LadyCotton LadyCotton komentáře u knih

Máš proč věřit Máš proč věřit Jessica Inclán

Pěkně napsaná knížka splnila přesně to co jsem od ní očekávala. Dobré je, že není nutné číst předchozí díl (Když uvěříš) a ve své podstatě ani následující (Věř mi).

17.05.2018 4 z 5

Nezastavitelná Nezastavitelná Rich Cohen

Velice dobře (čtivě) napsaný (oficiální) životopis ruské tenistky. Nechybí ani závěrečná kapitola věnovaná dopingovému skandálu.
Nemusíte být jejími fanoušky, ale přesto si myslím, že stojí za přečtení - je to velice inspirující kniha, navíc díky ní prakticky zjistíte, proč se vlastně prezentuje tak jak se prezentuje...
Jediné co mi kazilo dojem z četby bylo obrovské množství chyb (překlepů, vynechaných písmen) v českém překladu.

13.04.2018 5 z 5

Psychologie peněz Psychologie peněz Ruediger Dahlke

Kniha mne vůbec nebavila (nedočetla jsem jí), jelikož je psána takovým tím typickým americkým stylem (na něco jsem přišel, já to vím nejlépe a vy to musíte dělat přesně podle mě).

15.03.2018 2 z 5

Zákazník má vždy pravdu Zákazník má vždy pravdu Tom Markert

Kniha pro obchodní zástupce případně pro firemní obchodníky, nikoliv pro prodejce v maloobchodu.
Knížku přečtete max. za hodinu je velmi stručná - zcela upřímně: nic nového jsem se nedozvěděla...

08.03.2018 2 z 5

Manželé Goebbelsovi - Svůdník a vražedkyně Manželé Goebbelsovi - Svůdník a vražedkyně Václav Miko

Kniha je velice dobře napsaná, i když souhlasím s komentářem níže, že se občas myšlenky autora opakují - nicméně i přesto: celkový dojem čtenáře neruší.
Knihu mohu doporučit.

13.02.2018 5 z 5

Zdivočelá země - Pravda často bolí Zdivočelá země - Pravda často bolí Tomáš Pilát

Super kniha, kterou jsem si přečetla i po 5ti letech od zveřejnění poslední řady. Je to takový skvělý doplněk pro fanoušky tohoto seriálu.
Kalendář totality co je na stranách mi přišel možná až zbytečný - nějak se tam k tomu vůbec nehodí.
Jediné co bych knize vytkla je obal. Když knihu uvidíte, rozhodně na první pohled "nepoznáte" že se jedná o knihu k seriálu Zdivočelá země.

26.12.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Kniha se mi líbila tak na 65-70 %. Začala jsem Jáchymem a v polovině jsem se musela již hodně přemáhat, abych četla dál. Nakonec jsem jeho příběh přelouskala. Veronika se četla daleko lépe (tím jak dávalo spousta věcí smysl) a s větší chutí do čtení.
Zcela souhlasím s sBety: "Příběh je klasická Hartlovina, kdy se děje jedna šílenější věc za druhou a nakonec se partnerské vztahy vypořádají jaksi do kříže". V erotikonu se to ještě dalo, tady budiž ale jestli bude další kniha ve stejném duchu, tak už další číst nebudu....

29.10.2017 3 z 5

Černá ovce Facebooku Černá ovce Facebooku Lukáš Krška

Po hodně dlouhé době knížka (na toto téma), která má hlavu a patu. Je napsaná srozumitelně a jasně. A co víc - vše co se dočtete v knize, můžete snadno aplikovat, jelikož je psána českými autory.

17.09.2017 4 z 5

Otrokyně Otrokyně Johanna Lindsey

Po dlouhé době kniha, při jejímž čtení jsem nevnímala svět okolo a přejela nejednou stanici v metru :-)
Příběh je velmi čtivý, jedná se o klasickou romantiku. Hrdinové jsou sympatičtí, nechybí ani špetka erotiky. Historická fakta vás budou zajímat tak maximálně okrajově, nicméně zcela upřímně: u některých dialogů mezi Royceem a Kristen si řeknete: "tak tohle v té době řekla asi těžko". Stejně jako konec příběhu je takový... hodně nereálný/těžko uvěřitelný.

06.08.2017 5 z 5

Kouzelný Cornwall Kouzelný Cornwall Heike Ulmke

Kniha mne zklamala. Působila na mě spíše jako učebnice zeměpisu, kde se objevuje o něco málo více fotek.
Myslím si, že toto téma šlo pro divačky filmů/čtenářky knih Rosamundy Pilcherové zpracovat mnohem lépe (atraktivněji, jednodušeji). Takhle věřím, že spousta lidí knihu jen prolistuje, prohlédne si obrázky a konec. Pokud se totiž do Cornwallu vyloženě nechystáte, budou vám sálodlouhé popisy a tipy na výlety k ničemu.
Kniha vyšla v originále před 10ti lety, přesto nechápu proč jsou v ní fotografie alá 90 léta. Filmy, které jsou v knize zmíněny se natáčely cca v roce 1995 (nečekejte tedy byť jen zmínku o filmech, které právě vysílá Prima).

29.07.2017 2 z 5

Podnikatel na konci role Podnikatel na konci role Mike Michalowicz

Není to špatná kniha. Jsou místa kde máte 100 chutí přestat číst, některá zase naopak jsou velmi dobrá a probudí ve vás chuť se svou situací něco dělat.
Nicméně kniha je psána takovým tím typickým americkým "machr" stylem, který ne všem vyhovuje. Ačkoliv byla kniha napsána už v roce 2008, stále je aktuální.

28.07.2017 3 z 5

Římské obrázky Římské obrázky Zuzana Francková

Tuto knihu jsem četla 2x. Poprvé hned v roce 2011 kdy vyšla a nyní, v době kdy se do Říma konečně chystám.
I když mám tuto knihu ráda (autorka píše poutavým stylem), tak má 3 velké nedostatky.
Za prvé: kniha není rozdělena do kapitol, takže jí musíte přečíst "na jeden zátah", čtenář si nemá možnost "odpočinout", navíc tématicky se skáče sem tam. Kdyby byl obsah rozdělen do kapitol (i kdyby jen pár), byla by kniha daleko přehlednější.
Za druhé: depresivní obálka. Obálka knihu prodává, ať chceme nebo ne. I když jsou na obálce krásné fotografie, jsou v mdlých hnědých tónech, navíc se jedná o fotografie, díky kterým laikovi Říma nejspíš hned nedojde, že se jedná o Řím, takže vás vlastně ani nenapadne po knize sáhnout. Což je škoda.
Za třetí: kniha by si určitě zasloužila fotky. I kdyby jen pár. Bez nich máte pocit, že takovéto knize něco chybí.
Pokud se do Říma chystáte, nebo jen tuto italskou metropoli máte rádi, určitě po knize sáhněte. Stojí za přečtení. Kdyby nakladatelství dalo knize větší péči, věřím, že by se prodávala jedna dvě. Takhle okolo ní projdete a nic.
Kniha je autorčiným vyprávěním o cestách do Říma, kam se opakovaně vrací již spousty let. I když anotace slibuje hlavně tipy na nákupy, restaurace a památky, které stojí za vidění, tak věřte, že o tom kniha není. Je to spíš vyprávění o tom, co v Římě viděla, co si občas koupila a hlavně: u každé památky je popis její historie. Je to prostě takový průvodce psaný stylem vyprávění, ale tím, že autorka skáče sem tam (chvíli píše jak/kudy se k památce dostali, pak jak vypadá, následně její historii, poté co si koupila v okolí nebo nějakou historku) tak v tom máte za chvíli zmatek (proto by se hodily ty kapitoly).

07.05.2017 3 z 5

Nečas Jany Nagyové - Otevřená zpověď o poměru s premiérem, aféře Nagygate a o vazbě Nečas Jany Nagyové - Otevřená zpověď o poměru s premiérem, aféře Nagygate a o vazbě Josef Hympl

Kniha je velice dobře napsaná, jelikož autor ke každé kapitole napíše souhrn událostí, které se staly a následně pokládá JN otázky z dané doby.
Ano, je pravda, že u některých odpovědí si říkáte, že je má hodně dobře připravené, někdy zase máte pocit, že se zbytečně až moc obhajuje. Nicméně u spoustě z nich se prostě zarazíte a dojde vám, že to co popisuje vlastně až tak nereálné vůbec není.
Pokud na knihu narazíte v knihovně, tak si jí bez obav přečtěte - podíváte se na kauzu i jiným pohledem.

23.04.2017 3 z 5

Cesty, které voní jídlem Cesty, které voní jídlem Lenka Tomsová

Přesně jak píše komentář níže. Je to skvělý nápad: spojit cestopis, kuchařku a ještě možná i biografii? dohromady, ale nemohu říct, že by mne kniha nadchla... Nemá šmrnc, nemá v sobě nic chytlavého...

03.02.2017 2 z 5

Duben v Paříži Duben v Paříži Michael Wallner

Počátek knihy byl trochu fádní, ale po pár stránek nastal zlom. V půlce knihy jsem jí už četla jedním dechem. Nicméně i přesto, jak tu píší další, nemohu říct, že by autor psal nějak extra čtivě, nebo možná za to může překlad?
Určitě zajímavé téma na román, který nekončí happy endem jak do poslední kapitoly očekáváte.
Duben v Paříži sice nevyhraje titul nejoblíbenější kniha roku, ale já za sebe mohu říct, že nelituji, že jsem si jí koupila a přečetla....

02.02.2017 3 z 5

Pronásledování nacistů - Od roku 1945 do současnosti Pronásledování nacistů - Od roku 1945 do současnosti neznámý - neuveden

Pokud se zajímáte o problematiku 2. světové války, neměla by vám tato kniha v knihovničce chybět a to i přes to, že se z ní nedozvíte prakticky nic nového.
Kniha obsahuje spousty fotografií. Přečetla jsem jí za cca hodinu. Stavba knihy mi nepřijde zrovna šťastná, jelikož se neustále přeskakuje z jednoho téma na druhé... Nicméně za ty fotografie dávám alespoň 3 *

25.12.2016 3 z 5

Princip vděčnosti v byznysu Princip vděčnosti v byznysu Gary Vaynerchuk

Zajímavá kniha i když by se mohlo zdát, že v roce 2016 bude již zastaralá. Nepopírám, že některé věci jsou v knize již neaktuální, ale ta hlavní autorova myšlenka je aktuální pořád a myslím, že ještě nějakou dobu i bude. Navíc díky tomuto má čtenář možnost zjistit jak dobře autor "předpověděl budoucnost".
Pokud se chcete podívat na sociální média jiným pohledem než jako tradiční marketingový specialista, mohu knihu vřele doporučit.

20.10.2016 4 z 5

Čemu se smála Adina Mandlová Čemu se smála Adina Mandlová Ondřej Suchý

Ráda čtu životopisy prvorepublikových hereček. Adina patří mezi mé nejoblíbenější...
No a jelikož už jich bylo napsáno spousty, bylo těžké přijít v roce 2015 s něčím novým....
Kniha O.Suchého je jiná tím, že autor popisuje to jak k materiálům o Adině přišel, jak si dopisoval s p. Škvoreckým, najdete tam i zmínku o tom jak vznikala kniha Dneska se tomu směju...
Nejvíce se mi líbilo, že autor čtenářům přiblížil její pobyt v Anglii, na Maltě a v Kanadě...

13.01.2016 4 z 5

Láska na černých perutích Láska na černých perutích Miloslava Rýznarová

Tohle je naprostá ztráta času...
Kniha je stvořená z dopisů dvou milenců (později manželů) Iruny a Láďi.
Jelikož každý dopis začíná větou: Předem Ti posílám pozdrav a velkou pusu...., přestane vás čtení dopisů bavit (nejprve začnete přeskakovat uvítací/líbací odstavec, pak většinu).
Ve druhé polovině knihy píší dopisy zase oni dva z Německa svým rodičům a přeskakování odstavců jede na novo...

Jednu * tak dávám jen za pěknou obálku a fakt, že toto knižní utrpení nebylo zase až tak moc dlouhé....
Autorka to měla raději zpracovat jako klasický příběh (ta myšlenka je dobrá, ale zpracování formou dopisů je otravné).

13.01.2016 1 z 5

Rodinná čest Rodinná čest Lucy Ferriss

Zajímavá knížka i když nepopírám, že jsem některé pasáže přeskakovala a konec mi přišel tak divně otevřený. Nehledě na to, že pokud si přečtete anotaci, tak víte o čem cca 80% knihy bude...
Ale přesto všechno: je to zajímavé a to nejen díky tomu, co se kolem nás dnes děje... I když se jedná o vymyšlený příběh, tak autorka pečlivě studovala arabský svět, který se nám "západním čtenářům" snaží představit - reálně, surově, bez okolků, stejně tak jako se snaží představit "cizince" v Americe...

09.01.2016 4 z 5