Kyell Kyell komentáře u knih

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Knihu jsem dostal jako dárek a přiznám se, že by mě nikdy nenapadlo sáhnout po LGBT tématice. O to víc mě překvapilo, že se jedná o českou tvorbu. S postavami jsem se velice rychle sžil a doslova jsem hltal jejich příběh. Neustále jsem se přistihoval při tom, jak se u četby culím. Kniha mi přinesla hodně sentimentu, jelikož velkou část situací vyobrazených v knize jsem si zažil na vlastní kůži, proto jsem ji v jistých částech téměř zahodil a vrátil se k četbě až po chvilce oddechu. Ale nedalo mi to, musel jsem vědět, jak vše dopadne. Nakonec jsem vše překousl a musím říct, že se jedná o neobyčejně krásnou prvotinu, plnou citu a něhy.

14.05.2019 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Po sladkém prvním dílu jsem předpokládal, že se autor bude držet na stejné vlně, není tomu tak. Koláčky a spiklenci jsou o poznání temnější, reálnější a vlastně více ze života. Kita a Daniela jsem si ale zamiloval a i když mi knížka místy naháněla husí kůži a hořkost v hrdle nepolevovala, musel jsem číst dál. I když díky prvnímu dílu víme, jak vše dopadne, pořád jsem se nemohl zbavit stínu nejistoty, což mě nutilo číst dál a dál. Před Danielem smekám, poučení na konci je opravdu nádherné a každý čtenář by si z něj měl něco odnést. Člověk si může jen přát, aby měl, stejně tak jako Kit, svého Cariña :)

14.05.2019 5 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Velice milá a přívětivá kniha, příjemné počteníčko na večer nebo jen tak do vlaku. Povídky byly opravdu podivné a to se počítá! Mou nejoblíbenější povídkou se stali Nádherní kanibalové. Grafické provedení spolu s ozdobnou vazbou opět nemá konkurenci!

08.05.2019 4 z 5

Jsem nesmírně rád, že jsem prvně sáhl po knize a nekoukl na film, protože filmové zpracování mě skutečně zklamalo a nebojím se říct, že by mě od knihy odradilo. Naproti tomu kniha je skutečně krásná, zamiloval jsem si všechny podivné i jejich způsob života. Na můj vkus je ale celý úvod a proniknutí do světa podivných drobet zdlouhavé a místy i nudné, proto nedávám plný počet. Každopádně knihu rozhodně doporučuji přečíst, skvělý začátek trilogie!

02.03.2019 4 z 5

Star Wars: Ahsoka Star Wars: Ahsoka E. K. Johnston

Knihu jsem četl již dávno v originálním znění, nyní jsem si všiml, že dorazila česká verze a neodolal jsem. Ahsoka je jedna z mých nejmilejších postav, takže jsem knihu slupl jako malinu. Opravdu obrovské plus za dovysvětlení děje, které není zahrnuto v seriálech. Kniha je skutečně velmi svižná a pravděpodobně ta nejvíce očekávaná pasáž je velice ale opravdu velice strohá. To bych viděl jako jediný zápor celé knihy, klidně bych snesl o několik set stránek víc.

11.09.2019 5 z 5

Thrawn Thrawn Timothy Zahn

Na knihu jsem se těšil delší dobu a poté prostě nějak nebyl čas. Nedopatřením jsem dostal knihu v anglickém jazyce, ale i tak jsem se rozhodl do ní jít. Chvíli mi trvalo vyznat se v ději a vojenských hodnostech, ale nakonec to šlo. Musím říct, že nelituji! Thrawn je jako záporák velice sympatický (pokud to dává smysl), dokonce mu zdatně sekunduje Arihnda Pryce. Jeden se vyzná v bojích, druhý zase v politice, krásně se to proplétalo a nakonec hezky spojilo. I samotný příběh opuštěného Chisse byl velmi zajímavý, jeho cesta dlouhá, za to plná triumfů. Jeho uvažování a taktiku jsem si doslova zamiloval. Bonusem je fakt, že kniha navazuje na seriál Star Wars: Rebels. Za mě plný počet, geniální úvod postavy, jejíž osud pokračuje jak v seriálu tak v další trilogii.

15.06.2019 5 z 5