Akira 5

Akira 5 https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510026/bmid_akira-5-9Jd-510026.png 5 33 4

Akira série

Tecuova reakce na laserový paprsek ze satelitu SOL je dramatická. Pohled na zničující laser, který jej prve připravil o ruku, v něm vyvolá traumatickou reakci, která vybudí jeho psychické síly na maximum. Nyní dokáže koncentrovat sílu světla a přivolat tak zpět budovy zničené během výbuchu. Zároveň zažije trans, v němž si připomene bolestné události z dětství, které až dosud potlačoval. Poté se plně odevzdá Akirovi, jelikož si je nyní vědom jeho ohromného ničivého potenciálu. Spolu s budovou se opětovně zhmotní i Kaneda a shledává se s Kei. Společně se svým bývalým nepřítelem Jokerem se rozhodnou Tecua zastavit. Píše se rok 2020 a atmosféra v Neo-Tokiu houstne – plukovník, Mijako, Kaneda i americká vojska se chystají utkat s Akirou a Tecuem.... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Crew

Akira, Vol. 5 , 1984

Norri
14.11.2023 3 z 5

Teď už je mi jasné, že se celý Akira skládá ze dvou trilogií. První trilogie je o probuzení Akiry a zničení Neo-Tokia. Ta druhá je o růstu Tecua a a tady nechci předjímat, ale byl jsem teď na Akirovi v kině, a tak už mám představu, jak se to celé může uzavřít. První trilogie měla úžasné tempo a každá z knih byla trošku jiná. Ve čtvrté a páté knize mám pocit, že se to celé točí dokola a příběh se posunuje kupředu jen velmi pomalu. Možná je to i tím, že se to celé odehrává ve zničeném velkoměstě, na troskách mezi polámanými mrakodrapy. Na chvíli je to atraktivní prostředí, ale brzy se okouká a začne být monotónní. Asi nepřekvapí, že kresba je pořád stejná, tj. pořád stejně skvělá.

GoodGames
08.05.2023 5 z 5

Akira 5 sa vracia po slabšom štvrtom diely znovu na vrchol a dokazuje, že sa jedná o nadčasové a veľmi kvalitné dielo. Tecuova sila je stále väčšia a nebezpečnejšia a už je schopný spraviť kráter aj do mesiaca. Naviac je to veľmi podarený záporák, pri ktorom vážne neviete, ako sa kvôli svojej psychickej nevyrovnanosti zachová a tak to uvádza všetky ostatné postavy do nebezpečenstva. Je tu znovu viac epickej akcie, viacero pútavých scén a celkovo je to perfektná príprava na finále série.

KubaHanzelin
02.05.2023 4 z 5

Konec je za rohem a na příběhu je to už vidět
Šílenost střídá šílenost, postavy se chystají na poslední souboj, jak to dopadne?
Stane se z Tecua to stejné jako Akira? Zastaví ho Kaneda nebo Kei s Mijakou?
Nebo překvapí někdo další?
Na finále jsem opravdu zvědav:)

opic 12
20.04.2023 5 z 5

Je to tady.Pěkně se to řítí do finiše a zvyšuje na obrátkách.
Nové postavy.Velká Tokijská říše,Tecuo a mnohem víc.Samozřejmě Akira.
Pusu nezavře,hotovej kulomet :)
Tradičně přeskakování,šup sem-šup tam.Systém na hadry.Chaos a postapo svět.
Mijako a její družina.Mnoho se vysvětlí a něco zase ne.
Stupnující napětí na posledních stranách a pak najednou konec-pokračování příště.
Chci víc ...
To to uteklo,najednou nás čeká díl šestý,díl závěrečný.
Tak zase příšte.Ty jedna kyberpunková klasiko.

Katsuhiro Otomo
japonská, 1954