe Jiří Mazánek

Jeden z mnoha českých překladů Patandžaliho Jógasúter s komentářem a vysvětlením. Zcela splnilo mé očekávaní a budu se ke knize vracet. Pro zájemce o jógu a jógovou filozofii je tato kniha jedna z must have. Knižní jógová klasika a absolutní základ, na kterém pam dál stavět.

17.10.2018 5 z 5

Rozloučení s maminkou aneb pochopení Rozloučení s maminkou aneb pochopení Zdenka Blechová

Úžasná kniha. Spoustu situací se mnou rezonovalo, jako bych viděla samu sebe. Moc děkuji a doporučuji všem dcerám, které nějakým způsobem řeší a zpracovávají si vztah s matkou. Velmi, velmi silná kniha.

04.11.2017 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Poslední díl měsíčních kronik byl výzva hlavně díky velkému počtu stran! Snad více jich mělo už jen TO od Kinga a Terror (který jsem kvůli tomu nedočetla) :D
Nicméně, zklamána jsem nebyla! Občas jsem sice některé popisné pasáže přeskakovala, více mě zajímal děj než to, jaké jsou v paláci chodby apod, ale dojem to nijak nepokazilo. Winter a její příběh se mi líbil, ale celkově stále nejvíce tíhnu ke Scarlet a Vlkovi:) Hezky to do sebe všechno pozapadalo.
Už dlouho mě nějaká fantasy série takhle nechytla nebavila (naposledy Labyrint), takže za sebe - doporučuji;)

20.09.2017 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Přečteno, ale ehm..nějak mě nebavila hlavní linka Cress. Pořád u mě vede linka Scarlet a Vlka a pak za nimi v závěsu Cinder. Čtení super, zvraty, napětí, závěr, všechno v pohodě, ale začíná to být neskutečně zdlouhavé...

13.09.2017 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Tak tohle bylo skvělé! Ze začátku jsem byla zklamaná, že kniha nenavazuje hned na příběh Cinder, ale rozvíjí úplně nový, ale po první kapitole už bylo vše jinak:) Na futuristický svět jsem si už zvykla, i na hlavní postavy a tentokrát jsem jim fandila od začátku až do konce;) Začínám mít Měsíční kroniky čím dál víc pod kůží.

13.09.2017

Kruh Kruh Bernard Minier

Druhý díl trioologie s detektivem Servazem se četl příjemně. Opět stejně jako v prvním díle byly kapitoly psány tak, aby skončili v nejvíce napínavých okamžicích, takže čtenář chce číst dál a dál. Kniha mě bavila, vtáhla mě do děje, ale ten náboj a pochmurnost prvního dílu tohle nemělo. Děj byl opět spletitý a nebylo jasné kdo je pachatelem. Některé dějové linky mě moc nebavily (politik, soukromý detektiv), ale nakonec to vlastně všechno bylo podstatné. Trochu mi to ze začátku připomínalo Purpurové řeky - univerzitní prostředí, všichni všechny znají...Rozuzlení dobré, hlavně celkové vyústění, mě dostalo. Za mne o něco slabší než první díl, ale i tak parádně napínavá detektivka. Jsem zvědavá na poslední díl.

26.07.2017 4 z 5

"Spoilery" Oddychová kniha s hlavní hrdinkou, která se vyrovnává s tragickým osudem a pořád u něčeho brečí - doma, v Irsku, na pláži, v kavárně. Až je to místy otravné. Nebyla mi příliš sympatická a závěrem se mi znechutila úplně, zato Edward se mi s blížícím se koncem líbili čím dál víc. Škoda, snad bude druhá kniha zdařilejší, holt mám prostě ráda happy endy:)

25.04.2017 3 z 5