KubaHanzelin KubaHanzelin komentáře u knih

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Potřeboval jsem něco ne moc chytrého na vypnutí a na to je Kotleta ideální:)
Po parádní sérii Spad jsem si u známého vypůjčil další paperback z již slušného seznamu kotletovek, který se každým rokem rozšiřuje. Asi mi nesedlo povídkové vyprávění, i když na sebe povídky víceméně navazují, ale tentokrát zůstanu a hodnocením u průměru, čekal jsem asi větší hustší nářez (ano, píšu to schválně) nebo už mě nemá autor čím překvapit, jako odpočinková četba- paráda, pokud hledáte něco nového, tak to zde nenaleznete

05.07.2023 3 z 5

Písně temnoty Písně temnoty Anthony Ryan

Když jsem zjistil, že vyjde nový Ryan byl jsem samozřejmě nadšený, mám rád jeho styl vyprávění a celkově styl kterým píše, sice jsem byl zklamán, že se jedná "jen" o povídky, ale i tak jsem si návrat do světa Stínu Krkavce užil a doufám, že se k němu Ryan ještě někdy vrátí, očividně tato povídková sbírka vypovídá o tom, že má co nabídnout:)

29.06.2023 4 z 5

Pád Hyperionu Pád Hyperionu Dan Simmons

Za mě opět velmi dobré čtení, které bylo lehce slabší než první díl
Jak už ostatní pode mnou napsali, některé linky nedávají moc smysl, nebo jsou tak trochu zbytečné, ale výsledku jsem rád, že jsem i Pádu Hyperionu dal šanci a nezklamal
Jedná se o kvalitní sci-fi, kterou by si každý fanoušek žánru měl přečíst

23.06.2023 4 z 5

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

Pro mě zatím nejlepší Murakami co jsem četl
První polovina byla parádní, ale pak to tak nějak ztrácelo dech.
Jak tu píší ostatní, je možné, že vypsanější, starší Murakami by to napsal kratší a údernější, ale i tak velmi dobré čtivo, vždy si rád jednou za čas odskočím k nějaké té Odeonce:)

08.06.2023 4 z 5

Písky Duny Písky Duny Kevin J. Anderson

Povídky ze světa Duny, to jsme tu ještě neměli..
Povídky jsou celkem 4, z toho ta nejdelší mi přišla, bohužel, nejslabší, mými favority se staly povídky Imperiální dvůr a Vody Kanly
Každopádně, i když nerad, tak musím říct, že vesmír Duny začíná být lehce přečerpaný, neříkám, že tu není spoustu období a událostí k prozkoumání, ale už to dávno ztratilo ten nádech a kouzlo původní Duny..
Můžeme jen doufat, že si to autoři uvědomí a vrátí se ke kořenům

31.05.2023 3 z 5

Hvězdný prach: romance v říši kouzel Hvězdný prach: romance v říši kouzel Neil Gaiman

Gaiman je prostě mistr a takto knihy dokáže psát jen on
Dojemný a pohádkový příběh, který jsem před lety viděl i ve filmovém zpracování, ale knížní je určitě lepší.
Takhle by se měli podle mě, psát moderní pohádky

28.05.2023 4 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Čteno na základní škole, šiklo se do čtenářské výzvy

28.05.2023 3 z 5

Berserk 13 Berserk 13 Kentaró Miura

Nevidět to ve filmu, tak mi to přijde šíleně přehnané a říkal bych si u každé stránky WTF, ale věděl jsem co nás čeká a tak mi tento díl přišel jako zakončení linky, kterou jsme všichni potřebovali znát.
A ti kteří, filmy viděli, stejně jako já se těšíme na pokračování:)

27.05.2023 3 z 5

Duna: Vévoda z Caladanu Duna: Vévoda z Caladanu Kevin J. Anderson

Je to Duna, ale není to Duna
Leta mám jako postavu moc rád, jeho smysl pro čest, cítění pro rodinu, obecně je to správňák, ale jinak bych tuto knihu označil za poměrně zbytečnou, má pár dobrých momentů a vrací nám spoustu oblíbených postav a zase trochu rozšiřuje universum Duny, ale když ji nebudete číst tak asi o nic nepříjdete:)
Chválím stravitelnější psaný jazyk, nevím jestli je to překladem nebo samotnými autory, každopádně to počítám jako jeden z plusů, které kniha nabízí

24.05.2023 3 z 5

Sága 10 Sága 10 Brian K. Vaughan

Sága je zpátky! Po pekelně dlouhé době a...
Není to bohužel ono, po neuvěřitelném 9. Díle tu máme pokračování, které možná ani nemuselo být, ale přesto tu je a já se na něj těšil.
10ka funguje jako takový otvírák "nového" příběhu, který nemusí být nutně špatný, ale čekal jsem víc. Necháme se překvapit a snad bude další díl zase Sága v plné síle:)

19.05.2023 3 z 5

Tommy Taylor a falešná identita Tommy Taylor a falešná identita Mike Carey

Počin, kterému jsem se vyhýbal už dost dlouho a když mi přistál do klína, tak jsem neváhal a začetl se
Kresba příjemná, hlavně, mě osobně známá už z Lucifera
Příběh lehce inspirovaný Harry Potterem, ale daleko dospělejším, takže už se nejedná o pohádku, ale kousek, který je určitě pro starší čtenáře, ideálně znalé klasické literatury.
Možná si někdy přečtu další díl, ale nebyl jsem nijak extra nadšený, abych se hned hnal do knihkupectví/knihovny :)

16.05.2023 3 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Moje první kniha od Prince Ládíka a vlastně můj první cestopis
Trochu jsem se toho obával, ale ta lehkost s kterou je kniha plná zážítků z cest po severní a jihovýchodní Evropě napsaná mi perfektně sedla a minimálně při cestě na sever jsem se dostal nasmál, u Balkánské části už to bylo slabší, ale stále moc příjemní čtení.
Určitě si někdy přečtu i další knihu a snad někdy zajdu i na přednášku:)

14.05.2023 4 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Čteno do letošní výzvy
Aneb další nadčasová klasika, která drtí stereotypy a aktuální je i v dnešní době, holt některé věci se nemění:)

10.05.2023 3 z 5

Půlnoční horizont Půlnoční horizont Daniel José Older

Bohužel, i nadále nemůžu High Republic úplně přijít na chuť, když už vypadá, že se to rozjede, tak se změní autor, který hlavní příběh zbrzdí a tak musíme čekat na další díl, kde se vrátí některý autor, který je serii již seznámen.
Takže za mě Půlnoční horizont je, i když má poutavou obálku, takovým mišmašem několika příběhů a se svojí délkou cca 360 stran je to málo, abyste si nové postavy dokázali oblíbit..
Budu určitě radši když bude Egmont vydávat dotisky starších Legends titulů..

09.05.2023 3 z 5

Akira 5 Akira 5 Katsuhiro Otomo

Konec je za rohem a na příběhu je to už vidět
Šílenost střídá šílenost, postavy se chystají na poslední souboj, jak to dopadne?
Stane se z Tecua to stejné jako Akira? Zastaví ho Kaneda nebo Kei s Mijakou?
Nebo překvapí někdo další?
Na finále jsem opravdu zvědav:)

02.05.2023 4 z 5

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Neuvěřitelné komplexní fantasy, u které byste si měli zapisovat poznámky
Steven Erikson je nerd a má slušnou představivost, možná až trochu moc, proto má čtenář u Měsíčních zahrad, pokud nedává pozor, pocit, že se ztrácí, nebo že někde něco vynechal.
Za mě se jedná o zajímavý kousek, který někteří vyzdvihují do nebes stejně jako Měsíční kámen a někteří na něj plijou stejně jako Dujek na celou Malazskou říši.
Pro čtení knihy doporučuji klidné prostředí a neodkládat dříve jak po 100 stránkách, jinak dopadnete jako já a u konce už se budete modlit ať máte dočteno..

30.04.2023 4 z 5

Zeď / Nevolnost Zeď / Nevolnost Jean-Paul Sartre

Hodnotím zatím jen Zeď
I když jsem se obával, že mě Sartreho "filozofický" styl nesedne, naopak to bylo přesně naopak, povídky jsou čtivé, ale musí se dávkovat pomalu, neuvěřitelně pochmurná atmosféra je na čtení v kuse těžká, takže jsem se s cca 200 stranami rval skoro celý týden, ale ano, jedná se o velmi zajímavý počin
K Nevolnosti se vrátím asi jindy..:)

20.04.2023 4 z 5

Konec liDCtva Konec liDCtva Tom Taylor

Nevyužitý potenciál poměrně originálně neoriginálního nápadu
Tento kousek řadím do propadliště dějin průměrných superhrdinských komiksů, který zhltnete jak malinu a další den si nevzpomenete, že jste ho četli..
Ale chápu, že se někomu můžu líbit:)

19.04.2023 3 z 5

Pozvání Pozvání Neil Gaiman

Čteno do výzvy, knihu jsem četl před lety a můj názor na ni se nezměnil, naprostý průměr, not great not terrible, na nic si nehraje a taky z ní nic extra nevytřískáte.
Komiks jsem nečetl tak nemohu porovnat, ale ano, hlavní postava připomíná minimálně vzhledem, Harryho Pottera, což byl důvod jak jsem se ke knize v minulosti dostal, jednal se o dárek od mé babičky, která při koupi myslela, že se jedná o další díl slavné série:)

12.04.2023 3 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Absurdistické vyobrazení druhé světové
Místy jsem se zasmál, ale většinu knihy jsem jen protáčel oči a říkal si s čím dalším autor příjde, chápu poselství, ale bohužel mě tato klasika míjí..

06.04.2023 3 z 5