LadaLil LadaLil komentáře u knih

Pavučina Pavučina Agatha Christie

Velmi příjemná, nekonfliktní detektivka skvělé ACh. Samozřejmě je jasné, proč se nezařadila mezi její nejznámější díla.

15.08.2023

O čem sní muži O čem sní muži Olga Sommerová

Po knize O čem sní ženy 2 se mi dostal do rukou i tento protipól či mužský pohled. Bylo velmi zajímavé sledovat mužský pohled na rodinu, důležitost zázemí, lásku a vztahy obecně. Autorka se svými otázkami i názory dostávala mnohdy do střetů s názory některých mužů, zejména těch, kteří měli tradičnější pohled na vztah muže a ženy. Přesto, pravděpodobně tím, že autorka dokáže věcně a klidně argumentovat, což bývá spíše doménou mužů, nacházeli společnou řeč. To mě vede k domněnce, že pokud se vede rozhovor věcně a eliminují se útoky, dá se najít a vést společná, zajímavá a pozitivní komunikace.

13.07.2023 5 z 5

Katedrála Katedrála Zdeněk Mahler

Nadherna kniha. Obdivuji lidi, kteri maji hluboke znalosti v mnoha umeleckych a vedeckych oborech, kteri vladnou mimoradnymi znalostmi a jsou schopni je predavat ctenarum. Takovym clovekem byl i Z. Mahler. Opet jsem se dozvedela informace, o kterych jsem nemela tuseni, o tom, jak historie ovlivnovala tisiciletou stavbu teto katedraly, jake zasadni okamziky ceskych dejin se v ni odehravali. Autor pouziva fakta, ale spojuje je s legendami a myty a to dela z jeho knih opravdove zazitky. Jsem nadsena. Doporucuji shlednout i dokument, kde vse i uvidite.

11.07.2023 5 z 5

O čem sní ženy 2 O čem sní ženy 2 Olga Sommerová

(SPOILER) Velmi zajímavá kniha, čtivě napsaná. Příběhy žen byly různé, smutné, optimistické a všechny do jednoho silné. Zaujaly mě autorčiny otázky, které nebyly návodné, ale přitom tázané opravdu provedly k odpovědím, které byly opravdové a upřímné.

08.07.2023 5 z 5

Mé staré dobré Vary aneb Váš žoviální průvodce pitím i žitím Mé staré dobré Vary aneb Váš žoviální průvodce pitím i žitím Zdeněk Šmíd

Kniha je rozhodne psana zovialnim tonem, ale zdaleka neni o piti, tedy s vyjimkou lecive mineralni vody a je rozhodne necim vice, nez napovida nazev. Prave kvuli nemu jsem se dlouho k precteni odhodlavala, ale dozvedela jsem se o svem rodnem meste skutecne hodne. Zarazi me hloubka a rozsah znalosti, ktere autor musel mit v dobe, kdy psal tuto knihu. Musel hledat a byt seznamen s historickymi ceskymi i nemeckymi prameny. Dozvedela jsem se veci, ktere jsem netusila, ktere me prekvapily a to jeste velmi ctivym, lehkym a zabavnym zpusobem. Cili vsem karlovarskym obyvatelum a turistum, kteri se chystaji navstivit nejkrasnejsi lazenske mesto na svete, vrele doporucuji.

30.06.2023 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Videla jsem jako serial a byla jim nadsena. Protoze jsem si nepamatovala zapletku, zbyly jen dojmy, precetla jsem knihu. Mozna za to mohla ocekavani, ale kniha me nevtahla. Jako kdyby ty male pribehy vedouci k rozuzleni nefungovaly. Konec mi, stejne jako mnoha dalsim ctenarum, prisel trochu pritazeny za vlasy. Nenazvala bych pocity pri cetbe napetim a prave ty, dle meho nazoru, mel tento thriller vyvolat. Z jineho soudku. Jako zanr je uveden "knihy pro zeny". Co presne to znamena? Jako prilis jemne, necekejte zadnou divocinu?

29.06.2023 3 z 5

Citlivá průvodkyně Citlivá průvodkyně Natalia de Barbaro

Nemohla jsem se prinutit knihu docist do konce. Posledni kapitolu jsem jiz proste proletela. Kniha to byla napsana velmi citlivym jazykem, ale bohuzel naprosto v nicem neprinosna, opakujici zname myslenky, bez jakehokoliv napadu, jak je aplikovat. Pozdeji jsem mela uplne pocit, ze si vlastne ctu autorciny denikove zapisky. Mnohe citace uryvku filmu mi prisly naprosto nevhodne a zbytecne pouzite. Velke zklamani a v zadnem pripade nemohu doporucit.

08.06.2023 1 z 5

Mízožravci Mízožravci Petr Boček

Citim se trochu provinile, ze vkladam negativni komentar. Hodnoceni ostatnich ctenaru bylo nadmerne dobre, a proto me absolutni nepotkani se s knihou, pokladam za moznou mou chybu. Ja nicmene mela pocit, ze je to totalni fantasmagorie. Vsechny postavy byly negativni, pribeh nesledoval zadnou logickou linku a jadro pribehu bylo pro me tak uletle, ze i pres mou naklonnost k mysterioznim pribehum jsem nenasla ani jeden duvod, proc by se mi tato kniha mohla libit. Zadnou dalsi knihu tohoto autora jiz cist nebudu. A preji vsem, aby tuto knihu nepokladali za takovou ztratu penez a casu jako ja.

07.05.2023 1 z 5

Živý mýtus Roger Federer Živý mýtus Roger Federer Milan Hanuš

Ráda čtu knihy o velkých osobnostech, ať již sportu, umění či vědního oboru. Ale to, co od těchto příběhů očekávám, jsem v této knize postrádala. Popis i slabých stránek, nejen vzteku z porážky, psychologické rozkličování, co specifického má jen on a přivedlo ho to až na vrchol. Byl to obyčejný popis životní cesty tak mimořádné, že by si zasloužila hlubší sondu.

15.04.2023 2 z 5

Vražda pro zlatého muže Vražda pro zlatého muže Václav Erben

Nekomplikovaný příběh se sympatickým kapitánem byl pro mě tentokrát trochu nudný. Na velmi malé ploše bylo představeno příliš postav s typickými českými jmény a to ztěžovalo orientaci. Vyústění bylo naprosto obyčejné, reálné a tím pádem pro mě nezajímavé. Odpočinkové ano, ale možná až příliš nenápadité.

10.04.2023 2 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Jsem rada, ze jsem si konecne precetla detaily tohoto znameho pribehu. Autor pise ctive a kniha rychle plyne, ale jak je jiz napsano v synopsi, je ponekud jednostranny a lici Masinovi jako naproste hrdiny. Rozhodne se dostali na hranice lidskych, fyzickych moznosti a je opravdu ohromujici, jakym zpusobem unikli.

26.03.2023 3 z 5

Hlad Hlad Jozef Karika

Karikova Trhlina patří mezi mé nejoblíbenější knihy. Tato sbírka povídek byla velkým zklamáním. Žádný nápad jen stále se opakující téma a forma vyprávění.

19.03.2023 1 z 5