ladyba ladyba komentáře u knih

Průvodce úspěšného investora Průvodce úspěšného investora Aleš Tůma

Pokud chcete získat jasný přehled o fondech, jejich druzích a fungování, na které dosáhnete jako drobný investor a na které ne, sáhněte po této příručce. Je přehledná a čtivá, ukazuje jasně možnosti, kam můžete a jak bezpečně či rizikově investovat. Samozřejmě jména konkrétních fondů už jsou na Vás.

14.10.2015 5 z 5

Rodinné finance, Ekonomická krize a krach optimismu Rodinné finance, Ekonomická krize a krach optimismu Luboš Smrčka

Mimořádně poučná kniha a financích a ekonomice, ale už pro náročnější čtenáře. Posune vás ve finanční gramostnosti o kus dál, ale ne formou Večerů pod lampou.

14.10.2015 4 z 5

100 zlatých pravidel jak zbohatnout 100 zlatých pravidel jak zbohatnout Richard Templar

Templar umí psát s nadsázkou a humorem o samozřejmých věcěch. O to je to pak smutnější, že v praxi se ukazuje, že tak samozřejmé nejsou. Poučíte se, zamyslíte a možná i vydáte správnou cestou.

12.10.2015 5 z 5

Obchodní plán Obchodní plán Rhonda Abrams

Pokud právě řešíte obchodní plán své zakládané firmy, je to fajn knížka k prolistování, jinak hezky po maericku sposta linek a plonkových stráněk v knize.

11.10.2015 3 z 5

S penězi jde všechno líp aneb Úsměvná příručka pro bankovního klienta a začínající i mírně pokročilé investory S penězi jde všechno líp aneb Úsměvná příručka pro bankovního klienta a začínající i mírně pokročilé investory Jana Šubrtová

Kniha už je trochu zastaralá, ale fakt je, že základy platí pořád.

11.10.2015 3 z 5

Osobní finance Osobní finance Petr Syrový

O financích jasně stručně, přehledně.

11.10.2015 5 z 5

Úspěšná Úspěšná Amy Henryová

Kniha se příjemně čte, ale píše o příliš samozřejmých věcech, než aby Vás z hlediska osobního rozvoje někam dál posunula.

09.10.2015 2 z 5

Myslete na velké cíle a dobře se bavte v obchodě i životě Myslete na velké cíle a dobře se bavte v obchodě i životě Donald J. Trump

Některé rady jsou skvělé, některé miliaqrdářsky nabubřelé, ale kniha stojí za přečtení. Ne, že by z vás udělala developera, ale princip myslění se ubírá správným směrem.

07.10.2015 4 z 5

Peníze jsou krásné Peníze jsou krásné Hans-Peter Zimmermann

Trochu netradiční myšlenkový pohled na peníze. Donutí vás k zamyšlení, ale nic extra nepřináší. Značnou část knihy tvoří linkované stránky na vaše odpovědi, kdyby jich nebylo, nebyla by to kvantitativně ani kniha do vazby

05.10.2015 3 z 5

Proroctví Proroctví Robert T. Kiyosaki

Kniha už je jako proroctví trochu pasé, protože krize přišla, ale obsahuje spoustu kovaných Kiyosakiho myšlenek, které je dobré si zopakovat, když tak snaživě rozšiřuje bibliografii na jedno a totéž téma.

05.10.2015 4 z 5

Bohatý táta, chudý táta pro mladé Bohatý táta, chudý táta pro mladé Robert T. Kiyosaki

Je to takové přežvýkání původního titulu Bohatý táta, chudý táta s týmiž epizodami ze života, Kiysaki skutečně až moc těží z opakování jednoho a téhož a vydělává na naivitě čtenářů, že se v nové knize dočtou něco nového. Kiyosakiologie je ovšem tak nějak stabilní.

04.10.2015 3 z 5

Tao Warrena Buffetta Tao Warrena Buffetta David Clark

Strčně, jasně, výstižně jak se dá zbohatnout na akciích tím, že nepotáhnete s davem a jeho hysterií kolem čehokoliv.

04.10.2015 5 z 5

Nová Buffettologie Nová Buffettologie David Clark

Takhle kniha stojí za pozornost, pokud se chcete něco dozvědět o investování ve velkém stylu. Nabízí řadu rad a postřehů, pokud téma investování myslíte opravdu vážně.

02.10.2015 5 z 5

Váš soused je milionář Váš soused je milionář Thomas J. Stanley

Kniha je jasným protipólem Kiyosakiho kvandrantu a finačních teorií, nabádá k pravému opaku. K úsporám a šetrnosti a racionálnímu hospodaření a investování. Své rady opírá o průzkum mezi americkými milionáři... Tak mám z toho všeho pocit, že americké motivační knihy si dokážou dost odporovat v takových otázkách, jestlij e dluh pozitivní, nebo ne, užije-li je jako investice na vytvoření hotovostního toku, ivestice do akcií ano, ne, do zlata ano, ne... že mi zas naskočilo Čapkovo okřídlené: "Každý má svou pravdu".

01.10.2015 4 z 5

Bohatá žena Bohatá žena Kim Kiyosaki

Investice do nemovitostí v ženském podání, pohled Kim může být některým čtenářům trochu bližší, je trochu jemnější.

30.09.2015 4 z 5

Příběhy úspěchů Příběhy úspěchů Robert T. Kiyosaki

Kniha přináší příběhy jiných lidí, co dali dříve nebo později na radu Kiyosakiho a jak v malé či větší míře uspěli sami ve svém osobním životě pronajímaním nemovitostí za koupených na pozitivní dluh. Na jednu stranu myšlenka dobrá, že uspět může každý v USA, kdo si to troufne, ale zavání mi to celé už komerčností komerční komerce.

30.09.2015 3 z 5

Bohatý táta radí jak investovat - Co, kam a jak bohatí investují a chudí ne Bohatý táta radí jak investovat - Co, kam a jak bohatí investují a chudí ne Robert T. Kiyosaki

Kniha je doplením knihy Bohatý táta... Ale jak nějak čtu Kiyosakiho knihy na přeskáčku, tak už z toho mám pocit, že už jsem to někde četla. Je to vlastně pořád dokola to samé. Ivnestujme do nemovitostí přímo, vytvářejmě si pravidelné měsíční toky, stokrát jinak furt to samé.

30.09.2015 4 z 5

Do důchodu mladý a bohatý Do důchodu mladý a bohatý Robert T. Kiyosaki

Kyiosaki pokračuje v omýlání myšlenek na vytváření bohatství pomocí pozitivních dluhů z investic do nemovitostí, pokukazuje na výhody nic přímo nevlastnit, na úskalí investic do nestabilních akcií. Osvětluje pojem leveridž jako "schopnost dělat víc s menším úsilím." Zas se ale nedočtete moc o úskalích, jaké můžou přinést konkrétní problémy správy nemovitostí. O těch se dočtete spíš na facebooku od malých českých investorů, kteří nemovitosti opravdu pronajímají v našich malých českých poměrech. Chce to hodně trpělivosti, finančních rezerv a taky sava.

25.09.2015 3 z 5

Bohatý bratr, bohatá sestra Bohatý bratr, bohatá sestra Robert T. Kiyosaki

Životopisný vhled do Kiyosakiho rodiny a jeho sestry přináší v pohledu na finanční teorii investic do nemovitostí trochu lidštější světlo, ale i tak je tahle kniha součástí značně komerčního byznysu Rich Dad Company.

23.09.2015 3 z 5

Velká kniha realitního byznysu Velká kniha realitního byznysu Robert T. Kiyosaki

Pokládám si otázku, proč u nás taková kniha vyšla. Myšlenka dobrá, ale tady má smysl jedině jako zrealizovaná v českém ekvivalentu... v českém daňovém a právním řádu.

23.09.2015 3 z 5