Zdivočelá země - Pravda často bolí

Zdivočelá země - Pravda často bolí https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193437/bmid_zdivocela-zeme-pravda-casto-boli-193437.jpg 5 8 2

Vzrušující čtení o vzniku televizního seriálu je doplněno paralelně připojenou časovou osa skutečných událostí let 1945 až 1990 – kalendářem totality, který seriálový příběh funkčně spojuje s dobovým kontextem, a kniha díky tomu může posloužit i jako praktická pomůcka při výuce moderních českých dějin! Samozřejmostí je bohatá obrazová příloha. Kniha vznikla za podpory autorů seriálu Jiřího Stránského, Hynka Bočana a České televize, která vyhlásila televizní rok 2012 „Rokem Zdivočelé země“.... celý text

LadyCotton
26.12.2017 5 z 5

Super kniha, kterou jsem si přečetla i po 5ti letech od zveřejnění poslední řady. Je to takový skvělý doplněk pro fanoušky tohoto seriálu.
Kalendář totality co je na stranách mi přišel možná až zbytečný - nějak se tam k tomu vůbec nehodí.
Jediné co bych knize vytkla je obal. Když knihu uvidíte, rozhodně na první pohled "nepoznáte" že se jedná o knihu k seriálu Zdivočelá země.

ondrej.b
14.12.2017 5 z 5

Výborná kniha, která se ideálně čte po shlédnutí seriálu. Dozvíte se tak plno zajímavých věcí o porodních bolestech vzniku seriálu, přečtete si názory nejen p. Stránského a Bočana, ale i představitelů hlavních postav a mnoho dalších zajímavostí. Je to prostě krásné doplnění znalostí o seriálu, ale i o naší historii. Doporučuji 100%.

Tomáš Pilát
česká, 1964