KurečkaFilip KurečkaFilip komentáře u knih

Artemis Artemis Andy Weir

Dobrá knížka, ale na Marťana nemá. Ale hodně se mi líbila do podrobna popsaná představa měsíčního města

19.06.2021 4 z 5

Hraničářův učeň 1-12 Hraničářův učeň 1-12 John Flanagan

Čtené třikrát, nikdy neomrzí ;)

19.06.2021 5 z 5

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

(SPOILER) Úžasný worldbuilding se zajímavým konceptem světa uvnitř Země.

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Nejlepší knihy, jaké jsem kdy četl. Dokonale propracovaný masivní příběh s vlastnoručně vytvořenými jazyky.

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Eldest Eldest Christopher Paolini

Návrat z podzemí Návrat z podzemí Roderick Gordon

Za mě nejslabší díl série se zvláštním přehnaným koncem. Ale není se čemu divit. Napsat tři díly musí být těžké, natož psát šestidílnou sérii :)

11.06.2021 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

16-03-20 16-03-20 Veronika Pekárková

Za mě super sci-fi s fajn spádem a zajímavým dějem. Co mě osobně nadchlo, bylo množství zajímavých konceptů na možné budoucí technologie. A moc jsem ocenil hlavní myšlenku celého příběhu, tedy Zemi zničenou lidmi. Protože ať kdokoli říká cokoli, tento scénář na nás čeká přímo za dveřmi i mimo knižní svět. Takže dodatečný palec nahoru za ukázku budoucích ekologických problémů :)

Vynález jménem Bitcoin Vynález jménem Bitcoin Yan Pritzker

Pěkně vysvětlené fungování Bitcoinu pro laiky. Neuškodilo by ale více zdůraznit, co je blockchain.

19.06.2021 5 z 5

Volný pád do podzemí Volný pád do podzemí Roderick Gordon

Líbí se mi, jak si s každým dalším dílem člověk vytvoří ještě hlubší vztah k postavám než by očekával. Naprostá paráda :)